Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikSportowePCPS4Switch
Okładka Captain Tsubasa: Rise of New Champions (PC)

Captain Tsubasa: Rise of New Champions

Zręcznościowa gra piłkarska na licencji znanej mangi Kapitan Tsubasa (w Polsce kojarzone jest głównie anime pt. Kapitan Jastrząb). Captain Tsubasa: Rise of New Champions oferuje widowiskowy model rozgrywki i wiernie oddaje atmosferę oryginału.

Sportowe | piłka nożna | manga i anime

Okładka Captain Tsubasa: Rise of New Champions (PC)

data premiery gry:

Captain Tsubasa: Rise of New Champions jest grą sportową bazującą na licencji anime Kapitan Tsubasa (Kapitan Jastrząb), bardzo popularnego w naszym kraju w latach 90. W tytule tym możemy znaleźć liczne postacie i elementy charakterystyczne dla tamtego dzieła (choćby tzw. „superstrzały”). Tytuł charakteryzuje się zręcznościowym i łatwym do opanowania modelem rozgrywki. Za jego opracowanie odpowiada studio Tamsoft (twórcy serii Senran Kagura). Wydawcą jest firma Bandai Namco Entertainment.

Fabuła

Captain Tsubasa: Rise of New Champions korzysta z uniwersum znanego z mangi Kapitan Tsubasa, stworzonej przez Yoichiego Takahashiego, a także opartego na niej anime. Dzieła te opowiadają o karierze piłkarskiej młodego i wyjątkowo utalentowanego Japończyka - Tsubasy Ozory. W grze możemy zobaczyć liczne postacie znane z kart mangi i ekranu telewizora, takie jak tytułowy Tsubasa, jego rywal Kojiro Hyuga czy bramkarz Genzo Wakabayashi.

Mechanika

Captain Tsubasa: Rise of New Champions nie przywiązuje dużej wagi do realizmu. Model rozgrywki jest tutaj bardzo zręcznościowy i dynamiczny, a zasady mają być łatwe do opanowania dla niemal każdego gracza - kluczowe są widowiskowość i dobra zabawa.

W czasie gry możemy używać różnego rodzaju specjalnych manewrów - np. niezwykle mocnych lub technicznie zaawansowanych strzałów (które czasem dosłownie rozrywają siatkę w bramce i wybijają dziury w ścianach) czy też niesamowitych defensywnych zagrań, które służą do omijania lub oszukiwania rywali.

Tryby gry

Captain Tsubasa: Rise of New Champions oferuje szereg trybów rozgrywki - części z nich możemy doświadczać samotnie, zaś inne służą do gry w trybie multiplayer.

Kwestie techniczne

Captain Tsubasa: Rise of New Champions posiada ładną, trójwymiarową oprawę graficzną, która została opracowana w taki sposób, by postacie i świat gry przypominały to, co fani znają z anime (wykorzystano w tym celu znaną technikę cel-shadingu). Nie brakuje tu także widowiskowych efektów świetlnych, które towarzyszą zagraniom wykonywanym przez bohaterów. Całość prezentuje się całkiem dobrze i powinna zadowolić miłośników marki.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet   / wspólny ekran    

Oczekiwania czytelników: 8,5 / 10 na podstawie 12 głosów czytelników.

Gry podobne do Captain Tsubasa: Rise of New Champions

Wymagania wiekowe Captain Tsubasa: Rise of New Champions

odpowiednia dla każdego wieku

Captain Tsubasa: Rise of New Champions - pierwsze gameplaye z gry
Captain Tsubasa: Rise of New Champions - pierwsze gameplaye z gry

wiadomość25 stycznia 2020

Do sieci trafiły już pierwsze materiały prezentujące rozgrywkę w zapowiedzianej niedawno grze Captain Tsubasa: Rise of New Champions. Wygląda na to, że produkcja faktycznie będzie pełna widowiskowych akcji, a jej opanowanie powinno być proste i intuicyjne.

Kapitan Tsubasa wraca na boisko - zapowiedziano nową grę
Kapitan Tsubasa wraca na boisko - zapowiedziano nową grę

wiadomość21 stycznia 2020

Firma Bandai Namco Entertainment zapowiedziała grę Captain Tsubasa: Rise of New Champions - nowy tytuł z udziałem postaci z kultowego anime.

PC
PS4
Switch