Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 1 kwietnia 2017, 07:50

autor: Adrian Werner

8-Bit Bayonetta – darmowa gierka na Steam zapowiada ujawnienie nowego projektu studia PlatinumGames

Firma SEGA wypuściła na Steam prostą darmową grę akcji 8-Bit Bayonetta. Zabawa w nią prowadzi do strony, na której trwa odliczanie do ujawnienia nowego projektu studia PlatinumGames

Studio PlatinumGames sprawiło nam miłą niespodziankę, wypuszczając na Steam zabawną grę akcji 8-Bit Bayonetta. Jest to produkcja całkowicie darmowa. Można ją więc pobrać bez płacenia i nie posiada żadnych mikropłatności.

Produkcja jest bardzo prosta. Kierujemy tytułową bohaterką, znaną z konsolowego cyklu, która musi odpierać ataki coraz liczniejszych fal wrogów. Nie możemy eksplorować mapy. Kontrolujemy jedynie strzelanie oraz skoki w miejscu. Cała zabawa sprowadza się do prób wytrzymania jak najdłużej i bicia rekordów własnych oraz tych wypracowanych przez resztę społeczności.

Sama gierka jest sympatyczna, ale ciekawie robi się dopiero, gdy przyjrzymy się jej Osiągnięciom. Odpowiednie ich odblokowanie daje nam bowiem adres strony www.sega.com/14111219. Na niej trwa odliczanie do jakiegoś wydarzenia, które ma nastąpić 11 kwietnia o godzinie 12:00.

8-Bit Bayonetta – darmowa gierka na Steam zapowiada ujawnienie nowego projektu studia PlatinumGames - ilustracja #1

Prawie na pewno chodzi tu o ujawnienie nowego projektu. Wątpliwe, aby był to jedynie żart na prima aprilis, gdyż w takim razie nie byłoby odliczania do 11 kwietnia. Fakt, iż do strony prowadzi 8-Bit Bayonetta, może sugerować, że gracze pecetowi otrzymają własną edycję pierwszej odsłony cyklu Bayonetta. Równie dobrze może to być jednak także konwersja innej gry z dorobku PlatinumGames. Dobrym kandydatem wydaje się Vanquish, gdyż plotki o przeniesieniu tej produkcji na PC krążą już od dłuższego czasu.

PlatinumGames od kilku lat, poczynając od Metal Gear Rising: Revengeance, intensywnie rozwija swoją pozycję na rynku PC i radzi sobie na nim coraz lepiej. Najnowszą produkcją zespołu jest NieR: Automata, które według serwisu Steam Spy zakupiło już ponad 200 tysięcy komputerowych graczy. Liczbę tę udało się osiągnąć w ciągu dwóch tygodni od premiery, co czyni z gry najszybciej sprzedający się pecetowy tytuł w dorobku zespołu.

  1. 8-Bit Bayonetta w Steam
  2. Oficjalna strona studia PlatinumGames
GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.