Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikLogiczneNDS
Okładka Tetris DS (NDS)

Tetris DS NDS

Tetris DS to kolejne wcielenie najpopularniejszej gry logicznej w historii, wykreowane przez giganta elektronicznej rozrywki – japońskie Nintendo. Produkt adresowany jest w szczególności do osób korzystających z połączenia Wi-Fi, oferowanego przez konsolę Dual Screen.

Logiczne | tytuły ekskluzywne Nintendo

Nintendo DS
Okładka Tetris DS (NDS)

producent: Nintendo

wydawca: Nintendo

Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji NDS:

20marca2006

Tetris DS to kolejne wcielenie najpopularniejszej gry logicznej w historii, wykreowane przez giganta elektronicznej rozrywki – japońskie Nintendo. Produkt adresowany jest w szczególności do osób korzystających z połączenia Wi-Fi, oferowanego przez konsolę Dual Screen.

Tetris DS stanowi wariację na temat tytułu, stworzonego w latach osiemdziesiątych XX wieku przez Aleksieja Pażitnowa. Na górnym ekranie handhelda Nintendo obserwujemy dwuwymiarowe, różnokształtne klocki (tzw. Tetriminos). Naszym zadaniem jest takie obracanie spadających bloków, by po wylądowaniu na dnie wirtualnego pojemnika zajmowały jak najmniej miejsca. Po zgromadzeniu odpowiedniej liczby punktów przenosimy się do następnego, trudniejszego poziomu, gdzie kolorowe przedmioty poruszają się szybciej, niż poprzednio. Sterowanie w grze odbywa się za pomocą drugiego, dotykowego ekranu Dual Screena. By przyciągnąć do siebie nowych odbiorców, autorzy postanowili zaimplementować w swym dziele motywy znane z innych hitów Nintendo. Możemy zatem ujrzeć scenerie, pochodzące z The Legend of Zelda czy Super Mario Bros.

Dodatkowo twórcy Tetris DS zaserwowali nam sześć różnorodnych trybów gry, wśród których znajdują się takie opcje, jak Push oraz Touch Mode, stanowiące o sile multiplayera. Jednocześnie może zmierzyć się ze sobą nawet dziesięciu zapaleńców, przy założeniu, że choć jeden z nich posiada oryginalny kartrydż z grą Japończyków.

Młodszych osobników skusić może cukierkowata grafika Tetris DS, bogata w pastelowe kolory, jak również beztroska muzyka, wydobywająca się z głośników konsolki. Nie zmienia to faktu, że produkcja ma charakter familijny i jest pozytywnie odbierana przez graczy w każdym wieku.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   sieć lokalna   / wspólny ekran     Liczba graczy: 1-10  

Klasyfikacja PEGI Tetris DS

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.
Mastah & Szczypoon - odc. 6 - Tetris

wiadomość15 września 2010

Tetris obchodzi 25-lecie istnienia
Tetris obchodzi 25-lecie istnienia

wiadomość2 czerwca 2009

Serwis VentureBeat zamieścił na swych łamach interesujący rocznicowy artykuł, w którym podsumował historię Tetrisa, bodaj najpopularniejszej gry na świecie. Czytamy w nim, że fenomen wymyślony 25 lat temu przez 29-letniego rosyjskiego programistę Aleksieja Pażytnowa sprzedał się już w 125 milionach egzemplarzy.

Najlepiej sprzedające się gry na Nintendo DS w zeszłym roku fiskalnym

wiadomość9 maja 2007

Firma Nintendo opublikowała listę najlepiej sprzedających się gier wydanych na Nintendo DS w okresie 1 kwietnia 2006 – 31 marca 2007 (czyli w 2007 roku fiskalnym). Poinformowała również, że od momentu światowej premiery konsoli klienci zakupili 184 miliony egzemplarzy gier, z czego aż 123 miliony znalazły nabywców w trakcie określonych wyżej ram czasowych.

Znakomita sprzedaż produktów firmy Nintendo na rynku japońskim
Znakomita sprzedaż produktów firmy Nintendo na rynku japońskim

wiadomość31 maja 2006

Wczoraj informowaliśmy Was o spektakularnym sukcesie gry New Super Mario Bros., która po pierwszym dniu sprzedaży na japońskim rynku znalazła ponad 480 tysięcy nabywców. Dziś możemy zaprezentować Wam kolejne dane dotyczące ogromnego zainteresowania tym programem, a także innymi produktami firmy Nintendo.

Europejski Tetris DS ukaże się w kwietniu

wiadomość23 marca 2006

Amerykańscy gracze bawią się najnowszą odsłoną słynnego Tetrisa, wydaną na przenośną konsolę Nintendo DS, od 20 marca. Europejczyjkom nie pozostaje nic innego, jak czekać – Tetris DS wydany zostanie u nas dopiero 21 kwietnia.