Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodoweNDS
Okładka Time Hollow (NDS)

Time Hollow NDS

Innowacyjna gra przygodowa, w której zajmujemy się odbywaniem podróży w czasie z użyciem magicznego pióra. W taki sposób próbujemy odmienić bieg historii, pomagając głównemu bohaterowi w odnalezieniu jego rodziców.

Przygodowe | tytuły ekskluzywne Nintendo

Nintendo DS
Okładka Time Hollow (NDS)

producent: Konami

wydawca: Konami

Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji NDS:

23września2008

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Time Hollow to dość innowacyjna gra przygodowa, w której gracz staje przed możliwością odbywania podróży w czasie. Opisywany produkt początkowo zadebiutował jedynie w Kraju Kwitnącej Wiśni i dopiero po kilku miesiącach doczekał się premiery wersji anglojęzycznej. W ramach ciekawostki warto dodać, iż przy Time Hollow pracował znany japoński twórca gier Junko Kawano. Mężczyzna ten w przeszłości współtworzył między innymi zbliżony tematycznie projekt o nazwie Shadow of Memories.

Scenariusz do omawianej gry przygotowany został przez japońskiego pisarza Takehiko Hatę. Akcja Time Hollow opowiada historię nastoletniego chłopaka o imieniu Horo, uczęszczającego do jednego z japońskich liceów. Główny bohater w przeddzień siedemnastych urodzin od swojego ojca dowiaduje się, iż ten następnego dnia będzie miał mu coś niezwykle ważnego do przekazania. Horo ma następnie dziwny sen, w którym będąc dzieckiem obserwuje śmierć swoich rodziców w płomieniach.

Po przebudzeniu główny bohater odkrywa, iż nowa rzeczywistość częściowo pokryła się z wydarzeniami ze snu. Horo dowiaduje się, iż jego rodzice zniknęli dwanaście lat temu, a także wchodzi w pochodzenie pewnego magicznego pióra. Przedmiot ten służy do manipulacji czasem poprzez rysowanie charakterystycznych dziur, pełniących rolę przejść pomiędzy światami. Działania te umożliwiają nie tylko obserwowanie wydarzeń z przeszłości, ale również wpływanie na bieg wydarzeń. Jak można się łatwo domyślić, Horo postanawia dowiedzieć się, co stało się z jego rodzicami. Chłopak dąży również do przywrócenia prawidłowego biegu historii.

Zabawa opiera się w głównej mierze na konieczności badania otoczenia, przepytywania postaci niezależnych, kolekcjonowania przedmiotów oraz rozwiązywania zagadek. Do dyspozycji gracza oddanych zostało kilkanaście różnych lokacji. Oprócz budynku szkoły, do której uczęszcza główny bohater, jest to między innymi skrywający wiele sekretów motel.

Główna atrakcja opisywanej gry dotyczy wykorzystywania wspomnianego już wyżej pióra. Przedmiotu tego używa się do wycinania dziur w rzeczywistości, co niekiedy niezbędne jest do rozwiązania napotkanego problemu. Sporą atrakcję stanowi możliwość zbadania tych samych lokacji w innym przedziale czasowym. Dokonując zmian w przeszłości, gracz może też doprowadzić do modyfikacji przyszłego wyglądu danej lokacji czy odmienić losy napotkanej przez siebie postaci.

Zabawa w całości odbywa się z wykorzystaniem ekranu dotykowego konsoli DS. W taki właśnie sposób używa się pióra, jak również otwiera drzwi, podnosi przedmioty czy wybiera opcje dialogowe podczas rozmów z postaciami niezależnymi. Oprawa wizualna Time Hollow utrzymana została w stylistyce anime. Jest to w szczególności widoczne podczas odbywania rozmów oraz oglądania scenek przerywnikowych.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Ocena czytelników: 8,4 / 10 na podstawie 45 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Time Hollow

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra może przestraszyć młodsze dzieci.
Wieści ze świata w telegraficznym skrócie (8 września 2008)

wiadomość8 września 2008

„Wieści ze świata w telegraficznym skrócie” to codzienna porcja krótkich doniesień z rynku elektronicznej rozrywki. Dzisiaj w menu: tańczymy z nowymi odsłonami DDR, cofamy się w czasie z Ethanem Kairosem, ubolewamy nad zbanowaniem Dead Space, wczytujemy się w historię Nintendo, gramy w demo Guitar Hero: Aerosmith, zapoznajemy się z listą gier powstających na iPhone’a. Zapraszamy do lektury.

Wieści ze świata w telegraficznym skrócie (21 lipca 2008)

wiadomość21 lipca 2008

W dzisiejszych „Wieściach ze świata w telegraficznym skrócie”: Nintendo liderem w USA, co nowego na XBLA, co pokaże JoWooD na Games Convention, Konami zapowiedziało angielskojęzyczną wersję Time Hollow, Co z Bioshockiem 2 i inne. Zapraszamy do lektury.