Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 19 marca 2020, 11:18

autor: Serek

Real czy Barcelona? Mistrza La Liga poznamy... w grze FIFA 20

Duże zainteresowanie wirtualnym meczem między zawodnikami Sevilli i Betisu sprawiło, że niebawem cała La Liga rozpocznie zabawę w grze FIFA 20. Rozgrywki będą transmitowane na Twitchu, a drużyny reprezentowane przez prawdziwe gwiazdy futbolu. Oczywiście turniej ma charakter wyłącznie rozrywkowy.

Real czy Barcelona? Mistrza La Liga poznamy... w grze FIFA 20 - ilustracja #1
Takie obrazki tylko w grach wideo.
W SKRÓCIE:
  1. La Liga oraz inne rozgrywki ligowe na Starym Kontynencie zostały wstrzymane z powodu epidemii koronawirusa.
  2. W związku z tym cała hiszpańska ekstraklasa „spotka się” w turnieju rozgrywanym w grze FIFA 20.
  3. Niektóre kluby będą reprezentowane przez gwiazdy światowego formatu, takie jak Marco Asensio czy Joao Felix.
  4. Turniej będzie miał charakter czysto rozrywkowy i w żaden sposób nie wpłynie na realną sytuację w lidze.

Wczoraj informowaliśmy Was o osobliwej sytuacji, która raczej nie doszłaby do skutku, gdyby nie epidemia koronawirusa. Z powodu przełożenia prawdziwych derbów Sewilli między Sevillą FC oraz Realem Betis, piłkarze obu drużyn postanowili rozegrać to spotkanie w grze FIFA 20. Tak też się stało, a naprzeciw siebie stanęli Sergio Reguilon (Sevilla FC) i Borja Iglesias (Betis). Po dogrywce lepszy okazał się napastnik z Estadio Benito Villamarin, a mecz obejrzało „na żywo” ponad 60 tysięcy osób.

Wygląda na to, że obaj panowie niechcący rozpoczęli nowy rozdział w historii rozgrywek La Liga Santander. Jak donosi hiszpański dziennik AS (a tłumaczy serwis Kotaku), w ślady tej dwójki poszły inne kluby hiszpańskiej ekstraklasy. Tym samym niebawem wszystkie 20 drużyn zawieszonej ligi zagra przeciwko sobie w FIF-ę 20. Dziś odbędzie się wstępne losowanie ekip do turnieju, w którym zagra 16 zawodników (reprezentujących swoje kluby). Oczywiście, podobnie jak derby Sewilli, całe zawody mają charakter wyłącznie rozrywkowy.

Zanim przejdziemy dalej, należy się Wam kilka zdań wyjaśnienia, gdyż sytuacja jest nieco skomplikowana. Zgodnie z komunikatem AS-a, tabela zostanie podzielona na 2 części - miejsca 1-12 oraz 13-20. Ekipy z drugiej grupy rozegrają między sobą mecze, które wyłonią najlepszą czwórkę. Ta dołączy do pierwszej grupy, by móc rozpocząć turniej od etapu 1/16 rozgrywek, który odbędzie się w najbliższą sobotę. Tego samego dnia rozegrane zostaną ćwierćfinały. Półfinały oraz wielki finał czekają nas w niedzielę.

Rozgrywki prześledzimy pod tym adresem. Gospodarzem oraz komentatorem turnieju będzie Ibai Llanos. Nie jest to jednak najciekawsza wiadomość, gdyż AS donosi, że kilka zespołów będzie reprezentowanych przez prawdziwe gwiazdy futbolu. W imieniu Atletico Madryt zagra Alvaro Morata lub Joao Felix, w barwach Barcelony Sergi Roberto, a Realu Madryt - Marco Asensio (który po doznaniu poważnej kontuzji miał sporo czasu na wirtualną piłkę).

La Liga to nie jedyne rozgrywki, które zostały wstrzymane z powodu koronawirusa. Buty na kołkach musieli zawiesić również zawodnicy z Anglii, Niemiec, Włoch, Polski czy Francji. Czy to oznacza, że niebawem wszyscy przeniesiemy się na Twitcha lub YouTube’a, gdzie będziemy mogli oglądać wirtualne dokonania piłkarzy z naszych ulubionych zespołów? Jestem w stanie sobie wyobrazić, jak gwiazdy Realu czy Barcy uczęszczają na treningi u esportowej kadry tych klubów. W Polsce to również jest do zrobienia, szczególnie że kilka rodzimych firm już założyło sekcje esportowe, dedykowane właśnie FIF-ie.

  1. Oficjalna strona internetowa gry FIFA 20
  2. Poradnik do gry FIFA 20
  3. Recenzja gry FIFA 20 - fajne zmiany i stare problemy