Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 21 lipca 2008, 14:05

Wieści ze świata w telegraficznym skrócie (21 lipca 2008)

W dzisiejszych „Wieściach ze świata w telegraficznym skrócie”: Nintendo liderem w USA, co nowego na XBLA, co pokaże JoWooD na Games Convention, Konami zapowiedziało angielskojęzyczną wersję Time Hollow, Co z Bioshockiem 2 i inne. Zapraszamy do lektury.

W dzisiejszych „Wieściach ze świata w telegraficznym skrócie”: Nintendo liderem w USA, co nowego na XBLA, co pokaże JoWooD na Games Convention, Konami zapowiedziało angielskojęzyczną wersję Time Hollow, Co z Bioshockiem 2 i inne. Zapraszamy do lektury.

JoWooD

Firma JoWooD Productions przedstawiła listę gier, które zamierza pokazać na sierpniowych targach Games Convention w Lipsku. O tych, które zostaną zaprezentowane na pokazach zamkniętych póki co nic nie wiemy, niemniej jednak każdy chętny będzie mógł zapoznać się z The Guild 2: Venice, Agatha Christie: Evil Under The Sun w wersji na Wii i Gothic 3: Forsaken Gods.

Nintendo Wii

Czerwcowe wyniki NPD, czyli firmy zajmującej się badaniem amerykańskiego rynku gier, jasno wskazują, że Wii jest najlepiej sprzedającą się konsolą za Oceanem. To oczywiście żadne zaskoczenie. Gwoli ścisłości należy dodać, że od momentu jej premiery w listopadzie 2006 roku, do dzisiaj w USA na zakup Wii zdecydowało się 10,9 milionów klientów.

Bioshock

Posiadacze PlayStation 3 muszą jeszcze przez jakiś czas poczekać na premierę pierwszej części Bioshocka. A co w tym czasie dzieje się z sequelem? Na jakim etapie znajdują się prace? Niestety, do chwili debiutu przygód w podwodnym mieście Rapture na konsoli Sony firma 2K nie zamierza informować w żaden sposób o Bioshock 2. Embargo potrwa co najmniej do października.

Xbox Live Arcade

Scott Austin z Microsoftu poinformował przed kilkoma dniami, że w ciągu najbliższych czterech do sześciu tygodni w usłudze Xbox Live Arcade powinny pojawić się następujące gry:

  1. Bionic Commando Rearmed
  2. Castle Crashers
  3. Galaga Legions
  4. Braid
  5. Geometry Wars 2

Time Hollow

Na tegoroczną jesień Konami zaplanowało premierę gry Time Hollow – klasycznej przygodówki opowiadającej historię niejakiego Ethana Kairosa, który wyposażony w magiczne wieczne pióro pozwalające mu tworzyć czasoprzestrzenne dziury, poszukuje zaginionych rodziców. Platforma docelowa to oczywiście kieszonsolka Nintendo DS.

Xbox 360

Planowana na jesień aktualizacja interfejsu użytkownika konsoli Xbox 360 pozwoli na instalowanie gier na twardym dysku. Ale jaką konkretnie korzyść przyniesie to graczom poza odetchnięciem od wyjącego w niebogłosy w trakcie zabawy czytnika? Microsoft twierdzi, że taka operacja spowoduje, iż zwiększy się szybkość ładowania danych nawet o 30%.

LittleBigPlanet

Pod adresem littlebigplanet.com zadebiutowała w Sieci oficjalna strona gry, a jakże, LittleBigPlanet. Odwiedzających wita znany z filmików prezentujących ten tytuł Sackboy prosząc nas jednocześnie o wybór języka. Niestety, możemy wybrać nawet trzy dialekty szwajcarskie, a języka polskiego i tak nie doświadczymy.

Galeria obrazków

Zapraszamy również do zapoznania się z ostatnio uzupełnionymi galeriami obrazków…

50 Cent: Blood on the Sand

Afro Samurai

Mario Super Sluggers

Black Prophecy

Tales of Symphonia: Dawn of the New World

Tales of Vesperia

We Cheer

Galeria filmów

... oraz najnowszymi filmikami.

Bioshock - E3 2008 - gameplay

SOCOM: Confrontation - E3 2008 - gameplay

Tomb Raider: Underworld

gry