Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGPSVPS4
Okładka Digimon Story: Cyber Sleuth Hacker's Memory (PSV)
OkładkaDigimon Story: Cyber Sleuth Hacker's Memory (PSV)

Digimon Story: Cyber Sleuth Hacker's Memory

Digimon Story: Cyber Sleuth Hacker’s Memory to stworzona przez Bandai Namco produkcja z gatunku jRPG, osadzona w uniwersum popularnego anime. Gra jest kontynuacją Digimon Story: Cyber Sleuth z 2015 roku.

RPG | TPP | science fiction | manga i anime | Digimon | jRPG | tytuły ekskluzywne PlayStation

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Digimon Story: Cyber Sleuth Hacker's Memory Premiera

19sty2018

PS4 PSV

Gry podobne do Digimon Story: Cyber Sleuth Hacker's Memory

Persona 4 Golden

Super Heroine Chronicle

Digimon Story: Cyber Sleuth

Digimon Story: Cyber Sleuth Hacker’s Memory to produkcja z gatunku jRPG, osadzona w uniwersum popularnego anime i stanowiąca kontynuację Digimon Story: Cyber Sleuth z 2015 roku. Za stworzenie i wydanie gry odpowiada firma Bandai Namco.

Fabuła

Digimon Story: Cyber Sleuth Hacker’s Memory przenosi gracza do dzielnicy Shibuya w Tokyo niedalekiej przyszłości i przedstawia inną stronę opowieści zawartej oryginalnie w Digimon Story: Cyber Sleuth. Akcja gry rozgrywa się zarówno w rzeczywistym świecie, jak i w sieciowym środowisku znanym jako Cyberspace Eden, do którego można przenosić się fizycznie, wykorzystując specjalny sprzęt. Głównym bohaterem omawianej produkcji jest nastolatek, Keisuke Amazawa, który pada ofiarą kradzieży tożsamości, w wyniku czego zostaje oskarżony o popełnienie zbrodni, z którą nie miał nic wspólnego. By znaleźć prawdziwego przestępcę dołącza do grupy hakerskiej „Hudie” i poznaje całą gamę skomplikowanych postaci, a także tytułowych digimonów – cyfrowych form życia, funkcjonujących w Cyberspace Edenie.

Mechanika

Przygotowane z myślą o PS4 i PSV Digimon Story: Cyber Sleuth Hacker’s Memory jest trójwymiarową grą jRPG, w której akcję obserwujemy z perspektywy trzeciej osoby. Stworzona przez Bandai Namco produkcja pozwala na eksplorowanie rozległych lokacji osadzonych w dzielnicy Shibuya, a także toczenie walk w klasycznym systemie turowym, z wykorzystaniem aż 320 odmiennych digimonów (większość z nich była obecna w poprzedniej części gry, nowych jest 73). Kolekcjonowanie cyber-stworów stanowi zresztą ważny element gry – każdy z nich posiada określone mocne i słabe punkty. Walcząc możemy korzystać z pomocy do trzech naraz, łącząc ataki w potężne kombinacje. Produkcja pozwala też na tresowanie i rozwijanie umiejętności swoich podopiecznych.

Digimon Story: Cyber Sleuth Hacker’s Memory w wersji na PS4 i PSV posiada również tryb wieloosobowy, pod nazwą Domination. W jego ramach dwie drużyny toczą walki o terytorium (oczywiście z wykorzystaniem digimonów). Rywalizować można zarówno w ramach udostępnionego przez twórców rankingu, towarzysko, jak i na zmiennych, ustalanych co dwa tygodnie zasadach.

Kwestie techniczne

Digimon Story: Cyber Sleuth Hacker’s Memory na PS4 i PSV wyróżnia się atrakcyjną, trójwymiarową oprawą graficzną, w której dostrzec można wyraźną inspirację animowanym pierwowzorem. Zarówno lokacje, jak i modele postaci i digimonów są pełne detali. Na uwagę zasługują też towarzyszące starciom,widowiskowe efekty świetlne.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet / sieć lokalna   Liczba graczy: 1-2  

Klasyfikacja PEGI Digimon Story: Cyber Sleuth Hacker's Memory

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język. Gra zawiera elementy przemocy.
PS4
PSV