Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 17 maja 2021, 10:00

autor: Adrian Werner

Mass Effect: Legendary Edition bestsellerem Steam

W ubiegłym tygodniu największym bestsellerem Steam okazał się Mass Effect: Legendary Edition, detronizując tym samym Resident Evil Village. Udany debiut zaliczyła także Subnautica: Below Zero.

W SKRÓCIE:
  1. wyśmienity debiut Mass Effect: Legendary Edition, udana premiera Subnautica: Below Zero,
  2. nadal wysoka sprzedaż Resident Evil Village,
  3. wysoka sprzedaż pre-orderów wróży sukcesy grze Biomutant oraz dodatkowi Final Fantasy XIV: Endwalker.

Jak w każdy poniedziałek studio Valve udostępniło listę największych (według przychodów) bestsellerów Steam ubiegłego tygodnia. W zestawieniu zaszło sporo ciekawych zmian.

Resident Evil Village, które było liderem poprzedniej listy zostało zdetronizowane przez Mass Effect: Legendary Edition. Odświeżona trylogia klasycznych RPG-ów studia BioWare nie tylko okazała się hitem sprzedażowym, ale również spotkała się z ciepłym przyjęciem. Zaraz po debicie odbiór gry co prawda był kategoryzowany przez Steam jako „mieszany”, co oznaczało, że mniej niż 70% ocen użytkowników było pozytywnych. Sytuacja szybko zaczęła się jednak poprawiać i obecnie 83% graczy wyraża się pozytywnie o tej kolekcji.

Mass Effect: Legendary Edition ma również imponujące wyniki aktywności. W najgorętszym momencie weekendu w produkcję na Steamie bawiło się 59 817 użytkowników jednocześnie. To najlepszy wynik dla gry studia BioWare w historii i drugi najwyższy dla produkcji wydanej przez Electronic Arts (pokaźniejszym rekordem pochwalić się może tyko Apex Legends).

Sukcesem okazała się również premiera pełnej wersji Subnautica: Below Zero, które zajęło pozycję numer pięć. Udany debiut sprzedażowy zaliczyła także gra Hood: Outlaws & Legends. Wcześniej pojawiła się ona w zestawieniu w formie pre-ordera. Problemem może być jednak długowieczność tej produkcji. Wczoraj, w najgorętszym momencie dnia na Steamie bawiło się w nią niecałe 5 tysięcy osób. Rekordem dnia premiery było ponad 11 tys., a przypadła ona na poniedziałek. Fakt, że w pierwszy weekend po wydaniu gra nawet nie zbliżyła się do tego wyniku powinien mocno zaniepokoić twórców.

Do pierwszej dziesiątki powróciło Doom Eternal, co jest zasługą atrakcyjnej promocji, w ramach której o 67% obniżono cenę edycji deluxe, która poza podstawową grą zawiera również wszystkie dodatki. Warto także zwrócić uwagę na pojawienie się w zestawieniu pre-orderów Biomutant oraz Final Fantasy XIV: Endwalker, co bardzo dobrze rokuje tym produkcjom na przyszłość, zwłaszcza że pierwsza z nich ukaże się dopiero za tydzień, a druga – pod koniec roku.

  1. Mass Effect: Legendary Edition - lepszej okazji do zagrania nie będzie!
  2. Mass Effect: Legendary Edition – strona oficjalna
  3. Recenzja Mass Effect: Legendary Edition - drogo, ale dobrze

Największe hity Steam minionego tygodnia (wg przychodu):

#

Produkt:

1.

Mass Effect: Legendary Edition

2.

Resident Evil Village

3.

Resident Evil Village & Resident Evil 7 Complete Bundle

4.

Valve Index VR Kit

5.

Subnautica: Below Zero

6.

It Takes Two

7.

Hood: Outlaws & Legends

8.

Doom Eternal Deluxe Edition

9.

Biomutant (pre-order)

10.

Final Fantasy XIV: Endwalker (pre-order)

Pierwsze godne uwagi mody do Mass Effect: Legendary Edition

Mass Effect: Legendary Edition dopiero co wyszło, ale gra już otrzymuje pierwsze godne uwagi modyfikacje. Obecnie dwoma najpopularniejszymi projektami są Better Camera (Higher FOV) oraz Trilogy Save Editor. Pierwszy z nich pozwala ustawić w grze wyższe poziomy szerokości pola widzenia (aż do FOV 100). Drugi to open-source’owe narzędzie pozwalające edytować zapisane stany gry.

Oryginalna trylogia otrzymała zaskakująco dużo modyfikacji, biorąc pod uwagę, jak mocno ograniczone były dostępne narzędzia moderskie, więc spodziewamy się, że w przypadku Mass Effect: Legendary Edition będzie podobnie.

  1. Better Camera (Higher FOV) - pobierz mod
  2. Trilogy Save Editor - pobierz narzędzie