Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 21 stycznia 2020, 12:07

autor: Aquma

Kapitan Tsubasa wraca na boisko - zapowiedziano nową grę

Firma Bandai Namco Entertainment zapowiedziała grę Captain Tsubasa: Rise of New Champions - nowy tytuł z udziałem postaci z kultowego anime.

Kapitan Tsubasa powraca! - Kapitan Tsubasa wraca na boisko - zapowiedziano nową grę - wiadomość - 2020-01-22
Kapitan Tsubasa powraca!

Firma Bandai Namco Entertainment zapowiedziała grę Captain Tsubasa: The Rise of New Champions - nowy tytuł z udziałem postaci z kultowego anime o piłce nożnej, które było bardzo popularne w naszym kraju w latach 90. Produkcja będzie (oczywiście) zręcznościową grą piłkarską i zmierza na komputery oraz konsole PlayStation 4 i Nintendo Switch. Odpowiada za nią studio Tamsoft, znane m.in. z serii Senran Kagura. Przedstawiono też pierwszy zwiastun, który znajdziecie poniżej.

Będzie to pierwsza gra konsolowa w tym uniwersum od 10 lat i pierwsza produkcja oparta na omawianej licencji, która oficjalnie trafi na zachodnie rynki (przy czym mówimy o grach dedykowanych platformom stacjonarnym - wcześniej otrzymaliśmy bowiem Captain Tsubasa: Dream Team). Tytuł ma oferować atrakcyjną oprawę (z grafiką stylizowaną na anime) oraz widowiskową rozgrywkę. Gra będzie intuicyjna i prosta do opanowania. Nie zabraknie oczywiście niesamowitych „superstrzałów” i dramatyzmu, które sprawiły, że animowany pierwowzór stał się tak popularny. Możemy też liczyć na kilka różnych trybów gry.

Zabezpieczenie licencji Kapitana Tsubasy w celu wprowadzenia gry piłkarskiej na rynek zachodni to spełnienie moich marzeń. Captain Tsubasa: Rise of New Champions nie zostało stworzone tylko dla fanów mangi, ale powinno ucieszyć fanów piłki nożnej na całym świecie! - powiedział w informacji prasowej Hervé Hoerdt, starszy wiceprezes ds. marketingu i zawartości cyfrowej w Bandai Namco Entertainment Europe.

Captain Tsubasa: Rise of New Champions ukaże się w 2020 roku (na razie nie znamy konkretnej daty). Poniżej znajdziecie kilka przykładowych screenów z omawianej produkcji.

  1. Bandai Namco Entertainment - strona oficjalna
  2. Captain Tsubasa: Rise of New Champions - strona oficjalna