Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikLogicznePCPS4Switch
Okładka Tricky Towers (PC)
OkładkaTricky Towers (PC)

Tricky Towers

Przygotowana przez holenderskie studio WeirdBeard gra logiczno-zręcznościowa, będąca rozwinięciem jego poprzedniej produkcji o nazwie 99 Bricks Wizard Academy.

Logiczne | tetris | 2D | elementy zręcznościowe | na 2 osoby | podzielony/wspólny ekran | PS Plus Premium | PS Plus Extra

Tricky Towers Premiera

2sie2016

PC PS4

11paź2018

Switch

producent: WeirdBeard wydawca: WeirdBeard Strona oficjalna

Gry podobne do Tricky Towers

Peggle Deluxe

Tetris Ultimate

Tumblestone

Tricky Towers to ciekawa gra logiczna od holenderskiego studia WeirdBeard, które stworzyło wcześniej 99 Bricks Wizard Academy. Tytuł przez samych twórców nazywany jest jego duchowym spadkobiercą, gdyż opiera się na podobnych zasadach, choć został oczywiście bardziej rozbudowany.

Mechanika

Tricky Towers to współczesna wariacja na temat Tetrisa. Zadaniem graczy jest bowiem układanie spadających z góry kolorowych klocków, które – w odróżnieniu od tego, z czym mamy do czynienia w słynnej produkcji – nie znikają, ale tworzą wieżę. Naszym celem jest więc zbudowanie jak najwyższej konstrukcji, co nie przychodzi łatwo, gdyż nad całym systemem czuwa system fizyczny. Oznacza to, że budowla może zacząć się przechylać, a w ostateczności zawalić, gdy źle dopasujemy poszczególne elementy.

Kolejna innowacja wynika z faktu, że gracze wcielają się w czarodziejów. Mogą więc wykorzystywać czary na swoją korzyść lub utrudniać życie przeciwnikom, np. poprzez przywołanie wielkiego klocka, który popsuje ich wieże.

Tryby gry

Tricky Towers to gra przeznaczona przede wszystkim do zabawy w multiplayerze dla maksymalnie czterech osób. Możliwa jest także opcja dwuosobowej zabawy za pośrednictwem sieci lokalnej. Wśród dostępnych trybów dla wielu graczy znajduje się Survival, w którym musimy zużyć wyznaczoną liczbę klocków przed innymi zawodnikami; Race, gdzie trzeba budować na czas, a także Puzzle, zmuszający nas do ułożenia jak największej liczby elementów nim nasza konstrukcja osiągnie wyznaczony pułap. Nie oznacza to jednak, że miłośnicy zabawy w samotności nie mają tu czego szukać. Deweloperzy przygotowali bowiem 50 poziomów dla pojedynczego gracza.

Kwestie techniczne

Produkcja studia WeirdBeard to prosta, ale przyjemna w odbiorze gra, oferująca minimalistyczną, kolorową grafikę 2D i lekki klimat.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet / wspólny ekran   Liczba graczy: 1-4  

Tricky Towers cena w dniu premiery: 53,99 PLN

Klasyfikacja PEGI Tricky Towers

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.
PC
PS4
Switch