Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 26 maja 2020, 20:45

autor: Michał "Ender" Kułakowski

Anno: History Collection – zremasterowana kolekcja czterech strategii na Uplay

Firma Ubisoft ogłosiła, że pod koniec czerwca wyda zremasterowaną kolekcję czterech pierwszych odsłon kolonizacyjnych strategii serii Anno wraz z ich dodatkami. Tytuły zostaną wzbogacone o wsparcie dla wysokich rozdzielczości ekranu oraz nowe funkcje zabawy wieloosobowej.

Anno: History Collection – zremasterowana kolekcja czterech strategii na Uplay - ilustracja #1Strategie spod szyldu Anno towarzyszą graczom od ponad dwudziestu lat, a ostania odsłona cyklu ukazała się zaledwie nieco ponad rok temu. Firma Ubisoft ogłosiła, że 25 czerwca do sprzedaży trafi kolekcja czterech zremasterowanych pierwszych części serii, a więc gier Anno 1602, Anno 1503, Anno 1701 oraz Anno 1404, wraz z ich rozszerzeniami. Zestaw kupimy w sklepie Uplay w cenie 159,90 złotych. Wszystkie tytuły dostępne będą w polskiej wersji językowej.

  1. Anno: History Collection – zamówienie przedpremierowe w sklepie Uplay

Wydawca zapewnia, że wszystkie gry w kolekcji zostały przystosowane do współpracy ze współczesnymi komputerami PC oraz systemami operacyjnymi. Aktualizacji i poprawkom ulec miał tryb zabawy wieloosobowej w posiadających go produkcjach. Największą zmianą w stosunku do oryginałów jest wprowadzenie wsparcia dla wysokich rozdzielczości na poziomie 4K. Gracze powinni jednak zapomnieć o poprawionych teksturach lub przygotowanych od nowa dwuwymiarowych sprite'ach, tak jak miało to miejsce w przypadku Heroes of Might and Magic III: HD Edition. W ramach bonusu, kolekcja sprzedawana jest w komplecie z oryginalnymi tapetami i grafikami, a także ścieżkami dźwiękowymi. Co ciekawe, odświeżone wersje Anno mogą korzystać także z naszych starych save'ów.

W skład Anno: History Collection wchodzą gry:

  1. Anno 1602 History Edition wraz z rozszerzeniem Nowe wyspy, nowe przygody;
  2. Anno 1503 History Edition wraz z rozszerzeniem Skarby, potwory i piraci;
  3. Anno 1701 History Edition wraz z rozszerzeniem Klątwa smoka;
  4. Anno 1404 History Edition wraz z rozszerzeniem Wenecja.

Warto zaznaczyć, że każda z gier będzie również dostępna w sprzedaży osobno. Na razie nie znamy jednak cen pojedynczych tytułów. Nie wiadomo także, co stanie się z klientami, który zakupili już wcześniej na Uplay'u oryginalne edycje Anno. Czy zostaną one po prostu zaktualizowane do odświeżonej wersji, czy też zainteresowani gracze będą musieli ponownie za nie zapłacić?

  1. Oficjalna strona serii Anno