Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiSwitch
Okładka Bayonetta 3 (Switch)

Bayonetta 3 Switch

Bayonetta 3 kontynuuje serię slasherów tworzonych przez studio PlatinumGames. Gracze po raz kolejny wcielają się w tytułową wiedźmę, która stawia czoła siłom dobra i zła.

Akcji | TPP | fantasy | hack'and'slash | slasher | tytuły ekskluzywne Nintendo

Nintendo Switch
Okładka Bayonetta 3 (Switch)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji Switch:

data nieogłoszona

Bayonetta 3 jest kolejną odsłoną słynnego cyklu slasherów, nad którym pieczę sprawuje japońskie studio PlatinumGames. Podobnie jak miało to miejsce w przypadku drugiej części serii, wydanie tej produkcji wzięła na siebie firma Nintendo, toteż trafiła ona wyłącznie na konsolę Switch.

Fabuła

Historia opowiedziana w grze Bayonetta 3 kontynuuje wątki przedstawione w jej poprzedniczce. Gracze po raz kolejny wcielają się więc w tytułową, czarnowłosą wiedźmę, która ponownie staje do morderczej walki z siłami dobra.

Mechanika

W wydanej na konsoli Switch grze Bayonetta 3 akcję obserwujemy z perspektywy trzeciej osoby (TPP). Rozgrywka została oparta na schemacie wypracowanym na potrzeby wcześniejszych części serii – autorzy pokusili się jednak o wprowadzenie szeregu zmian mających na celu wyniesienie zmagań na jeszcze wyższy poziom. Zabawa polega przede wszystkim na przemierzaniu zróżnicowanych lokacji oraz na walce z rozmaitymi przeciwnikami, wśród których nie brakuje potężnych bossów. W starciach wykorzystujemy zarówno broń białą, jak i dystansową (na czele z pistoletami), a także magiczne zdolności protagonistki, pozwalające jej choćby na przyzywanie demonów na pole bitwy.

Pomimo że tytuł charakteryzuje stosunkowo niski próg wejścia, z czasem kluczem do sukcesu okazuje się nie tylko umiejętne żonglowanie zdolnościami Bayonetty i jej morderczym arsenałem, lecz także opanowanie skomplikowanych kombosów i ataków specjalnych. Warto pamiętać, że nad przebiegiem zmagań czuwa system punktacji, oceniający nasze poczynania – nic nie stoi na przeszkodzie, by powrócić do już ukończonych poziomów w celu podniesienia osiągniętych wyników.

Kwestie techniczne

Bayonetta 3 może się pochwalić przyjemną dla oka grafiką – w porównaniu z drugą częścią serii, twórcom udało się nie tylko poprawić tekstury, lecz także zadbać o lepsze efekty wizualne towarzyszące zmaganiom. Tytuł działa w sześćdziesięciu klatkach na sekundę, co jest standardem dla cyklu.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Oczekiwania czytelników: 8.0 / 10 na podstawie 26 głosów czytelników.

Centrum Nintendo Switch - Wszystko o konsoli i jej grach

Wymagania wiekowe Bayonetta 3

18+

Nadchodzi sequel Nier: Automata? PlatinumGames szykuje duże zapowiedzi w 2020 roku
Nadchodzi sequel Nier: Automata? PlatinumGames szykuje duże zapowiedzi w 2020 roku

wiadomość7 stycznia 2020

Studio PlatinumGames szykuje na ten rok zarówno mniejsze, jak i większe ogłoszenia związane z nadchodzącymi grami. Wśród nich na pewno figurują Bayonetta 3 na Nintendo Switch oraz Babylon’s Fall, a być może wkrótce doczekamy się również zapowiedzi nowej odsłony Nier.

Prace nad Bayonettą 3 przebiegają bardzo dobrze
Prace nad Bayonettą 3 przebiegają bardzo dobrze

wiadomość20 września 2018

Hideki Kamiya i Atsushi Inaba z firmy PlatinumGames podzielili się w czasie wydarzenia Bitsummit Roadshow:Tokio informacjami na temat procesu tworzenia trzeciej części serii Bayonetta.

Bayonetta 3 zapowiedziana – gra zmierza na Switcha w towarzystwie poprzedniczek
Bayonetta 3 zapowiedziana – gra zmierza na Switcha w towarzystwie poprzedniczek

wiadomość8 grudnia 2017

Studio PlatinumGames nie próżnuje i w pocie czoła pracuje nad trzecią częścią serii Bayonetta, która doczekała się zapowiedzi na tegorocznej gali The Game Awards. Produkcja zmierza na Nintendo Switch, a przed jego premierą posiadacze konsoli giganta z Kioto zagrają w jej odświeżone poprzedniczki.

Bayonetta 3 i Okami 2 następnymi projektami PlatinumGames?
Bayonetta 3 i Okami 2 następnymi projektami PlatinumGames?

wiadomość20 czerwca 2016

W trakcie minionych targów E3 Hideki Kamiya ze studia PlatinumGames zdradził plany przyszłych projektów swojego zespołu. Według japońskiego dewelopera twórcy rozważają stworzenie kontynuacji serii Bayonetta oraz Ōkami po wydaniu nadchodzącego Scalebound.