Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościowePC
Okładka Pinball Dreams (PC)

Pinball Dreams PC

Pierwszy komputerowy pinball z prawdziwego zdarzenia, zaskakujący zarówno perfekcyjną konstrukcją stołów, jak i rozbudowanymi opcjami konfiguracyjnymi.

Zręcznościowe | pinball

PC Windows
Okładka Pinball Dreams (PC)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

4grudnia1993

Choć Pinball Dreams nie był pierwszą próbą odtworzenia tradycyjnego flippera na komputery domowe, to właśnie jemu przyznaje się pierwszeństwo w rozpropagowaniu tego typu rozrywki. Produkt Digital Illusions był bowiem nowatorski pod każdym względem, czym firmie 21st Century Entertainment pozwolił na prymat wśród producentów pinballi na długie lata.

O sukcesie Pinball Dreams zadecydowało kilka czynników: proste reguły gry, bajeczna jak na tamte czasy oprawa audiowizualna i niezliczona ilość bonusów, których samodzielne odkrywanie dostarczało dużą porcję wrażeń. Do dyspozycji gracza oddano cztery, zróżnicowanie tematycznie stoły: Ignition - traktujący o wystrzeleniu rakiety w kosmos; Steel Wheel - dziki zachód i kolej żelazna; Beat Box - próba wylansowania hitu muzycznego i chyba najlepszy Nightmare - nawiedzony dom, duchy i tego typu kwestie. Każdy z nich jest inny pod względem konstrukcji i zawartych rozwiązań, dlatego też odkrycie wszystkich niuansów związanych ze zdobywaniem punktów, wymaga ogromnego wysiłku i dużej ilości czasu. Pinball Dreams to także pionier w tak wydawałoby się błahej sprawie, jak możliwości konfiguracji stołu. Możemy zwiększyć np. ciężar bili lub kąt nachylenia maszyny, dzięki czemu rozgrywka może stać się o wiele szybsza, lub wręcz odwrotnie - wedle uznania.

Jeśli porównać Pinball Dreams do dzisiejszych, trójwymiarowych i piekielnie realistycznych flipperów, produkt 21st Century Entertainment nie prezentuje się zbyt okazale. Jest jednak jakaś magia w tym tytule, coś co powoduje, że nawet po latach dostarcza on tyle samo wrażeń, co w czasach, gdy o takiej rewolucji, jaka dokonała się w świecie pinballi, nikomu się nie śniło.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Ocena czytelników: 7,3 / 10 na podstawie 32 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Pinball Dreams

odpowiednia dla każdego wieku

Wymagania sprzętowe Pinball Dreams

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • PC 386 25MHz
  • 1MB RAM
  • VGA