Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikLogicznePCPS1
Okładka Swing (PC)
OkładkaSwing (PC)

Swing

Gra logiczna inspirowana kultowym Tetrisem. W trakcie rozgrywki w Swing kontrolujemy specjalny podajnik, przy pomocy którego dobieramy kolorowe kule i zrzucamy je w dół, a naszym celem jest tworzenie rzędów składających się z co najmniej trzech piłek tej samej barwy.

Logiczne | tetris | 2D | na 2 osoby | połącz trzy elementy

PolecaneKolekcja gier
Obserwuj grę
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Swing Premiera

1sty1997

PC

1sty1998

PS1

producent: Software 2000 wydawca: Software 2000

Swing to gra logiczna, opracowana przez niemiecką firmę Software 2000 z myślą o platformie PC i PS1. Produkcja jest znana również pod tytułem Marble Master, pod którym została wydana w Stanach Zjednoczonych.

Mechanika

Zasady, jakimi rządzi się rozgrywka w Swing, przywodzą na myśl kultowego Tetrisa. W trakcie rozgrywki układamy różnokolorowe kule, które dobieramy z górnej części ekranu i przesuwamy na boki oraz zrzucamy w dół przy pomocy specjalnego podajnika. Po stworzeniu rzędu składającego się co najmniej z trzech piłek tej samej barwy, ten znika wraz z sąsiadującymi z nim kulami.

Sprawę komplikuje fakt, że poszczególne kule są opisane przy pomocy cyfr odpowiadających ich wadze; dodatkowo układamy je na platformach, które unoszą się i opadają w zależności od ciężaru elementów ulokowanych na sąsiadujących z nimi miejscach. Co więcej, położenie ciężkiej kuli obok znacznie lżejszej owocuje wystrzeleniem w górę w tej drugiej i jej wylądowaniem o dwie kolumny dalej. W toku zmagań zwiększa się liczba kolorów piłek; zabawę urozmaicają też specjalne power-upy, które od czasu do czasu pojawiają się na planszy.

Tryby gry

W wydane na platformie PC i PS1 Swing można grać w pojedynkę lub z drugim graczem, w ramach opartego na rywalizacji trybu multiplayer.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: wspólny ekran   Liczba graczy: 1-2  

Wymagania wiekowe Swing: Odpowiednia dla każdego wieku.

PC
PS1