Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 27 lutego 2021, 08:38

autor: Adrian Werner

Stonefly - ujawniono śliczną grę akcji z insektoidalnym mechem

Autorzy Creature in the Well, czyli ludzie ze studia Flight School, zapowiedzieli grę Stonefly. Pokierujemy w niej insektoidalnym mechem eksplorującym świat gigantycznych drzew i owadów.

STONEFLY W SKRÓCIE:
 • Deweloper: Flight School Studio
 • Wydawca: MWM Interactive
 • Gatunek: gra akcji
 • Platformy: PC, XONE, XSX, PS4, PS5, Switch
 • Data premiery: lato 2021 r.

Zespół Flight School Studio, znany z Creature in the Well, zapowiedział swój kolejny projekt. Okazała się nim gra akcji Stonefly, w której pokierujemy mechem walczącym z owadami. Produkcja zmierza na pecety oraz konsole Xbox One, PlayStation 4, Nintendo Switch, Xbox Series X/S oraz PS5.

Na premierę nie będziemy musieli czekać długo, gdyż zaplanowana ona została na lato tego roku. Wersja pecetowa sprzedawana będzie zarówno na Steamie, jak i w serwisie Epic Games Store. Produkcja nie zaoferuje polskiej wersji językowej.

Ujawniając grę, autorzy wypuścili pierwszy zwiastun oraz filmik prezentujący podstawowe założenia rozgrywki.

W Stonefly wcielimy się w młodą wynalazczynię, która postanawia odzyskać ukochanego mecha swojego ojca. Akcja toczyć się będzie w świecie gigantycznych drzew i owadów. Również kierowany przez nas robot przypominać ma insekta.

Wydarzenia będziemy obserwowali z lotu ptaka. Rozgrywka skoncentruje się na eksploracji i walce. Kluczową rolę odegra modyfikowanie mecha za pomocą systemu craftingu, co pozwoli aktywować nowe zdolności, przydatne zarówno w trakcie bitew, jak i podczas pokonywania przeszkód. Nie zabraknie także starć z bossami.

Choć akcja gry toczyć się będzie na świeżym powietrzu, to struktura rozgrywki Stonefly wzorowana jest na dungeon crawlerach. Gracze będą walczyli z hordami przeciwników i zbierali łupy, które wykorzystają do rozwoju mecha.

 1. Oficjalna strona gry

Warto na koniec wspomnieć, że Stonefly ma już kartę w serwisie Steam, na której podano wymagania sprzętowe gry. Niestety, na razie ujawniono jedynie minimalną konfigurację.

Stonefly – minimalne wymagania sprzętowe na PC

 1. Procesor: czterodzeniowy Intel / AMD, 2.5 GHz lub szybszy
 2. Pamięć RAM: 8 GB
 3. Karta grafiki: Nvidia GeForce GTX 580 / AMD Radeon 6970 HD
 4. Miejsce na dysku: 5 GB
 5. System operacyjny: Windows 7 64-bitowy