Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikSportoweiOSAND
Okładka PES Card Collection (iOS)
OkładkaPES Card Collection (iOS)

PES Card Collection

Mobilny reprezentant cyklu piłkarskiego Pro Evolution Soccer, stanowiący mocno rozrywkowe połączenie menedżera piłkarskiego i gry karcianej. Tytuł kładzie nacisk na rywalizację przez sieć.

Sportowe | zagraj za darmo | piłka nożna | manager piłkarski | karciane

Kolekcja gier
Obserwuj grę

PES Card Collection Premiera

29paź2017

AND

30paź2017

iOS

producent: Konami wydawca: Konami Strona oficjalna

PES Card Collection to połączenie menedżera piłkarskiego i gry karcianej, po części wzorowane na popularnym trybie Ultimate Team znanym posiadaczom gier z serii FIFA. Wyjątkowo rozrywkową produkcję przeznaczoną na platformę AND i iOS przygotowała firma Konami, która zdecydowała się na dystrybucję w modelu darmowym z opcjonalnymi mikropłatnościami.

Mechanika

Rozgrywka w PES Card Collection polega na kolekcjonowaniu kart z najlepszymi piłkarzami globu. Gra pozwala na werbowanie zawodników reprezentujących najsilniejsze reprezentacje (m.in. Argentynę, Brazylię i Portugalię) oraz kluby piłkarskie (w tym FC Barcelonę, Liverpool FC, Arsenal Londyn czy Borussię Dortmund). W ten sposób kreujemy wymarzoną drużynę, którą wystawiamy do boju przeciwko zespołom zarządzanym przez innych graczy. Jednakże bez odpowiedniego przygotowania trudno o zwycięstwo, dlatego też wcześniej powinniśmy zadbać o zawodników, rozpisując im zajęcia treningowe, dzięki którym poprawią swoje statystyki i rozwiną posiadane umiejętności. Nie można również zapomnieć o ustaleniu najwłaściwszej formacji oraz obraniu skutecznej taktyki.

W trakcie spotkań gracz nie sprawuje bezpośredniej kontroli nad zawodnikami – zawiaduje nimi sztuczna inteligencja, a użytkownik może wpływać na sytuację na boisku jedynie poprzez aktywowanie w odpowiednim momencie zdolności specjalnych poszczególnych piłkarzy. Z kolei komunikacja z innymi graczami odbywa się przy pomocy rozmaitych naklejek wyrażających emocje.

Tryby gry

PES Card Collection kładzie nacisk na zmagania przez sieć. Gra umożliwia rozgrywanie meczów rankingowych i towarzyskich, a także tzw. Elevens Matches. W ramach tych ostatnich do boju stają jednocześnie 22 osoby, które wybierają po jednym reprezentancie swoich drużyn, tworząc w ten sposób dwie jedenastki zdolne walczyć o piłkę do ostatniego tchu. Deweloperzy od czasu do czasu organizują również specjalne Turnieje o rozmaitych regułach, w ramach których wyłaniani są najlepsi gracze na świecie.

Kwestie techniczne

Pod względem technicznym tytuł bazuje na mobilnej, uproszczonej wersji Pro Evolution Soccer 2017. Chodzi tu nie tylko o stylistykę, ale przede wszystkim o silnik graficzny wykorzystany do prezentacji meczów. Oznacza to, że gra może się pochwalić przyzwoitą trójwymiarową warstwą wizualną. Gra ma przy tym bardzo rozrywkowy charakter – rozgrywce nieustannie towarzyszy dynamiczny podkład muzyczny, a komentatorzy relacjonujący mecze robią to w sposób wyjątkowo emocjonujący.

Tryb gry: multiplayer   Tryb multiplayer: Internet  

Rozmiar aplikacji: średnia (50 do 500 MB)

Wymagania wiekowe PES Card Collection: Odpowiednia dla każdego wieku.

PES Card Collection Wymagania sprzętowe

Apple iOS

Apple iOS

  • Dodatkowe informacje:
  • Wymagane połączenie z Internetem.
Android

Android

  • Dodatkowe informacje:
  • Wymagane połączenie z Internetem.
iOS
AND