Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPCPS4XONE
Okładka Tannenberg (PC)

Tannenberg

Realistyczna sieciowa strzelanka od BlackMill Games. Podobnie jak w przypadku Verdun, poprzedniej gry tego studia, akcja Tannenberg przenosi nas w realia I wojny światowej - tym razem na front wschodni.

Akcji | FPP | I wojna światowa | FPS | sieciowe | multiplayer | indie | kooperacja | historyczne | strzelanki

Okładka Tannenberg (PC)

producent: BlackMill Games

wydawca: M2H

Strona oficjalna

data premiery gry:

13lut2019

PC

24lip2020

XONE PS4

Tannenberg jest rozszerzeniem do multiplayerowego FPS-a zatytułowanego Verdun, za którego opracowaniem stoją autorzy oryginału, czyli studia Blackmill Games i M2H. Z uwagi na fakt, że mamy do czynienia z dodatkiem samodzielnym, nie wymaga on do działania podstawowej wersji gry.

Fabuła

Podobnie jak miało to miejsce w przypadku pierwowzoru, akcja Tannenberg rozgrywa się w czasach I wojny światowej. Pozycja przenosi graczy na front wschodni – źródłem inspiracji dla twórców była bitwa pod tytułowym Tannenbergiem, którą w 1914 roku stoczyły między sobą siły Imperium Rosyjskiego i Cesarstwa Niemieckiego. Chcąc jak najwierniej odwzorować specyfikę tamtejszych działań wojennych, autorzy byli zmuszeni do wprowadzenia szeregu zmian w mechanice rozgrywki.

Mechanika

Nowe miejsce akcji wymusiło na twórcach Tannenberg przede wszystkim porzucenie pozycyjnej wojny w okopach na rzecz zmagań na rozległych, otwartych mapach – z właściwą sobie precyzją deweloperzy odtworzyli ówczesne krajobrazy charakterystyczne dla polskiej wsi i zalesionych terenów Galicji. W trakcie zabawy gracze mogą zasilić szeregi armii rosyjskiej oraz oddziałów niemieckich i austro-węgierskich – z fotograficzną wręcz dokładnością odwzorowano zarówno mundury, jak i uzbrojenie wykorzystywane przez żołnierzy (oprócz strzelb i karabinów, na polu bitwy wykorzystywana jest między innymi broń chemiczna). Dopełnieniem całości jest realistyczna prezentacja obrażeń zadawanych w trakcie starć z siłami nieprzyjaciela (celny strzał w głowę lub w serce może wyeliminować wroga z dalszych walk).

Tryby gry

Wśród wariantów rozgrywki dostępnych w Tannenberg błyszczy przede wszystkim zupełnie nowy tryb zwany Maneuver, w którym mierzy się ze sobą sześćdziesięciu czterech graczy podzielonych na dwie drużyny. Stawiane przed nimi zadania ulegają tutaj nieustannym zmianom, podobnie jak linia frontu, która przesuwa się raz w jedną, raz w drugą stronę. Z uwagi na fakt, że gracze mogą wcielić w przedstawicieli różnych specjalizacji (z których każda cechuje się odmiennymi umiejętnościami bojowymi i preferowanym rodzajem używanej broni), kluczem do sukcesu jest ścisła współpraca całego zespołu.

Kwestie techniczne

Tannenberg działa w oparciu o technologię, która napędzała Verdun, zatem rozszerzenie nie wprowadza większych zmian w oprawie graficznej. Jako ciekawostkę należy dodać, że deweloperzy zdecydowali się na połączenie tych pozycji w taki sposób, by pozwolić ich posiadaczom na swobodne przełączanie się pomiędzy wschodnim i zachodnim frontem I wojny światowej – nawet pomimo tego, że obydwa tytuły działają niezależnie od siebie.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet     Liczba graczy: max 64  

Ocena czytelników: 7,4 / 10 na podstawie 31 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 7,8 / 10 na podstawie 18 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 71,99 PLN

Gry podobne do Tannenberg

Wymagania wiekowe Tannenberg

18+

Wymagania sprzętowe Tannenberg

PC Windows

PC Windows

Rekomendowane: Quad Core, 16 GB RAM, karta grafiki 4 GB GeForce GTX 970 lub lepsza, 6 GB HDD, Windows 10 64-bit
Minimalne: Intel Core i5-2500K 3.3 GHz / AMD Phenom II X4 940 3.0 GHz, 4 GB RAM, karta grafiki 2 GB GeForce GTX 960M / Radeon HD 7750 lub lepsza, 6 GB HDD, Windows 8/10 64-bit

Microsoft XBOX ONE

Microsoft XBOX ONE

+ dodatkowo (XONE): \

Sony PlayStation 4

Sony PlayStation 4

+ dodatkowo (PS4): \

PC
XONE
PS4