Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPCSwitch
Okładka Creature in the Well (PC)

Creature in the Well

Miks gry akcji typu hack'n'slash i pinballa. W Creature in the Well gracz wciela się w samotnego wojownika przemierzającego futurystyczne podziemia. Walki toczą się na arenach przypominających flipperowe stoły, gdzie miecz bohatera pełni rolę łapki odbijającej pociski/kulki.

Akcji | science fiction | pinball | widok izometryczny | indie

Okładka Creature in the Well (PC)

data premiery gry:

6wrz2019

PC Switch

Creature in the Well to gra akcji wykonana w konwencji hack and slash, w której przemierzamy fantastyczne podziemia, starając się uratować nasze miasto przed nadchodzącą burzą piaskową. Producentem tytułu jest niezależne amerykańskie studio Flight School. Zespół na co dzień zajmuje się licznymi projektami filmowymi i reklamowymi, a także produkcją tytułów korzystających z technologii AR i VR.

Fabuła

W Creature in the Well wcielamy się w ostatniego robota z serii BOT-C, który wybiera się w daleką podróż w góry leżące w samym sercu nieprzyjaznej pustyni. Na miejscu stara się ponownie uruchomić antyczną elektrownię, która może uratować miasto Mirage przed nadchodzącą burzą piaskową. Na jego drodze staje jednak tytułowy i tajemniczy stwór, który kryje się w ruinach kompleksu, utrudniając na każdym kroku misję robota.

Mechanika

Akcja w Creature in the Well została przedstawiona w widoku izometrycznym. W trakcie rozgrywki eksplorujemy osiem różnych podziemi. Każda z odwiedzanych przez nas lokacji posiada elementy wyciągnięte wprost z klasycznych stołów pinballowych. Podczas zabawy nie walczymy ze zwykłymi wrogami, ale staramy się uruchamiać poszczególne elementy otoczenia, uderzając w nie ładowanymi i odbijanymi przez miecz pociskami energetycznymi. Twórcy przygotowali ponad dwadzieścia unikalnych przedmiotów i ulepszeń broni, a także nowych strojów dla bohatera, które zmieniają styl gry oraz zachowanie się pocisków.

Kwestie techniczne

Creature in the Well posiada interesującą oprawę graficzną, korzystającą z technologii cell shadingu. W każdym z podziemi twórcy zastosowali ograniczoną paletę kolorów, a także komiksowe gradienty, nadające całości unikalnego wyglądu.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Oczekiwania czytelników: / 10 na podstawie 2 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 53,99 PLN

Wymagania wiekowe Creature in the Well

12+

Wymagania sprzętowe Creature in the Well

PC Windows

PC Windows

Rekomendowane: Intel Core i5, 8 GB RAM, karta grafiki 2 GB GeForce GTX 760 / 3 GB Radeon HD 7970 lub lepsza, 10 GB HDD, Windows 10
Minimalne: Intel Core i3-530 2.93 GHz, 4 GB RAM, karta grafiki 1280 MB GeForce GTX 470 / 2 GB Radeon HD 6870 lub lepsza, 5 GB HDD, Windows 7

PC
Switch