Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiSwitch
Okładka Fire Emblem Warriors: Three Hopes (Switch)
OkładkaFire Emblem Warriors: Three Hopes (Switch)

Fire Emblem Warriors: Three Hopes Switch

Slasher TPP będący drugą odsłoną podcyklu spin-offów serii Fire Emblem. W Fire Emblem Warriors: Three Hopes trafiamy na kontynent Fodlan i bierzemy udział w wielkim konflikcie, wcielając się w bohaterów znanych z gry Fire Emblem: Three Houses.

Akcji | TPP | fantasy | elementy RPG | elementy strategiczne | kooperacja | slasher | tytuły ekskluzywne Nintendo | Find Your Next Game

Fire Emblem Warriors: Three Hopes Premiera Switch

24czerwca2022

pudełko PL

24czerwca2022

Nintendo eShop

24czerwca2022

producent: Omega Force wydawca: Nintendo wydawca PL: ConQuest Entertainment a.s. Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Fire Emblem Warriors: Three Hopes jest drugą odsłoną podcyklu spin-offów serii Fire Emblem. Podobnie jak poprzednia gra spod tego szyldu, opisywany slasher został opracowany przez wyspecjalizowany w tym gatunku zespół Omega Force.

Fabuła

Fire Emblem Warriors: Three Hopes zabiera nas w podróż na kontynent Fódlan, który stał się areną zaciętego konfliktu. W sam środek chaosu trafiają bohaterowie znani z gry Fire Emblem: Three Houses, na czele z Edelgard, Dimitrim i Claudem.

Mechanika

W Fire Emblem Warriors: Three Hopes akcję oglądamy z perspektywy trzeciej osoby (TPP). Podobnie jak ma to miejsce choćby w serii Dynasty Warriors, filarem rozgrywki są tutaj dynamiczne starcia z całymi tabunami wrogów. Oprócz szeregowych adwersarzy, których posyłamy do piachu w ilościach hurtowych, od czasu do czasu na naszej drodze stają znacznie potężniejsi bossowie.

Autorzy oddają nam do dyspozycji różnorodne postacie, z których każda posiada unikalny styl walki oraz zestaw umiejętności i ataków specjalnych. Przykładowo, Edelgard na polu bitwy robi użytek z topora, Dimitri walczy przy pomocy włóczni, z kolei Claude trzyma nieprzyjaciół na dystans, prowadząc ostrzał z łuku.

Dopełnieniem tego wszystkiego są drobne elementy RPG i strategiczne (w miarę postępów przejmujemy kontrolę nad kolejnymi sektorami obszernej mapy).

Tryby gry

W Fire Emblem Warriors: Three Hopes można grać w pojedynkę lub w trybie multiplayer.

Kwestie techniczne

Oprawę graficzną gry Fire Emblem Warriors: Three Hopes utrzymano w mangowej stylistyce znanej z gry Fire Emblem: Three Houses.

Ostatnia modyfikacja 11 lutego 2022

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet   Liczba graczy: 1-2  

Ocena użytkowników: 2,6 / 10 na podstawie 13 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 6.1 / 10 na podstawie 10 głosów czytelników.

Fire Emblem Warriors: Three Hopes cena w dniu premiery: 229,90 PLN

Klasyfikacja PEGI Fire Emblem Warriors: Three Hopes

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język. Gra zawiera elementy przemocy.