Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikLogiczneSwitchPCPS4
Okładka Tricky Towers (Switch)

Tricky Towers

Przygotowana przez holenderskie studio WeirdBeard gra logiczno-zręcznościowa, będąca rozwinięciem jego poprzedniej produkcji o nazwie 99 Bricks Wizard Academy.

Logiczne | tetris | 2D | elementy zręcznościowe | multiplayer

Okładka Tricky Towers (Switch)

producent: WeirdBeard

wydawca: WeirdBeard

Strona oficjalna

data premiery gry:

2sie2016

PC PS4

11paź2018

Switch

Tricky Towers to ciekawa gra logiczna od holenderskiego studia WeirdBeard, które stworzyło wcześniej 99 Bricks Wizard Academy. Tytuł przez samych twórców nazywany jest jego duchowym spadkobiercą, gdyż opiera się na podobnych zasadach, choć został oczywiście bardziej rozbudowany.

Mechanika

Tricky Towers to współczesna wariacja na temat Tetrisa. Zadaniem graczy jest bowiem układanie spadających z góry kolorowych klocków, które – w odróżnieniu od tego, z czym mamy do czynienia w słynnej produkcji – nie znikają, ale tworzą wieżę. Naszym celem jest więc zbudowanie jak najwyższej konstrukcji, co nie przychodzi łatwo, gdyż nad całym systemem czuwa system fizyczny. Oznacza to, że budowla może zacząć się przechylać, a w ostateczności zawalić, gdy źle dopasujemy poszczególne elementy.

Kolejna innowacja wynika z faktu, że gracze wcielają się w czarodziejów. Mogą więc wykorzystywać czary na swoją korzyść lub utrudniać życie przeciwnikom, np. poprzez przywołanie wielkiego klocka, który popsuje ich wieże.

Tryby gry

Tricky Towers to gra przeznaczona przede wszystkim do zabawy w multiplayerze dla maksymalnie czterech osób. Możliwa jest także opcja dwuosobowej zabawy za pośrednictwem sieci lokalnej. Wśród dostępnych trybów dla wielu graczy znajduje się Survival, w którym musimy zużyć wyznaczoną liczbę klocków przed innymi zawodnikami; Race, gdzie trzeba budować na czas, a także Puzzle, zmuszający nas do ułożenia jak największej liczby elementów nim nasza konstrukcja osiągnie wyznaczony pułap. Nie oznacza to jednak, że miłośnicy zabawy w samotności nie mają tu czego szukać. Deweloperzy przygotowali bowiem 50 poziomów dla pojedynczego gracza.

Kwestie techniczne

Produkcja studia WeirdBeard to prosta, ale przyjemna w odbiorze gra, oferująca minimalistyczną, kolorową grafikę 2D i lekki klimat.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet   / wspólny ekran     Liczba graczy: 1-4  

Centrum Nintendo Switch - Wszystko o konsoli i jej grach

Klasyfikacja PEGI Tricky Towers

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.
Sierpniowa oferta PlayStation Plus - Tricky Towers, Rebel Galaxy, Yakuza 5 i inne
Sierpniowa oferta PlayStation Plus - Tricky Towers, Rebel Galaxy, Yakuza 5 i inne

wiadomość28 lipca 2016

Poznaliśmy listę gier, które trafią w sierpniu do subskrybentów usługi PlayStation Plus. Wśród udostępnionych tytułów na konsole PlayStation 4, PlayStation 3 i PS Vita znalazły się następujące produkcje: Tricky Towers, Rebel Galaxy, Yakuza 5, Retro/Grade, Patapon 3 oraz Ultratron.

PC
PS4
Switch