Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gramynawynos.pl 24 kwietnia 2017, 15:36

Blizzard Entertainment pracuje nad nowym mobilnym projektem?

Ogłoszenia rekrutacyjne od dawna są cennym źródłem informacji o niezapowiedzianych projektach. Najnowszym tego przykładem stało się studio Blizzard Entertainment, dzięki czemu dowiedzieliśmy się, że zespół prawdopodobnie pracuje nad nowym mobilnym projektem.

Blizzard Entertainment pracuje nad nowym mobilnym projektem? - ilustracja #1

W sieci pojawiły się spekulacje, że studio Blizzard Entertainment pracuje nad nowym projektem na smartfony i tablety. Ich źródłem jest ogłoszenie o pracę. Według niego deweloper poszukuje pracownika na stanowisko inżyniera oprogramowania, który ma pomóc w rozwijaniu produkcji mobilnych.

Oczywiście, Blizzard Entertainment ma w ofercie wydaną na systemy iOS i Android karciankę Hearthstone, ale tutaj raczej chodzi o inną grę. Ogłoszenie dotyczy bowiem pozycji w tzw. grupie inkubacyjnej, która w strukturach studia odpowiada za opracowywanie prototypów i zrębów nowych projektów.

Mobilne Hearthstone okazało się sporym sukcesem, więc nic dziwnego, że autorzy chcą rozwijać swoją pozycję na tym rynku. - Blizzard Entertainment pracuje nad nowym mobilnym projektem? - wiadomość - 2017-04-25
Mobilne Hearthstone okazało się sporym sukcesem, więc nic dziwnego, że autorzy chcą rozwijać swoją pozycję na tym rynku.

Rodzi się pytanie, czym mogłaby być taka mobilna produkcja. Raczej nie ma szans na konwersję jednej z pecetowych produkcji zespołu. Żadna z nich nie byłaby prosta do przeniesienia na smartfony i tablety. Bardziej prawdopodobne wydaje się opracowanie czegoś nowego, co najwyżej osadzonego w uniwersum serii Warcraft, StarCraft czy Diablo. Każdy z tych cykli zapewniłby ciekawe realia pod typowo mobilne produkcje.

Przypomnijmy, że do tej pory Hearthstone pozostaje jedyną grą studia Blizzard Entertainment, która ukazała się na urządzenia mobilne. Produkcja odniosła na tym rynku duży sukces i od czerwca 2015 roku generowała większe przychody na iOS i Androidzie niż na pecetach. Nie wiemy jednak, czy wciąż jest to prawdą, gdyż ostatnio z powodu kontrowersyjnych zmian w rozgrywce wielu użytkowników smartfonów i tabletów porzuciło ten tytuł. Co ciekawe, odpływ pecetowców był znacznie mniejszy, co według analityków wynika z tego, że użytkownicy PC są „bardziej hardkorowi” i z tego powodu wykazują większą cierpliwość, jeśli chodzi o niekorzystne aktualizacje.

  1. Blizzard Entertainment – oficjalna strona studia