Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodoweSwitch
Okładka New Pokemon Snap (Switch)

New Pokemon Snap Switch

Pokemon Snap 2

Eksploracyjna gra przygodowa osadzona w uniwersum serii Pokemon. Gracze wcielają się w młodego fotografa, który wybiera się w podróż na archipelag tropikalnych wysp, gdzie zajmuje się obserwacją i wykonywaniem zdjęć wielu gatunków dzikich pokemonów.

Przygodowe | Pokemon | elementy zręcznościowe | eksploracyjne | Find Your Next Game

Nintendo Switch
Okładka New Pokemon Snap (Switch)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji Switch:

30kwietnia202112dni

30kwietnia2021

Nintendo eShop

New Pokemon Snap to eksploracyjna gra przygodowa osadzona w niezwykle popularnym uniwersum cyklu Pokemon. Produkcja jest bezpośrednią kontynuacją oryginalnego Pokemon Snap, który ukazał się na konsoli Nintendo 64 w 1999 roku. Ze względu na unikalny model rozgrywki oraz sposób interakcji z pokemonami gra zyskała po wielu latach kultowy status wśród fanów kieszonkowych stworków. Stał się on zapewne jednym z najważniejszych powodów, dla których The Pokemon Company oraz Nintendo zleciły produkcję sequela japońskiemu gigantowi, firmie Bandai Namco. New Pokemon Snap został od podstaw zbudowany z myślą o Nintendo Switch.

Mechanika

W New Pokemon Snap wcielamy się w młodego fotografa i miłośnika przyrody, który w poszukiwaniu dzikich pokemonów wyrusza w podróż na odcięty od cywilizacji archipelag tropikalnych wysp. Podróżując w niewielkim pojeździe/amfibii przemierza on gęste dżungle, plaże i przybrzeżne rafy, starając się uchwycić w obiektywie jak najwięcej różnych gatunków kieszonkowych stworków, a także zaobserwować ich zachowanie na wolności.

Podróże fotograficzne odbywają się po z góry ustalonych trasach, gracze nie kontrolują prędkości poruszania się pojazdu, nie mogą go też zatrzymać. Uchwycenie wybranego pokemona wymaga więc spostrzegawczości. Cyfrowa kamera bohatera posiada wbudowany zoom, pozwalający uchwycić nawet stworki znajdujące się daleko w tle.

Gracze mogą zachęcić pokemony do tego, by zbliżyły się do pojazdu lub nie uciekały na jego widok. Dokonują tego wykorzystując przynętę w postaci jabłek. Ich liczba jest jednak ograniczona. Po zakończeniu kursu jakość wszystkich wykonanych podczas niego fotografii jest oceniana przez produkcję w formie przyznawanego nam rankingu. Na punktację wpływa rzadkość „złapanego” pokemona, a także to, czy udało nam się uchwycić jakąś interesującą scenę lub zachowanie stworków. Dzięki fotografiom gracze z czasem uzupełniają Photodex, encyklopedię wszystkich pokemonów dostępnych w grze.

Kwestie techniczne

New Pokemon Snap posiada w pełni trójwymiarową i kolorową oprawę graficzną. Na uwagę zasługują zróżnicowane animacje pokemonów oraz pełne detali krajobrazy.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Oczekiwania czytelników: 4.8 / 10 na podstawie 10 głosów czytelników.

Gry podobne do New Pokemon Snap

Wymagania wiekowe New Pokemon Snap

odpowiednia dla każdego wieku

Pokemon Diamond i Pearl doczekają się remake'ów. Zapowiedzi nowych gier z pokemonami
Pokemon Diamond i Pearl doczekają się remake'ów. Zapowiedzi nowych gier z pokemonami

wiadomość26 lutego 2021

Na prezentacji z okazji 25-lecia marki Pokemon zapowiedziane zostały remaki wydanych na konsolę NDS gier Pokemon Diamond oraz Pearl. To nie wszystko, ponieważ pokazano również zwiastun gry Pokemon z otwartym światem oraz zaprezentowano kontynuację Pokemon Snap.