Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikSportoweSwitch
Okładka Mario Strikers: Battle League (Switch)
OkładkaMario Strikers: Battle League (Switch)

Mario Strikers: Battle League Switch

Zręcznościówka, w której możemy spróbować swoich sił w szalonej wariacji na temat piłki nożnej. W Mario Strikers: Battle League wszystkie chwyty są dozwolone (łącznie z faulami), a na boisku jednocześnie walczy maksymalnie ośmiu graczy (po czterech w każdej drużynie).

Sportowe | piłka nożna | elementy zręcznościowe | na 2 osoby | Mario | podzielony/wspólny ekran | tytuły ekskluzywne Nintendo | Find Your Next Game

Mario Strikers: Battle League Premiera Switch

10czerwca2022

pudełko PL

10czerwca2022

Nintendo eShop

10czerwca2022

producent: Nintendo / Next Level Games wydawca: Nintendo wydawca PL: ConQuest Entertainment a.s.

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do Mario Strikers: Battle League

FIFA 20

Captain Tsubasa: Rise of New Champions

Street Power Football

Mario Strikers: Battle League jest grą zręcznościową, która pozwala graczom sprawdzić się w szalonej dyscyplinie sportowej, będącej wariacją na temat piłki nożnej. Tytuł został opracowany przez firmę Nintendo.

Mechanika

W Mario Strikers: Battle League akcję oglądamy z lotu ptaka. Choć Strikers, bo takie miano nosi dyscyplina sportowa, której poświęcona jest opisywana produkcja, opiera się na założeniach podobnych do piłki nożnej, te dwie konkurencje dość znacznie się od siebie różnią.

Podczas gdy ośmiu zawodników (po czterech w każdej drużynie) walczy na boisku o kontrolę nad piłką, bramkarze robią wszystko, by uniemożliwić oponentom strzelenie gola. W trakcie zabawy wszystkie chwyty są dozwolone, a widowiskowe faule są wręcz wskazane, by zyskać przewagę nad konkurentami. W grze zaimplementowano też mechanikę Hyper Strike, czyli swoistych superstrzałów, aktywowanych po zdobyciu power-upu i naładowaniu specjalnego paska. Po oddaniu takiego strzału możemy obserwować, jak piłka, wzbogacona o dodatkowe efekty (pokroju tornada), sieje zawieruchę w szeregach przeciwników. Ponadto w tym przypadku trafienie do bramki oponentów kończy się zdobyciem dwóch punktów.

Do naszej dyspozycji oddano szereg postaci z gier spod szyldu Super Mario, jak Peach, Toad, Yoshi czy wreszcie sam tytułowy bohater. Każdą z nich opisują statystyki (na czele z siłą, prędkością i celnością strzałów), które możemy modyfikować przy pomocy ekwipunku zakładanego na głowę, ramiona, tors i nogi. W miarę postępów kupujemy coraz lepsze wyposażenie, dzięki czemu nasi zawodnicy mają coraz większą przewagę nad rywalami.

Tryby gry

W Mario Strikers: Battle League może bawić się maksymalnie ośmiu graczy (przez Internet lub przy jednej konsoli). Ponadto w trybie online zawodnicy mogą łączyć się w kluby i walczyć z innymi zespołami o dominację na boiskach.

Kwestie techniczne

Oprawę graficzoną gry Mario Strikers: Battle League utrzymano w barwnej, kreskówkowej stylistyce, znanej z innych gier sportowych z Mario w roli głównej.

Ostatnia modyfikacja 10 czerwca 2022

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet / wspólny ekran   Liczba graczy: 1-8  

Ocena użytkowników: 2,9 / 10 na podstawie 27 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 8.0 / 10 na podstawie 13 głosów czytelników.

Mario Strikers: Battle League cena w dniu premiery: 229,90 PLN

Klasyfikacja PEGI Mario Strikers: Battle League

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.