Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 11 kwietnia 2017, 17:04

autor: Kamil Zwijacz

Bayonetta - dziś zapowiedź nowej odsłony? [news zaktualizowany - debiut gry na PC-tach]

Na Twitterze firmy Sega opublikowano grafikę sugerującą, że dziś doczekamy się zapowiedzi nowej gry z serii Bayonetta. Nie wiemy jednak, czy chodzi o trójkę, remastery poprzednich odsłon, czy coś zupełnie innego. [Aktualizacja: okazało się, że studio PlatinumGames przygotowało zremasterowaną pecetową wersję pierwszej Bayonetty - jej premiera właśnie się odbyła]

Aktualizacja

Koniec domysłów. Okazało się, że siedem i pół roku po premierze pierwszej części produkcja ukazała się na komputerach osobistych. PC-towcy mogą liczyć na ładniejszą grafikę, rozmaite opcje graficzne i wsparcie dla rozdzielczości 4K. Warto jeszcze wspomnieć, że wszyscy, którzy zakupią grę przed 25 kwietnia, otrzymają tytuł w wersji Digital Deluxe Edition, zawierającej ekskluzywne tapety, awatary, cyfrowy artbook oraz pięć piosenek ze ścieżki dźwiękowej.

Ponad siedem lat musieli czekać PC-towcy na słynną wiedźmę. - Bayonetta - dziś zapowiedź nowej odsłony? [news zaktualizowany - debiut gry na PC-tach] - wiadomość - 2017-04-12
Ponad siedem lat musieli czekać PC-towcy na słynną wiedźmę.

Wymagania sprzętowe gry

Minimalne:

  • Procesor: Intel Core i3 3220
  • Karta grafiki: AMD Radeon HD 6950 / Nvidia GeForce GTX 570 (VRAM 768MB)
  • DirectX: Wersja 9.0c
  • Pamięć: 4 GB RAM
  • Twardy dysk: 20 GB wolnego miejsca
  • System operacyjny: Microsoft Windows 7 / 8 (8.1)/ 10

Zalecane:

  • Procesor: Intel Core i5 4460
  • Karta grafiki: AMD Radeon HD 7870 / Nvidia Geforce GTX 760 lub lepsza (VRAM 2GB)
  • DirectX: Wersja 9.0c
  • Pamięć: 8 GB RAM

Oryginalna wiadomość

Firma Sega opublikowała na Twitterze widoczną poniżej grafikę, przy okazji informując, że za około cztery godziny (od momentu publikacji posta, więc gdzieś w okolicach 17:00) doczekamy się… czegoś. Zdjęcie mówi jednak samo za siebie – z pewnością chodzi o projekt związany z serią Bayonetta. Czy będzie to zapowiedź trójki, czy odświeżonych wersji poprzednich odsłon na nowe konsole i PC-ty? Być może to i to? Tego nie wiemy, ale warto przypomnieć, że ostatnio w ramach żartu udostępniono darmową, 8-bitową Bayonettę na Steamie, więc może jest to jakaś wskazówka? Czekamy na dalsze informacje, a news zaktualizujemy po wyjaśnieniu zagadki.

Pierwsza część serii została wydana przez Segę na konsolach Xbox 360 i PlayStation 3. Dwójka ukazała się pod skrzydłami firmy Nintendo tylko na Wii U, przy okazji ściągając na sprzęt „Ninny” konwersję jedynki. Nie znamy szczegółów umowy pomiędzy studiem PlatinumGames a Segą i Nintendo, więc ciężko stwierdzić, czy jest szansa na przeniesienie Bayonetty 2 na inne platformy, ale niewykluczone, że tak naprawdę był to czasowy „ekskluzyw”.

Bayonetta - dziś zapowiedź nowej odsłony? [news zaktualizowany - debiut gry na PC-tach] - ilustracja #5