Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka Anno 1602: Creation of New World (PC)

Anno 1602: Tworzenie Nowego Świata PC

Anno 1602: Creation of New World

Odpływasz z zaludnionego kontynetntu aby odkryć nowe lądy i zostać pionierem kolonizacji. Zasiedlając archipelagi wysp musisz rozbudować kolonie i obronić się przed nowym zagrożeniem.

Strategiczne | ekonomiczne | RTS | widok izometryczny | 2D | kolonizacyjne | multiplayer | budowa miasta

PC Windows
Okładka Anno 1602: Creation of New World (PC)

producent: Max Design

wydawca: GT Interactive

wydawca PL: CDP

Strona oficjalna   Pomoc techniczna

Polskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

26listopada1998

16kwietnia2000

pudełko PL

Strategia, kolonizacja, dyplomacja, produkcja, handel, wojny to możliwości, które daje strategiczna gra czasu rzeczywistego Anno 1602: Creation of New World. Tytuł ten, zaliczany do gatunku określanego jako strategia progresywna, ujmuje rozgrywkę w zupełnie nowy sposób, łącząc klasyczną strategię z budowaniem kolonii, dyplomacją, handlem oraz walkami lądowymi i bitwami morskimi w czasie rzeczywistym. Jest rok 1602. Przyszłość jest niepewna, miasta przeludnione, a bieda i głód powszechne. Grupa podróżników postanawia wyruszyć w poszukiwaniu Nowego Świata i lepszego życia.

W grze zostajemy odkrywcą nowych lądów i pionierem kolonizacji. Przed nami blisko 700 losowo generowanych wysp ze zróżnicowanym ukształtowaniem powierzchni i surowcami, ponad 90 różnych budowli i ponad 30 różnorodnych zawodów. Dla początkujących przygotowano pięć stopni treningu wprowadzających do gry. Przeciwnik komputerowy charakteryzuje się wysoką sztuczną inteligencją automatycznie dostosowującą jego zachowanie do poziomu gracza. Tryb multiplayer dla czterech graczy w sieci lub dwóch przez modem.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet   / sieć lokalna     Liczba graczy: 1 - 4  

Nośnik: 1 CD

Ocena gry 8.7 / 10 na podstawie 1560 ocen czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 99 PLN

Gry podobne do Anno 1602: Tworzenie Nowego Świata

Klasyfikacja PEGI Anno 1602: Tworzenie Nowego Świata

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.

Wymagania sprzętowe Anno 1602: Tworzenie Nowego Świata

PC Windows

Rekomendowane: Procesor Pentium 233 MHz (lub kompatybilny), 32 MB RAM, 2MB karta graficzna zgodna z DirectX, Windows 95

Anno 1701 już w Europie
Anno 1701 już w Europie

wiadomość30 października 2006

Pisaliśmy niedawno o tym, że Anno 1701, nowa odsłona bestsellerowej serii gier strategicznych trafiła do tłoczni i niedługo będzie dostępna w sprzedaży. Obecnie możemy poinformować, że produkcja znalazła się już w europejskich sklepach. Amerykanie na swoją wersję będą musieli jeszcze trochę poczekać.

Znamy nazwę kolejnej części z cyklu Anno - zapowiedziano Anno 1701

wiadomość9 maja 2005

Firma Sunflowers poinformowała, iż oficjalny tytuł trzeciej części znakomitej serii gier Anno, to Anno 1701. Jednocześnie potwierdzono wcześniejsze spekulacje dotyczące terminu premiery gry - ukaże się ona pod koniec przyszłego roku.

Jak się miewa trzecia część serii Anno?
Jak się miewa trzecia część serii Anno?

wiadomość21 lutego 2005

Autorzy gry RTS o nazwie No Man’s Land: Fight for Your Rights!, czyli pracownicy niemieckiej firmy Related Designs, tworzą teraz nową pozycję PeCetową, będącą kontynuacją Anno 1602: Creation of New World i Anno 1503: The New World. Dysponujemy garścią świeżych informacji tekstowo-graficznych na ten temat i chcielibyśmy się nią podzielić z Szanownymi Czytelnikami.

Nadciąga trzecia część serii Anno
Nadciąga trzecia część serii Anno

wiadomość31 sierpnia 2004

Cykl popularnych gier strategicznych Anno (dotychczas ukazało się Anno 1602 i Anno 1503) już niedługo zostanie powiększony o kolejną pozycję, której roboczy tytuł brzmi „Anno 3”; nazwa spoglądając na poprzednie odsłony serii z pewnością jednak ulegnie jeszcze zmianie. Opublikowano już pierwsze screeny z nowego projektu, zdążono też pochwalić się czego to nie będzie w nadchodzącym hicie, a także podać przybliżoną datę premiery.

Będzie Anno War!

wiadomość9 grudnia 2003

Dwie gry strategiczne Anno 1602: Tworzenie Nowego Świata i Anno 1503: Nowy Świat łączy nie tylko wyraz „Anno” w tytule, ale też ogólne założenia rozgrywki. Produkcje te nastawione są przede wszystkim na budowę miast, dyplomację, kolonizację i handel, a w znacznie mniejszym stopniu na walkę. Firma Sunflowers poinformowała właśnie, że trwają prace nad zupełnie nową grą o roboczej nazwie Anno War, która nadrobi to niedopatrzenie. Innymi słowy: skupi się przede wszystkim na prowadzeniu wojen.