Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikLogiczneWiiPSPNDS
Okładka Puyo Puyo 7 (NDS)
OkładkaPuyo Puyo 7 (NDS)

Puyo Puyo 7

Siódma odsłona cyklu gier logicznych zapoczątkowanego w 1992 roku, wzorowana na Tetrisie. Zostań mistrzem w układaniu kolorowych żelków!

Logiczne

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Puyo Puyo 7 Premiera

30lip2009

NDS

26lis2009

Wii PSP

producent: Sonic Team wydawca: SEGA Strona oficjalna

Gry podobne do Puyo Puyo 7

Puyo Pop Fever

Meteos

Tetris DS

Puyo Puyo 7 to kolejna, siódma już odsłona popularnego cyklu gier logiczno-zręcznościowych, będącego udoskonalonym klonem kultowego Tetrisa. Układamy w niej kolorowe żelki i staramy się osiągnąć jak najwyższą liczbę punktów. Grę wyprodukowała ekipa Sonic Team. Wydawcą jest japoński koncern SEGA.

Głównym celem gracza jest oczywiście wyczyszczenie całej planszy z ciągle napływających, kolorowych żelków. W tym też celu należy łączyć żelki posiadające tę samą barwę. Wytrwałe i pomysłowe osoby mogą nawet doprowadzić do efektownych reakcji łańcuchowych, które nie tylko ułatwią rozprawienie się z kolejnym poziomem, ale również wpłyną na błyskawiczne pomnożenie liczby posiadanych punktów.

Odmianą w stosunku do Tetrisa jest obecność przeciwnika, którego należy pokonać, by móc przystąpić do kolejnej rozgrywki. Jest to zadanie o tyle trudne, że każdorazowa udana akcja wroga wpływa automatycznie na pogorszenie się naszej sytuacji. Może do tego dojść na kilka różnych sposobów – np. poprzez dosypanie nowych żelków lub też zamianę niektórych w trudne do ruszenia skamieliny. Na szczęście z podobną ofensywą można wystąpić przeciwko rywalowi.

Autorzy oddali do naszej dyspozycji kilka trybów zabawy z Great Transformation na czele (bohater wybrany spośród kilkunastu dostępnych postaci może zmienić się w dziecko lub dorosłego, wpływając w ten sposób na wielkość żelków i wzrost lub spadek poziomu trudności). Oprócz niego możemy przetestować opcję Puyo Puyo (standardowa rozgrywka), Fever (nawiązująca do odsłony Puyo Pop Fever wydanej w 2005 roku), a także Mission, w którym to trybie musimy wypełniać określone zadania.

Gracze mogą również wziąć udział w rozgrywce wieloosobowej. W jednym starciu może uczestniczyć nawet ośmiu fanów Puyo Puyo.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: sieć lokalna   Liczba graczy: 1-8  

Wymagania wiekowe Puyo Puyo 7: Odpowiednia dla każdego wieku.

Puyo Puyo 7 Wymagania sprzętowe

PlayStation Portable

PlayStation Portable

  • Wykorzystuje:
  • karta pamięci 32 MB
Wii
PSP
NDS