Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka Anno 1800 (PC)

Anno 1800 PC

Kolejna odsłona popularnego cyklu strategii ekonomicznych firmy Ubisoft, którego rozwijaniem od 2011 roku zajmuje się znane z serii The Settlers studio Blue Byte Software.

Strategiczne | ekonomiczne | RTS | kolonizacyjne | multiplayer | historyczne | budowa miasta | XIX wiek

PC Windows
Okładka Anno 1800 (PC)

Polskie napisy

Angielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

22sierpnia2017

Zapisy do testów

Zapisy przez program Anno Union: https://www.anno-union.com/en/register/

26lutego201936dni

26lutego2019

pudełko PL

26lutego2019

Steam

Anno 1800 jest kolejną odsłoną popularnego cyklu strategii ekonomicznych, nad którą pieczę sprawuje należące do firmy Ubisoft studio Blue Byte. Produkcja trafiła na platformę PC, a jak sugeruje tytuł jej akcja została osadzona w czasach rewolucji przemysłowej – mowa o epoce doniosłych odkryć geograficznych i naukowych oraz wszechobecnej industrializacji.

Mechanika

Podobnie jak w poprzednich częściach serii w Anno 1800 gracz wciela się w rolę władcy, na którego barkach spoczywa zadanie stworzenia dobrze prosperującej metropolii. Rozpoczynając zmagania z zaledwie garstką poddanych i skromną osadą, musi on kierować ludzi do pracy przy pozyskiwaniu surowców niezbędnych do przetrwania oraz wznoszenia kolejnych budowli oraz tworzyć skomplikowane łańcuchy produkcyjne; ważne jest także umiejętne zaplanowanie miejskiej infrastruktury w celu przyspieszenia procesów zachodzących w mieście. Nadwyżkami posiadanych dóbr można natomiast swobodnie handlować lub wymieniać je na takie, których w danym momencie brakuje.

Należy przy tym pamiętać również o zadbaniu o potrzeby mieszkańców i zaspokajaniu popytu na określone towary. Jeśli natomiast nasze działania doprowadzą do tego, że wirtualny skarbiec zacznie świecić pustkami, zawsze można uregulować podatki w taki sposób, by załatać dziurę budżetową (choć ucierpi na tym szczęście obywateli). Istotnym elementem zabawy jest również dyplomacja – z sąsiadami można nawiązywać mniej lub bardziej przyjazne stosunki, zawierać sojusze czy wreszcie toczyć wojny.

Tryby gry

Wydane na platformę PC Anno 1800 oferuje zarówno kampanię fabularną dla pojedynczego gracza oraz tryb gry swobodnej, jak i rozbudowany tryb multiplayer.

Kwestie techniczne

Anno 1800 odznacza się wysokiej jakości grafiką. Deweloperzy zaprojektowali poszczególne elementy zabudowy i otoczenia z właściwą sobie dbałością o detale, a poszczególnym procesom produkcyjnym można się przyglądać z bliska, sprawdzając na przykład, jak przebiegają prace w miejskiej hucie.

Pozostałe

Premiera gry zbiegła się z dwudziestymi urodzinami serii zapoczątkowanej w 1998 roku przez Anno 1602: Tworzenie nowego świata. Od tamtej pory cykl doczekał się zarówno kilku głównych odsłon, jak i szeregu spin-offów opracowanych z myślą o rozmaitych platformach.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet    

Oczekiwania czytelników: 9.4 / 10 na podstawie 279 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 249,90 PLN

Wymagania wiekowe Anno 1800

odpowiednia dla każdego wieku

Wymagania sprzętowe Anno 1800

PC Windows

Rekomendowane: Intel Core i5-4690K 3.5 GHz / AMD Ryzen 5 1400 3.2 GHz, 8 GB RAM, karta grafiki 4 GB GeForce GTX 970 / Radeon RX 480 lub lepsza, 50 GB HDD, Windows 7/8.1/10 64-bit
Minimalne: Intel Core i5-3470 3.2 GHz / AMD FX-6350 3.9 GHz, 8 GB RAM, karta grafiki 2 GB GeForce GTX 670 / Radeon R9 285 lub lepsza, 26 GB HDD, Windows 7/8.1/10 64-bit

Graliśmy w Anno 1800 – czy to będzie najpiękniejsza gra strategiczna?

Przed premierą 20 sierpnia 2018, 18:00

Jest to o tyle ważne, że rzadkie gatunki lub prastare artefakty przyciągną na naszą wyspę turystów i zwiększą ogólną atrakcyjność naszego miasta. Współczynnik ten stanowi najważniejszą ocenę wyspy i został opisany przez takie zmienne jak poziom zanieczyszczenia, atrakcyjność środowiska naturalnego czy parady/protesty, które występują zależnie od stopnia zadowolenia mieszkańców.