Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodoweSwitch
Okładka New Pokemon Snap (Switch)
OkładkaNew Pokemon Snap (Switch)

New Pokemon Snap Switch

Pokemon Snap 2

Eksploracyjna gra przygodowa osadzona w uniwersum serii Pokemon. Gracze wcielają się w młodego fotografa, który wybiera się w podróż na archipelag tropikalnych wysp, gdzie zajmuje się obserwacją i wykonywaniem zdjęć wielu gatunków dzikich pokemonów.

Przygodowe | Pokemon | elementy zręcznościowe | eksploracyjne

New Pokemon Snap Premiera Switch

30kwietnia2021

pudełko PL

30kwietnia2021

Nintendo eShop

30kwietnia2021

producent: Bandai Namco Entertainment wydawca: Nintendo wydawca PL: ConQuest Entertainment a.s. Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do New Pokemon Snap

Abzu

Rime

Beasts of Maravilla Island

New Pokemon Snap to eksploracyjna gra przygodowa osadzona w niezwykle popularnym uniwersum cyklu Pokemon. Produkcja jest bezpośrednią kontynuacją oryginalnego Pokemon Snap, który ukazał się na konsoli Nintendo 64 w 1999 roku. Ze względu na unikalny model rozgrywki oraz sposób interakcji z pokemonami gra zyskała po wielu latach kultowy status wśród fanów kieszonkowych stworków. Stał się on zapewne jednym z najważniejszych powodów, dla których The Pokemon Company oraz Nintendo zleciły produkcję sequela japońskiemu gigantowi, firmie Bandai Namco. New Pokemon Snap został od podstaw zbudowany z myślą o Nintendo Switch.

Mechanika

W New Pokemon Snap wcielamy się w młodego fotografa i miłośnika przyrody, który w poszukiwaniu dzikich pokemonów wyrusza w podróż na odcięty od cywilizacji archipelag tropikalnych wysp. Podróżując w niewielkim pojeździe/amfibii, przemierza on gęste dżungle, plaże i przybrzeżne rafy, starając się uchwycić w obiektywie jak najwięcej różnych gatunków kieszonkowych stworków, a także zaobserwować ich zachowanie na wolności.

Podróże fotograficzne odbywają się po z góry ustalonych trasach, gracze nie kontrolują prędkości poruszania się pojazdu, nie mogą go też zatrzymać. Uchwycenie wybranego pokemona wymaga więc spostrzegawczości. Cyfrowa kamera bohatera posiada wbudowany zoom, pozwalający uchwycić nawet stworki znajdujące się daleko w tle.

Gracze mogą zachęcić pokemony do tego, by zbliżyły się do pojazdu lub nie uciekały na jego widok. W tym celu wykorzystują przynętę w postaci jabłek. Ich liczba jest nieograniczona, więc możemy ciskać nimi, ile tylko chcemy. Po zakończeniu kursu jakość wszystkich wykonanych podczas niego fotografii jest oceniana przez produkcję w formie przyznawanego nam rankingu. Na punktację wpływa rzadkość „złapanego” pokemona, a także to, czy udało nam się uchwycić jakąś interesującą scenę lub zachowanie stworków. Dzięki fotografiom gracze z czasem uzupełniają Photodex, encyklopedię wszystkich pokemonów dostępnych w grze.

Kwestie techniczne

New Pokemon Snap posiada w pełni trójwymiarową i kolorową oprawę graficzną. Na uwagę zasługują zróżnicowane animacje pokemonów oraz pełne detali krajobrazy.

Tryb gry: single player  

Nośnik: 6,1 GB

Oczekiwania czytelników: 4.3 / 10 na podstawie 11 głosów czytelników.

New Pokemon Snap cena w dniu premiery: 219,90 PLN

Klasyfikacja PEGI New Pokemon Snap

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.