Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 8 kwietnia 2020, 21:12

autor: Entelarmer

Plotka: FIFA 20 może usunąć Ronaldinho z FUT

Argentyński serwis Diário Olé donosi, że firma Electronic Arts rozważa usunięcie Ronaldinho z trybu FUT w grze FIFA 20. Powód – niedawne aresztowanie piłkarza w Paragwaju za fałszywy paszport.

Plotka: FIFA 20 może usunąć Ronaldinho z FUT - ilustracja #1
Ronaldinho chyba zaczyna żałować wyjazdu do Paragwaju.

Na początku marca Ronaldinho wraz z bratem trafił do paragwajskiego więzienia po przyłapaniu ich z fałszywymi paszportami na lotnisku w Asunción. W efekcie obaj musieli spędzić miesiąc w więzieniu i dopiero niedawno sędzia pozwolił im przenieść się do hotelu, po zapłaceniu kaucji w wysokości 1,6 miliona dolarów. Jednakże pieniądze mogą nie rozwiązać wszystkich paragwajskich problemów sławnego piłkarza. Argentyński serwis Diário Olé donosi, jakoby firma Electronic Arts rozważała usunięcie Ronaldinho z trybu FUT w grze FIFA 20 (via Sport Bible).

Nie byłby to pierwszy przypadek zniknięcia z gry zawodnika po problemach prawnych. Taki los spotkał Marco van Bastena, któremu nie wyszedł żart z nazistowskim pozdrowieniem. W efekcie EA Sports usunęło karty FUT Holendra w grudniu „do odwołania”, co jak dotąd nie nastąpiło. Najwyraźniej Ronaldinho ma szansę „wsławić się” jako druga legenda futbolu, której karty znikną z wirtualnej FIF-y. Zaznaczamy jednak, że na razie wydawca nie skomentował tych informacji.

Plotka: FIFA 20 może usunąć Ronaldinho z FUT - ilustracja #2
W grudniu karty Marco van Bastena zniknęły z ostatniej odsony piłkarskiej serii EA Sports.