Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościowePC
Okładka KISS Pinball (PC)

KISS Pinball PC

Firmowany przez legendarny hardrockowy zespół KISS symulator gry w pinball. Dwa dopracowane pod względem wizualnym stoły inspirowane są twórczością charyzmatycznych muzyków.

Zręcznościowe | pinball

PC Windows
Okładka KISS Pinball (PC)

producent: Wildfire Studios

wydawca PL: Play-It

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

7listopada2000

15marca2001

pudełko PL

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Gra w pinball ma bodaj tyle samo zagorzałych fanów co zespół KISS. Na fali popularności amerykańskiej grupy w latach 80. ubiegłego wieku produkowane były bogato zdobione flippery. Dla wszystkich, których nie stać na zakup prawdziwego stołu lub którzy nie mają miejsca, by wstawić go w swoim pokoju, firma Wildfire Studios przygotował wirtualny odpowiednik.

Rozgrywka w KISS Pinball nie różni się zbytnio od podobnych symulatorów flipperów. Zadaniem gracza jest odbijanie za pomocą „łapek” (z ang. flippers) kulki w taki sposób, by nie wpadła w otwór umieszczony w dolnej krawędzi stołu. Na osiągnięty wynik w grze wpływa nie tyle czas zabawy, ile zdobyte premie punktowe.

KISS Pinball oferuje dwa stoły. Pierwszy - „Last Stop: Oblivion” inspirowany jest twórczością grupy KISS. Wykonując poszczególne misje gracze mają możliwość pokonania wraz zespołem trasy koncertowej. Temat przewodni drugiego stołu - „Netherworld” to walka muzyków z potężnym Dark Lordem.

Oprawa audiowizualna gry stoi na przyzwoitym poziomie. Stoły przedstawione są w klasycznym dwuwymiarowym rzucie. Ruch kulki śledzić można patrząc na cały stół lub jego powiększony fragment. Niestety zastosowany silnik fizyczny nie jest szczególnie mocną stroną KISS Pinball. W niektórych miejscach szybkość czy zachowanie kulki bywają zupełnie zaskakujące.

Sterowanie w grze jest za to intuicyjnie proste i ogranicza się do poruszania „łapkami” za pomocą klawiatury lub pada. Bardziej wprawni gracze są w stanie kontrolować kierunek i siłę odbicia, co bywa konieczne przy wykonywaniu trudniejszych zadań.

Ścieżka dźwiękowa gry obfituje w klimatyczne, mocne brzmienia. Nie ma na niej jednak utworów grupy KISS, co dla fanów może być dyskwalifikujące. Pojawiają się za to komentarze Paula Stanleya i Gene'a Simmonsa, które do pewnego stopnia rekompensują brak piosenek zespołu.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Nośnik: 1 CD

Ocena czytelników: 8,1 / 10 na podstawie 33 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 99 PLN

Wymagania wiekowe KISS Pinball

odpowiednia dla każdego wieku

Wymagania sprzętowe KISS Pinball

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Pentium 166MHz
  • 64MB RAM