Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikSportoweSwitchPS4PCXONE
Okładka FIFA 20 (Switch)
OkładkaFIFA 20 (Switch)

FIFA 20

Kolejna odsłona serii gier piłkarskich od studia EA Sports. W FIFA 20 kierujemy wiernie odwzorowanymi prawdziwymi drużynami oraz zawodnikami, grając przeciwko sztucznej inteligencji lub innym graczom. Główną nowością jest tryb VOLTA Football.

Sportowe | piłka nożna | na 2 osoby | podzielony/wspólny ekran

FIFA 20 Premiera

27wrz2019

PC XONE PS4 Switch

FIFA 20 to kolejna odsłona popularnego cyklu symulatorów piłkarskich zapoczątkowanych w 1993 roku. Tytuł rozwija formułę wypracowaną przez poprzednie gry z cyklu, oferując zabawę zarówno dla pojedynczego gracza, jak i dla fanów rozgrywek wieloosobowych. Jak co roku, w grze znajdziemy rzeczywistych zawodników oraz zespoły, które możemy poprowadzić do zwycięstwa w kolejnych meczach. Za produkcję ponownie odpowiada studio EA Sports.

Mechanika

FIFA 20 ponownie pozwala graczom na rozgrywanie meczów, spotkań i turniejów z udziałem licencjonowanych reprezentacji narodowych i klubowych drużyn piłkarskich z całego świata. Szczególny nacisk położony został na zwiększenie realizmu zabawy. Poprawiona została sztuczna inteligencja – szczególnie w zakresie zachowania obrońców oraz bramkarzy.

Do największych zmian, jakie znaleźć można w najnowszej odsłonie cyklu, zaliczyć można tryb VOLTA Football. Umożliwia on grę poza stadionami – na boiskach rozmieszczonych np. w przejściach podziemnych czy też na dachach wieżowców. W tej formie zabawy gracz tworzy swój awatar (męski lub żeński) i rozgrywa mecze 3v3 (bez bramkarzy), 4v4, 4v4 Rush (bez bramkarzy), 5v5 i futsalowe. Tryb VOLTA otrzymał także własną kampanię fabularną, w której stworzony przez nas piłkarz stara się dostać na prestiżowe mistrzostwa ulicznej piłki w Buenos Aires.

FIFA 20 doczekała się także wielu pomniejszych zmian w stosunku do poprzedniej odsłony serii. Całkowicie zmieniono sposób wykonywania stałych fragmentów gry, umożliwiając dokładne wycelowanie i nadanie futbolówce pożądanej rotacji. W przypadku sztuczek technicznych poszerzono margines błędów, które można popełnić w trakcie dryblingu. Wykonywanie podań zostało utrudnione – zmniejszono celność uderzeń z pierwszej piłki i woleja. Dodatkowo zwiększono skuteczność napastników w sytuacjach sam na sam, ograniczono strzały zewnętrzną częścią stopy do zawodników z odpowiednimi cechami oraz spowolniono ruch bramkarza w momencie, gdy kieruje nim gracz.

Deweloperzy wprowadzili także szereg usprawnień w konkretnych trybach. Do popularnego modułu Ultimate Team wprowadzono sezonowe wyzwania, za których wykonywanie otrzymujemy nagrody, i uczyniono interfejs bardziej intuicyjnym. Z kolei w trybie kariery umożliwiono branie udział w konferencjach prasowych i wywiadach pomeczowych oraz zwiększono nacisk na odpowiednie morale zarówno całej drużyny, jak i poszczególnych zawodników.

Kwestie techniczne

FIFA 20, podobnie jak poprzednia część cyklu, działa na silniku Frostbite, co przekłada się na bardzo realistyczną i szczegółową oprawę graficzną. Zabawie towarzyszy także profesjonalny komentarz Dariusza Szpakowskiego i Jacka Laskowskiego.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet / wspólny ekran   Liczba graczy: 1-2  

Nośnik: 13+ GB

Ocena użytkowników: 1 / 10 na podstawie 3225 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 5,1 / 10 na podstawie 989 głosów czytelników.

FIFA 20 cena w dniu premiery: 199,90 PLN

Klasyfikacja PEGI FIFA 20

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.

FIFA 20 Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

 • Minimalne:
 • Intel Core i3-2100 3.1 GHz / AMD Phenom II X4 965 3.4 GHz
 • 8 GB RAM
 • karta grafiki 2 GB GeForce GTX 660 / Radeon HD 7850 lub lepsza
 • 50 GB HDD
 • Windows 7/8.1/10 64-bit
 • Zalecane:
 • Intel Core i3-6300T 3.3 GHz / AMD Athlon X4 870K 3.9 GHz
 • 8 GB RAM
 • karta grafiki 2 GB GeForce GTX 670 / Radeon R9 270X lub lepsza
 • 50 GB HDD
 • Windows 10 64-bit
PC
XONE
PS4
Switch