Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiSwitch
Okładka Bayonetta 3 (Switch)
OkładkaBayonetta 3 (Switch)

Bayonetta 3 Switch

Bayonetta 3 kontynuuje serię slasherów tworzonych przez studio PlatinumGames. Gracze po raz kolejny wcielają się w tytułową wiedźmę, która stawia czoła siłom dobra i zła.

Akcji | TPP | fantasy | hack'and'slash | slasher | tytuły ekskluzywne Nintendo | Find Your Next Game

Bayonetta 3 Premiera Switch

28października202270dni

pudełko PL

28października2022

Nintendo eShop

28października2022

producent: PlatinumGames wydawca: Nintendo wydawca PL: ConQuest Entertainment a.s. Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

E3 2021

Bayonetta 3 jest kolejną odsłoną słynnego cyklu slasherów, nad którym pieczę sprawuje japońskie studio PlatinumGames. Podobnie jak miało to miejsce w przypadku drugiej części serii, wydanie tej produkcji wzięła na siebie firma Nintendo, toteż trafiła ona wyłącznie na konsolę Switch.

Fabuła

Historia opowiedziana w grze Bayonetta 3 kontynuuje wątki przedstawione w jej poprzedniczce. Gracze po raz kolejny wcielają się więc w tytułową, czarnowłosą wiedźmę, która ponownie staje do morderczej walki z siłami dobra.

Mechanika

W wydanej na konsoli Switch grze Bayonetta 3 akcję obserwujemy z perspektywy trzeciej osoby (TPP). Rozgrywka została oparta na schemacie wypracowanym na potrzeby wcześniejszych części serii – autorzy pokusili się jednak o wprowadzenie szeregu zmian mających na celu wyniesienie zmagań na jeszcze wyższy poziom. Zabawa polega przede wszystkim na przemierzaniu zróżnicowanych lokacji oraz na walce z rozmaitymi przeciwnikami, wśród których nie brakuje potężnych bossów. W starciach wykorzystujemy zarówno broń białą, jak i dystansową (na czele z pistoletami), a także magiczne zdolności protagonistki, pozwalające jej choćby na przyzywanie demonów na pole bitwy.

Pomimo że tytuł charakteryzuje stosunkowo niski próg wejścia, z czasem kluczem do sukcesu okazuje się nie tylko umiejętne żonglowanie zdolnościami Bayonetty i jej morderczym arsenałem, lecz także opanowanie skomplikowanych kombosów i ataków specjalnych. Warto pamiętać, że nad przebiegiem zmagań czuwa system punktacji, oceniający nasze poczynania – nic nie stoi na przeszkodzie, by powrócić do już ukończonych poziomów w celu podniesienia osiągniętych wyników.

Kwestie techniczne

Bayonetta 3 może się pochwalić przyjemną dla oka grafiką – w porównaniu z drugą częścią serii, twórcom udało się nie tylko poprawić tekstury, lecz także zadbać o lepsze efekty wizualne towarzyszące zmaganiom. Tytuł działa w sześćdziesięciu klatkach na sekundę, co jest standardem dla cyklu.

Tryb gry: single player  

Oczekiwania czytelników: 5.8 / 10 na podstawie 54 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Bayonetta 3: 18+