Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGPCSwitch
Okładka Digimon Story: Cyber Sleuth Complete Edition (PC)

Digimon Story: Cyber Sleuth Complete Edition

Pakiet zawierający dwie gry z serii jRPG Digimon Story od studia Media.Vision. Produkcje oferują rozbudowane wątki fabularne oraz turowy system walki, w którym kluczową rolę odgrywają tytułowe stworzenia zwane digimonami. Wydawcą pakietu jest firma Bandai Namco Entertainment.

RPG | TPP | science fiction | turowe | manga i anime | Digimon | jRPG

Okładka Digimon Story: Cyber Sleuth Complete Edition (PC)

data premiery gry:

18paź2019

PC Switch

Digimon Story: Cyber Sleuth Complete Edition jest kolekcją dwóch gier jRPG wydanych w latach 2015-2018 na konsolach PlayStation 4 i PlayStation Vita - Digimon Story: Cyber Sleuth oraz Digimon Story: Cyber Sleuth Hacker's Memory. Obydwie produkcje są osadzone w uniwersum popularnego anime Digimon, zaś w rozgrywce ważną rolę odgrywa wzywanie tytułowych stworzeń. Obydwie produkcje zostały opracowane przez studio Media.Vision. Ich wydaniem zajęła się znana japońska firma Bandai Namco Entertainment i podobnie jest w przypadku omawianego pakietu.

Fabuła

Akcja gier wchodzących w skład kolekcji Digimon Story: Cyber Sleuth Complete Edition rozgrywa się w niedalekiej przyszłości – w czasach, gdy granica między światem realnym a cyfrowym zatarła się do tego stopnia, że wydarzenia w jednym z nich wpływają na drugi. Fabuła pierwszej części koncentruje się na postaci Takumi / Ami Aiby (możemy wybrać płeć bohatera / -ki) i konflikcie z trzynastoma potężnymi digimonami-wojownikami, czyli tzw. Royal Knights (mowa np. Gallantmonie, Magnamonie czy UlforceVeedramonie). Druga z gier przedstawia opowieść o grupie hakerskiej Hudie, którą poznajemy jako nastolatek Keisuke Amazawa.

Mechanika

Produkcje wchodzące w skład pakietu Digimon Story: Cyber Sleuth Complete Edition należą do podgatunku jRPG. W obydwu przypadkach mamy do czynienia z trójwymiarowymi tytułami, w których akcję obserwujemy z perspektywy trzeciej osoby. Produkcje pozwalają na eksplorowanie rozległych lokacji osadzonych w Tokio (dzielnica Shibuya).

Ważną częścią zabawy są również walki rozgrywane w systemie turowym, w czasie których wzywamy tytułowe digimony – w produkcjach znaleźć można kilkaset odmian tych stworzeń. Wspominane istoty możemy kolekcjonować i rozwijać. Każda z nich ma swoje atuty i charakterystyczne ataki specjalne.

Tryby gry

W pierwszą z gier wchodzących w skład pakietu Digimon Story: Cyber Sleuth Complete Edition możemy grać wyłącznie samotnie. Produkcja oferuje rozbudowaną kampanię fabularną. W kontynuacji znajdziemy także tryb wieloosobowy pod nazwą Domination, który pozwala toczyć z wykorzystaniem digimonów walki o kontrolę nad terytorium (grać można zarówno towarzysko, w ramach specjalnego rankingu, jak i w specjalnym module o zmiennych zasadach).

Kwestie techniczne

Digimon Story: Cyber Sleuth Complete Edition posiadają przyzwoitą, trójwymiarową oprawę graficzną. Modele postaci i środowiska są szczegółowe i nawiązują stylem artystycznym do animowanego pierwowzoru. Zabawę urozmaicają też widowiskowe animacje i efekty świetlne, które towarzyszą atakom i zdolnościom specjalnym.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet     Liczba graczy: 1-8  

Oczekiwania czytelników: / 10 na podstawie 3 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 159,00 PLN

Gry podobne do Digimon Story: Cyber Sleuth Complete Edition

Klasyfikacja PEGI Digimon Story: Cyber Sleuth Complete Edition

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Digimon Story: Cyber Sleuth Complete Edition

PC Windows

PC Windows

Rekomendowane: Intel Core i5-2300 2.8 GHz / AMD FX-4350 4.2 GHz, 4 GB RAM, karta grafiki 2 GB GeForce GTX 660 / Radeon HD 6970 lub lepsza, 4 GB HDD, Windows 10 64-bit
Minimalne: Intel Pentium G4400 3.3 GHz / AMD A8-6600K 3.9 GHz, 4 GB RAM, karta grafiki 1 GB GeForce 9800 GTX / Radeon HD 5770 lub lepsza, 4 GB HDD, Windows 7 SP1 64-bit

PC
Switch