Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 26 lutego 2021, 19:24

Pokemon Diamond i Pearl doczekają się remake'ów. Zapowiedzi nowych gier z pokemonami

Na prezentacji z okazji 25-lecia marki Pokemon zapowiedziane zostały remaki wydanych na konsolę NDS gier Pokemon Diamond oraz Pearl. To nie wszystko, ponieważ pokazano również zwiastun gry Pokemon z otwartym światem oraz zaprezentowano kontynuację Pokemon Snap.

Od premiery oryginalnych gier Pokemon Diamond oraz Pearl na konsolę Nintendo DS minęło blisko 15 lat. Mimo wieku, mają one pokaźną bazę fanów, którzy domagali się powrotu 4. generacji pokemonów i wygląda na to, że ich prośby zostały wysłuchane przez Nintendo. Wraz z końcem tego roku na Nintendo Switch będzie miała miejsce premiera remake’ów wydanych w 2007 roku gier, pod tytułem Pokemon Brilliant Diamond i Shining Pearl.

Zapowiedź wspomnianych gier odbyła się podczas prezentacji z okazji dwudziestopięciolecia marki. Na zwiastunie możemy zobaczyć odnowioną wersję Diamond i Pearl w trójwymiarze. Urocze kieszonkowe stwory, śliczne postacie oraz pełna kolorów oprawa wizualna z pewnością przypadną do gustu fanom oryginalnych produkcji oraz młodszemu odbiorcy. Jak powiedział dyrektor operacyjny The Pokemon Company Takato Utsunomiya, gry Pokemon Diamond i Pokemon Pearl zostaną wiernie odwzorowane.

Gra tworzona przez studio deweloperskie ILCA we współpracy z Junichim Masudą, który nadzorował pracę nad oryginalnymi produkcjami. Na tym samym pokazie otrzymaliśmy również informację, że Game Freak, pierwotny deweloper wyżej wspomnianych gier Pokemon, pracuje nad kolejnym tytułem osadzonym w uniwersum kieszonkowych stworów, tym razem zatytułowanym Pokemon Legends: Arceus, który będzie posiadać otwarty świat, gdzie podobnie jak w przypadku Diamond i Pearl zwiedzimy region Sinnoh. Premiera Pokemon Legends: Arceus planowana jest na 2022 rok.

Ale to nie koniec gier z pokemonami, ponieważ 30 kwietnia na Switchu pojawi się kontynuacja Pokemon Snap, czyli klasycznej już produkcji na konsolę N64. Sequel będzie nosił nazwę New Pokemon Snap.