Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikSportowePCPS2GCNXBOX
Okładka UEFA Champions League 2004-2005 (PC)
OkładkaUEFA Champions League 2004-2005 (PC)

UEFA Champions League 2004-2005

UEFA Champions League 2004-2005 to skierowana do fanów piłki nożnej gra sportowa, za której powstanie odpowiada zespół deweloperski EA Canada. Gracze mają okazję wcielić się w piłkarzy 239 drużyn biorących udział w prestiżowych rozgrywkach UEFA.

Sportowe | piłka nożna

Kolekcja gier
Obserwuj grę

UEFA Champions League 2004-2005 Premiera

4lut2005

PC GCN PS2 XBOX

Gry podobne do UEFA Champions League 2004-2005

Pro Evolution Soccer 5

Mistrzostwa Świata FIFA 2006

FIFA 2002

UEFA Champions League 2004-2005 to produkcja skierowana do fanów piłki kopanej, przygotowana przez oddział korporacji Electronic Arts umiejscowiony w Vancouver (EA Canada). Jak mówi sam tytuł, autorzy skupili się tu na rozgrywkach piłkarskich wchodzących w skład Ligi Mistrzów federacji UEFA. Nie dziwi więc, że gra posiada oficjalną licencję tejże instytucji, a co za tym idzie znajdziemy tu 239 autentycznych zespołów biorących udział w rozgrywkach (m.in. z najlepszych światowych lig, tj. angielskiej, niemieckiej, francuskiej, czy włoskiej). Ponadto w grze rozgrywamy spotkania według najnowszych zasad opracowanych przez UEFA.

Co prawda gra bazuje na rozwiązaniach zastosowanych już wcześniej w poprzednich częściach serii UEFA oraz FIFA, ale autorzy postarali się o poprawienie i dopracowanie różnych mechanizmów tej produkcji oraz wprowadzenie kilku nowych rzeczy. Co się tyczy usprawnień, to mowa tu przede wszystkim o procedurach sztucznej inteligencji, które odpowiadają za zachowanie się zawodników na boisku (bardziej konsekwentna gra wynikająca z przyjętej formacji i taktyki), systemu sterowania (zwłaszcza drybling), fizyki poruszania się piłki oraz ruchu piłkarzy, czy decyzji sędziego (możliwe pomyłki). Naturalnie postarano się również o poprawienie całej oprawy audiowizualnej.

Z nowych rzeczy jakie dodano w UEFA Champions League 2004-2005 wymienić należy przede wszystkim, ponad 50 specjalnych misji jakie musi wypełnić grający w trybie Season Mode. Otóż, po tym jak obejmiemy pieczę nad jednym z dostępnych zespołów, to nie tylko musimy wykazać się kierując zawodnikami w meczach, czy odpowiednio inwestując pieniądze właściciela klubu, ale też stawić czoło przeciwnościom jakie pojawiają się misjach. Przykładowo celem jednej z nich jest wygranie następnego meczu 2 do 0 (warunek narzucony przez szefa klubu). W innej zaś trzeba poradzić sobie w przyszłych meczach bez najlepszego strzelca, którego akurat postanowiono sprzedać. Warto dodać, że za pozytywne wykonywanie misji nagradzani jesteśmy licznymi bonusami, a także otrzymujemy dostęp do ukrytych bonusów (w sumie jest ich ponad 20). Kolejną jest nowa funkcja tzw. EA SPORTS Talk Radio, dzięki której możemy usłyszeć opinie różnych fanów gry na temat piłki i tematów z nią związanych.

W trybie dla pojedynczego gracza UEFA Champions League 2004-2005, poza wspomnianym wyżej trybem rozgrywki Season Mode, oferuje także szereg innych, jak: Play Now (wybierasz jeden zespół i prowadzisz go przez 1 sezon), UEFA Champions League (rozgrywki Ligi Mistrzów), Home & Away (rozegranie meczu wyjazdowego i na swoim stadionie), Tournament (turniej, w tym własnego autorstwa dzięki wbudowanemu narzędziu konfiguracyjnemu), Practice (trening) oraz Situation (scenariusze, w których musisz poradzić sobie w wybranymi problemami). Ponadto autorzy dołożyli starań by tryb wieloosobowy oferował dużo atrakcji dla miłośników zmagań międzyludzkich. Można więc zmierzyć się w 4, 8 lub nawet 32 osoby w turnieju sieciowym, rozmawiać za pośrednictwem specjalnego czatu, lub też wbudowanego systemu głosowego przy użyciu mikrofonu i słuchawek. Naturalnie cały czas na serwerach EA działa lista rankingowa graczy.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet / sieć lokalna   Liczba graczy: 1 - 32  

Nośnik: 2 CD

Ocena użytkowników: 8,1 / 10 na podstawie 980 głosów czytelników.

UEFA Champions League 2004-2005 cena w dniu premiery: 139 PLN

Klasyfikacja PEGI UEFA Champions League 2004-2005

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.

UEFA Champions League 2004-2005 Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

 • Zalecane:
 • Pentium III 700MHz
 • 256MB RAM
 • 32MB akcelerator 3D
 • 800 MB HDD
Nintendo GameCube

GameCube

 • Wykorzystuje:
 • karta pamięci
Sony PlayStation 2

PlayStation 2

 • Wykorzystuje:
 • karta pamięci
 • dodatkowo (PS2): Network Adapter
Microsoft Xbox

Xbox

 • Wykorzystuje:
 • Xbox Live!
PC
GCN
PS2
XBOX