Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 26 maja 2020, 20:45

autor: Ender

Anno: History Collection – zremasterowana kolekcja czterech strategii na Uplay

Firma Ubisoft ogłosiła, że pod koniec czerwca wyda zremasterowaną kolekcję czterech pierwszych odsłon kolonizacyjnych strategii serii Anno wraz z ich dodatkami. Tytuły zostaną wzbogacone o wsparcie dla wysokich rozdzielczości ekranu oraz nowe funkcje zabawy wieloosobowej.

Anno: History Collection – zremasterowana kolekcja czterech strategii na Uplay - ilustracja #1Strategie spod szyldu Anno towarzyszą graczom od ponad dwudziestu lat, a ostania odsłona cyklu ukazała się zaledwie nieco ponad rok temu. Firma Ubisoft ogłosiła, że 25 czerwca do sprzedaży trafi kolekcja czterech zremasterowanych pierwszych części serii, a więc gier Anno 1602, Anno 1503, Anno 1701 oraz Anno 1404, wraz z ich rozszerzeniami. Zestaw kupimy w sklepie Uplay w cenie 159,90 złotych. Wszystkie tytuły dostępne będą w polskiej wersji językowej.

  1. Anno: History Collection – zamówienie przedpremierowe w sklepie Uplay

Wydawca zapewnia, że wszystkie gry w kolekcji zostały przystosowane do współpracy ze współczesnymi komputerami PC oraz systemami operacyjnymi. Aktualizacji i poprawkom ulec miał tryb zabawy wieloosobowej w posiadających go produkcjach. Największą zmianą w stosunku do oryginałów jest wprowadzenie wsparcia dla wysokich rozdzielczości na poziomie 4K. Gracze powinni jednak zapomnieć o poprawionych teksturach lub przygotowanych od nowa dwuwymiarowych sprite'ach, tak jak miało to miejsce w przypadku Heroes of Might and Magic III: HD Edition. W ramach bonusu, kolekcja sprzedawana jest w komplecie z oryginalnymi tapetami i grafikami, a także ścieżkami dźwiękowymi. Co ciekawe, odświeżone wersje Anno mogą korzystać także z naszych starych save'ów.

W skład Anno: History Collection wchodzą gry:

  1. Anno 1602 History Edition wraz z rozszerzeniem Nowe wyspy, nowe przygody;
  2. Anno 1503 History Edition wraz z rozszerzeniem Skarby, potwory i piraci;
  3. Anno 1701 History Edition wraz z rozszerzeniem Klątwa smoka;
  4. Anno 1404 History Edition wraz z rozszerzeniem Wenecja.

Warto zaznaczyć, że każda z gier będzie również dostępna w sprzedaży osobno. Na razie nie znamy jednak cen pojedynczych tytułów. Nie wiadomo także, co stanie się z klientami, który zakupili już wcześniej na Uplay'u oryginalne edycje Anno. Czy zostaną one po prostu zaktualizowane do odświeżonej wersji, czy też zainteresowani gracze będą musieli ponownie za nie zapłacić?

Anno: History Collection – zremasterowana kolekcja czterech strategii na Uplay - ilustracja #2
Anno: History Collection – zremasterowana kolekcja czterech strategii na Uplay - ilustracja #3
Anno: History Collection – zremasterowana kolekcja czterech strategii na Uplay - ilustracja #4
Anno: History Collection – zremasterowana kolekcja czterech strategii na Uplay - ilustracja #5
  1. Oficjalna strona serii Anno