Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikLogicznePCWii
Okładka Magnetis (PC)
OkładkaMagnetis (PC)

Magnetis

Prosta gra logiczna stanowiąca wariację na temat tetrisa. Staramy się połączyć pola magnetyczne tego samego koloru generowane przez spadające z góry ekranu magnesy. Im więcej bloków umieścimy między nimi, tym więcej otrzymujemy punktów, a te elementy zostają usunięte.

Logiczne | casual | tetris | 2D | indie

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Magnetis Premiera

5lis2009

PC

7gru2009

Wii

producent: Yullaby wydawca: Yullaby Strona oficjalna

Magnetis to gra logiczna wykorzystująca podstawową mechanikę tetrisa, ale znacznie urozmaicająca przebieg rozgrywki dzięki zastosowaniu nowych pomysłów. Zadanie gracza polega na takim manewrowaniu planszą, aby spadające na nią prosto z góry dwuelementowe bloki odpowiednio dopasowały się do tych znajdujących się na dole, co doprowadzi do ich usunięcia i stworzenia wolnej przestrzeni na następne.

W grze występują trzy rodzaje bloków: z magnesem po lewej lub prawej stronie oraz bez nich. Klocki są usuwane z planszy w momencie, gdy zostanie połączona wiązka magnetyczna o tym samym kolorze wychodząca ze skierowanych w swoją stronę magnesów. Im więcej bloków pomiędzy nimi, tym więcej otrzymujemy punktów. Jeżeli uda nam się usunąć odpowiednie klocki, to istnieje szansa, że spadające z góry również utworzą pożądaną kombinację i powstanie eksplozja łańcuchowa.

Twórcy przygotowali po trzy tryby zabawy dla pojedynczego gracza oraz w ramach rozgrywki wieloosobowej. W tym pierwszym wypadku możemy zmierzyć się z czasem, jak najszybciej usunąć sto bloków lub po prostu starać się przetrwać jak najdłużej w obliczu zalewających nas z coraz większym natężeniem klocków. Z kolei w przypadku trybu multiplayer przeznaczonego dla maksymalnie czterech graczy rywalizujemy na podzielonym ekranie podrzucając sobie nawzajem niechciane bloki lub współpracujemy w trybie kooperacji wykonując na zmianę ruchy.

Gra Magnetis posiada stosunkowo prostą dwuwymiarową oprawę graficzną, w której dominują pastelowe kolory. Podczas zabawy towarzyszą nam statyczne tła.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: podzielony ekran   Liczba graczy: 1-4  

Wymagania wiekowe Magnetis: Odpowiednia dla każdego wieku.

Magnetis Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Pentium III 1.5 GHz
  • 256 MB RAM
  • karta grafiki 128 MB
  • Windows XP/Vista/7
PC
Wii