Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodoweNDS
Okładka Disney's A Christmas Carol (NDS)
OkładkaDisney's A Christmas Carol (NDS)

Disney's A Christmas Carol NDS

Przygodowa gra logiczna przedstawiająca losy głównego bohatera Opowieści wigilijnej Charlesa Dickensa. Jako zgorzkniały Scrooge za sprawą trzech duchów doprowadzamy do zmiany nastawienia bohatera do świata na bardziej przyjazne i pozytywne.

Przygodowe | tytuły ekskluzywne Nintendo

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Disney's A Christmas Carol Premiera NDS

3listopada2009

producent: Sumo Digital wydawca: Disney Interactive Studios

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do Disney's A Christmas Carol

Sinking Island

Secret Files: Tunguska

Time Hollow

Disney's A Christmas Carol to gra logiczna z elementami przygodówki, w której gracz bierze czynny udział w wydarzeniach żywcem wziętych z książki Charlesa Dickensa Opowieść Wigilijna. Produkcją zajęło się studio Sumo Digital, za wydanie natomiast odpowiedzialna jest firma Disney Interactive.

Gra została wydana z okazji premiery nowego filmu Roberta Zemeckisa o tym samym tytule. Stary, zgorzkniały skąpiec Scrooge spędza kolejne święta Bożego Narodzenia na swój własny, zrzędliwy sposób. W nocy nawiedzają go trzy duchy – Przeszłości, Teraźniejszości i Przyszłości, które namawiają starca do zmiany swojego podejścia do ludzi i świata, zanim będzie za późno. Gracz staje się niejako przewodnikiem Scrooge’a na jego drodze do lepszego życia.

Do naszych zadań należy także śpiewanie kolęd, dekorowanie pomieszczeń na nadchodzące święta, oraz gotowanie świątecznych potraw. Dodatkowo możemy wziąć udział w jednej z 14 mini-gier, wśród których znajdziemy m.in. rzucanie monetą, granie na pianinie, czy bitwę na śnieżki. W grze korzystamy zarówno z ekranu dotykowego, jak i mikrofonu, do którego m.in. dmuchamy, by zgasić świeczki. Miłym dodatkiem jest adwentowy kalendarz, z którego z dnia na dzień możemy „wyciągać” nowe niespodzianki. W produkcji znalazł się także tryb wieloosobowy dla maksymalnie czterech osób, w którym rywalizujemy przekładając konsolę z ręki do ręki. Ma to jednak zastosowanie tylko w przypadku mini-gier.

Wydarzenia w Disney's A Christmas Carol zaprezentowane zostały przy pomocy ładnej, kreskówkowej oprawy graficznej. Duże wrażenie robi przede wszystkim dokładna animacja postaci.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: sieć lokalna   Liczba graczy: 1-4  

Klasyfikacja PEGI Disney's A Christmas Carol

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra może przestraszyć młodsze dzieci.