Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikSportowePCXBOXPS2
Okładka Sensible Soccer 2006 (PC)

Sensible Soccer 2006

Sensible Soccer jest odświeżoną wersją klasycznej wirtualnej gry futbolowej pod tym samym tytułem, wydanej pierwotnie w 1992 roku i dostępnej dla właścicieli wielu rozmaitych platform sprzętowych (m.in. Commodore Amiga, Atari ST i Super Nintendo Entertainment System).

Sportowe | piłka nożna

Okładka Sensible Soccer 2006 (PC)

data premiery gry:

9cze2006

PC PS2 XBOX

Sensible Soccer jest odświeżoną wersją klasycznej wirtualnej gry futbolowej pod tym samym tytułem, wydanej pierwotnie w 1992 roku i dostępnej dla właścicieli wielu rozmaitych platform sprzętowych (m.in. Commodore Amiga, Atari ST i Super Nintendo Entertainment System). Remake przygotowano natomiast z myślą o komputerach osobistych PC oraz konsolach Sony PlayStation 2 i Microsoft Xbox.

Rzecz jasna zgodnie z modą rozgrywka została umieszczona w trójwymiarowym środowisku, chociaż do dawnych czasów nawiązują postaci piłkarzy, zaprojektowane na kreskówkową modłę przy użyciu technologii cel-shading i posiadające charakterystyczne duże głowy. Ponadto ponownie zastosowano unikalny sposób prezentacji boiskowych wydarzeń, gdyż wirtualna kamera ukazuje stadion przesuwając się z dołu do góry i odwrotnie. Niezmieniony jest również zręcznościowy model zabawy, gwarantujący zawsze efektowne podania, widowiskowe dryblingi i grad pięknych goli.

Developerzy zatroszczyli się także o to, abyśmy nie narzekali na wybór w kwestii drużyn (zaimplementowano przykładowo kluczowe światowe jedenastki narodowe, pochodzące z Anglii, Brazylii, Hiszpanii etc.). Każdym zespołem kierujemy w ramach kilku zróżnicowanych trybów rozgrywki (m.in. turniej mistrzowski, zdobywanie pucharu i liga). Istnieje również opcja tworzenia własnego klubu i prowadzenia go do kolejnych zwycięstw, celem odblokowywania około setki interesujących bonusów. Całość uzupełnia multiplayer, który zadowala też zwolenników zmagań sieciowych za pośrednictwem Internetu.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   wspólny ekran     Liczba graczy: 1-4  

Nośnik: 1 DVD

Ocena czytelników: 6,8 / 10 na podstawie 410 głosów czytelników.

Gry podobne do Sensible Soccer 2006

Klasyfikacja PEGI Sensible Soccer 2006

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.

Wymagania sprzętowe Sensible Soccer 2006

PC Windows

PC Windows

 • Rekomendowane:
 • Pentium 4 2 GHz
 • 512 MB RAM
 • karta graficzna 64MB (Geforce 4 lub lepsza)
 • 1 GB HDD
 • Windows 2000/XP
Sony PlayStation 2

Sony PlayStation 2

 • Wykorzystuje:
 • karta pamięci 8 MB
 • Network Adaptor
Microsoft Xbox

Microsoft Xbox

 • Wykorzystuje:
 • Xbox Live
Sensible Soccer 2006 - recenzja gry
Sensible Soccer 2006 - recenzja gry

Recenzja 14 czerwca 2006, 09:17

W prostocie często tkwi sekret cechy z angielskiego oznaczanej jako ‘addictiveness’, która bez wątpienia obficie naznaczyła protoplastę naszego dzisiejszego dania, najbardziej kultową *pojedynczą* (FIFA i PES funkcjonują bardziej jako regularnie rozwijane serie) piłkę nożną w historii gier wideo. Wszyscy wiemy, że ten pierwiastek geniuszu nie miał prawa zostać przeniesiony i na tę edycję. Choć na upartego stwierdzić można, że rozgrywka jest na swój sposób podobna, to, do kapci babci, minęło jakieś 10 lat! Można było odrobinkę to wszystko doprawić, dołożyć zagrania ździebko bardziej zaawansowane, grę w tempo, większą różnorodność strzałów itp – zachowując przy tym oczywiście generalny aksjomat prostoty. Pozostaje niedosyt na tyle duży, że zdolny podważyć sens wydawania remake’u w tej właśnie postaci. Jeśli jedyną realną zmianą w gameplay’u jest oprawa graficzna (no chyba że ten Sprint pod Spacją robi taką różnicę, nie wiem), o co tyle krzyku? To już lepiej pograć w oryginał.

PC
PS2
XBOX