Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon Disney+ TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 10 maja 2022, 12:20

autor: Mateusz "Maurin" Marzec

Rozpoczęły się zdjęcia do Ahsoki

Oficjalnie rozpoczynają się zdjęcia do serialu Ahsoka. W główną postać Ahsoki Tano wcieli się Rosario Dawson.

Źródło: Materiały promocyjne / Star Wars

Serial Ahsoka jest już kręcony, co potwierdza nowe zdjęcie zza kulis. The Mandalorian był pierwszym z wielu seriali live-action przygotowywanych przez Lucasfilm dla serwisu Disney+. Teraz kolej na Ahsokę. Rosario Dawson powróci jako była padawanka Jedi, która pojawiała się w poprzednich animowanych produkcjach Star Wars.

Pomimo tego, że Lucasfilm ogłosiło powstanie serialu, nie mamy zbyt wielu informacji na jego temat. Pojawiły się doniesienia, że Hayden Christensen powróci jako Anakin Skywalker/Darth Vader, a Natasha Liu Bordizzo ma zagrać Sabine Wren. Dodatkowe spekulacje sugerują, że pojawią się także inne postacie ze Star Wars Rebelianci.

Teraz Lucasfilm potwierdziło, że Ahsoka rozpoczęła zdjęcia. Oficjalne konto Star Wars na Twitterze podzieliło się zakulisową fotografią z planu, na której widać krzesło z logo serialu, a z tyłu zwisa czarny kowbojski kapelusz Dave'a Filoniego, który stworzył Ahsokę Tano i jest scenarzystą, reżyserem oraz producentem serii. Zdjęcie z planu nie zawiera żadnych innych informacji na temat produkcji, ani nie pokazuje Rosario Dawson na planie. Data premiery Ahsoki nie jest jeszcze znana.

Rozpoczęły się zdjęcia do Ahsoki - ilustracja #1
Źródło: Twitter/Star Wars

Rozpoczęcie zdjęć do Ahsoki miało miejsce kilka tygodni przed Star Wars Celebration. Teraz, gdy Ahsoka jest już kręcona, oznacza to kontynuację uniwersum The Mandalorian. To także potencjalny sygnał, że widzowie mogą spodziewać się spinoffu z Rosario Dawson latem 2023 roku. Seriale Disney+ z serii Gwiezdne wojny zazwyczaj zaczynają być emitowane mniej więcej rok po rozpoczęciu zdjęć. Skoro trzeci sezon The Mandalorian ma się pojawić pod koniec 2022 roku, Lucasfilm może poczekać tylko kilka miesięcy z wypuszczeniem Ahsoki. Ale ponieważ premiera serialu jest jeszcze dość odległa, fani mogą przynajmniej być teraz pewni, że produkcja robi duże postępy.