Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPS4PS5SwitchPCXONEXSX
Okładka Dynasty Warriors 9: Empires (PS4)
OkładkaDynasty Warriors 9: Empires (PS4)

Dynasty Warriors 9: Empires

Dynasty Warriors 9: Empires pozwala rozgrywać wojny o kontrolę nad starożytnymi Chinami. Gracz zarówno wydaje rozkazy oddziałom, jak i samodzielnie staje do walki przeciwko tysiącom wrogów. Istnieje także warstwa strategiczna, gdzie przemieszczamy armie i prowadzimy dyplomację.

Akcji | TPP | elementy RPG | beat 'em up | elementy strategiczne | kooperacja | Chiny | slasher | Opowieści o Trzech Królestwach

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Dynasty Warriors 9: Empires Premiera

Dynasty Warriors 9: Empires to trzecioosobowa gra akcji z elementami strategicznymi. Jest to kolejna odsłona popularnego cyklu japońskiego studia Omega Force. Pomimo nazwy, jest to mocno odmienna produkcja niż Dynasty Warriors 9 z 2018 roku. Zamiast rozszerzonej wersji poprzedniego tytułu otrzymujemy zupełnie nową grę, jedynie zbudowaną z elementów wcześniejszej odsłony marki.

Fabuła

Zgodnie z tradycjami serii, scenariusz gry zainspirowany jest książką Opowieść o Trzech Królestwach, opowiadającą historię wojny domowej na terenie dzisiejszych Chin na przełomie drugiego i trzeciego wieku naszej ery.

Mechanika

Dynasty Warriors 9: Empires łączy tradycyjną dla tej serii mechanikę trzecioosobowej gry akcji z rozbudowanym aspektem strategicznym. Większość czasu spędzamy na walce z hordami wrogów za pomocą zręcznościowego systemu. Możemy pokierować wieloma legendarnymi postaciami, a często naprzeciwko nam staje nawet tysiąc nieprzyjaciół.

Jednocześnie nie walczymy sami. W trakcie bitew gracze mogą dowodzić całymi armiami, zarówno podczas zwykłych potyczek, jak i oblężeń, w których wykorzystujemy także maszyny oblężnicze. W trakcie takich starć musimy nie tylko eliminować wrogów, ale również zajmować punkty strategiczne.

Autorzy porzucili wprowadzoną przez Dynasty Warriors 9 otwartą strukturę świata. Zamiast tego gracz uzyskuje dostęp do mapy strategicznej, gdzie kieruje wojskami i prowadzi rozgrywki dyplomatyczne. Natomiast same potyczki rozgrywane są na odrębnych mapach bitewnych.

Zabawę urozmaica możliwość tworzenia własnych oficerów, a opcje oferowane przez tę funkcję pod względem rozbudowania przypominają gry RPG. Kierując takimi postaciami wchodzimy w interakcje z legendarnymi bohaterami, awansujemy w strukturach armii i ostatecznie możemy nawet stać się władcą lub też zdradzić kompanów. Możemy zarówno wesprzeć istniejące frakcje, jak i stworzyć własną. Wszystkie te decyzje kształtują rozwój fabuły i zmieniają sytuację w Trzech Królestwach.

Tryby gry

Dynasty Warriors 9: Empires oferuje tryb dla pojedynczego gracza, jak i rozgrywki kooperacyjne dla maksymalnie dwóch osób. Ten drugi wariant dostępny jest tylko przez Internet. Wyjątkiem jest wydanie na Switch, gdzie co-op możliwy jest przez bezprzewodową sieć lokalną.

Kwestie techniczne

Gra posiada miłą dla oka trójwymiarową oprawę wizualną, której największą atrakcją jest duża skala bitew. Dynasty Warriors 9: Empires zależnie od wersji mocno różni się pod względem jakości grafiki. Najładniej prezentuje się wydanie na PC, Xboksa Series X/S i PlayStation 5, które oferuje płynniejszą rozgrywkę i większe bitwy. Edycja na Xboksa One i PS4 przypomina jakością Dynasty Warriors 9, natomiast najbardziej skromne wydanie na Switch jest pierwszym, które opracowano od podstaw z myślą o tej konsoli, zamiast konwertować grę z silniejszych platform sprzętowych.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet   Liczba graczy: 1-2  

Wymagania wiekowe Dynasty Warriors 9: Empires: 16+

PC
PS4
XONE
XSX
PS5
Switch