Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikSportoweANDiOS
Okładka Captain Tsubasa: Dream Team (AND)
OkładkaCaptain Tsubasa: Dream Team (AND)

Captain Tsubasa: Dream Team

Gra sportowa przeznaczona dla fanów mangi i anime Captain Tsubasa, znanej w Polsce pod tytułem Kapitan Jastrząb. Podczas zabawy możemy nie tylko odgrywać słynne pojedynki, ale też tworzyć własne drużyny i bawić się z innymi graczami.

Sportowe | zagraj za darmo | piłka nożna | manga i anime | elementy zręcznościowe

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Captain Tsubasa: Dream Team Premiera

5gru2017

iOS AND

Gry podobne do Captain Tsubasa: Dream Team

FIFA Mobile

PES Card Collection

FIFA 16 Ultimate Team

Captain Tsubasa: Dream Team to gra mobilna oparta na słynnej mandze i anime Captain Tsubasa, znanej w naszym kraju pod tytułem Kapitan Jastrząb. Grę przygotowało japońskie studio KLab, które postanowiło udostępnić swoją aplikację na platformie AND i iOS za darmo w ramach modelu free-to-play.

Fabuła

Gra bazuje na mandze i anime, więc deweloperzy postarali się, byśmy mogli raz jeszcze przeżyć najważniejsze momenty w karierze Tsubasy oraz jego kolegów. Kampania fabularna opowiada o perypetiach młodego japońskiego piłkarza, który pragnie zostać najlepszych zawodnikiem na świecie.

Mechanika

Zabawa w Captain Tsubasa: Dream Team została od początku stworzona z myślą o ekranach dotykowych, więc nie jest przesadnie skomplikowana. Podczas meczów oglądamy boisko i poruszające się na nim ikony postaci. Piłkarze przemieszczają się sami, ale stukając i przesuwając palcem możemy wykonywać podania i strzały oraz wskazywać kierunek ruchu. Po zbliżeniu się do przeciwnika, zmienia się punkt widzenia i kamera pokazuje nam akcję zza pleców zawodnika. W tym momencie możemy wykonać dodatkowe akcje (strzał, podanie, drybling czy też umiejętność specjalna), wybierając je z menu. Każda z nich pochłania energię, a dodatkowo wynik pojedynku uzależniony jest od różnych czynników, w tym poziomu postaci i danej umiejętności. Po wybraniu czynności oglądamy krótką animację. Co ciekawe, w grze dostępnych jest kilka opcji związanych ze sterowaniem i możemy np. w pełni kontrolować przebieg spotkania, kierując zawodnikami, albo zaufać sztucznej inteligencji, która zrobi to za nas.

Tryby gry

Choć Captain Tsubasa: Dream Team ofertuje kampanię singleplayer, to przeznaczone jest głównie do zabawy w multiplayerze. Gracze mogą rywalizować ze sobą, wykorzystując stworzone przez siebie drużyny marzeń, do których wybierają ulubionych zawodników.

Kwestie techniczne

Tytuł w wersji na platformę AND i iOS cechuje się mangowym stylem graficznym nawiązującym do serialu anime. Podczas zabawy oglądamy słynne strzały, a postacie mówią znajomymi głosami, więc i klimat jest zbliżony do tego, co śledziliśmy przed laty w telewizji.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet  

Rozmiar aplikacji: średnia (50 do 500 MB)

Wymagania wiekowe Captain Tsubasa: Dream Team: Odpowiednia dla każdego wieku.

iOS
AND