Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGPS3Wii
Okładka Tales of Symphonia: Dawn of the New World (Wii)

Tales of Symphonia: Dawn of the New World

Sequel gry Tales of Symphonia, którego akcja rozpoczyna się dwa lata po zakończeniu fabuły pierwowzoru. Produkcja Tales of Symphonia: Dawn of the New World jest klasycznym przedstawicielem gatunku jRPG.

RPG | TPP | fantasy | reedycje/remastery/remaki | jRPG

Okładka Tales of Symphonia: Dawn of the New World (Wii)

data premiery gry:

11lis2008

Wii

25lut2014

PS3
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Tales of Symphonia: Dawn of the New World to klasyczne jRPG, wchodzące w skład serii Tales of. Tytuł jest bezpośrednim sequelem gry Tales of Symphonia, która zadebiutowała w 2003 roku na konsoli Nintendo GameCube. Produkcja ukazała się po raz pierwszy w 2008 roku na konsoli Wii, a w 2014 została wydana jej reedycja na PS3 w ramach pakietu Tales of Symphonia Chronicles. Za stworzenie tytułu odpowiada japońska firma Bandai Namco. Początki serii Tales of sięgają 1995 roku. W jej skład wchodzi co najmniej kilkanaście głównych produkcji oraz prawie drugie tyle powiązanych z nimi pobocznych tytułów, które przez lata ukazały się na wielu platformach sprzętowych. Cykl nie jest tak popularny jak np. Final Fantasy, ale też ma oddaną i ciągle powiększającą się rzeszę fanów.

Akcja Tales of Symphonia: Dawn of the New World rozgrywa się kilka lat po finale Tales of Symphonia i pozwala graczom poznać losy dwójki nowych postaci – Emila Castagniera oraz Marty Lualdi. Emil jest przekonany, że jego rodzice zginęli z ręki Lloyda Irvinga, tak więc chłopak nie marzy o niczym innym jak o zemście, która okaże się tym łatwiejsza, że para bohaterów wkrótce stanie oko w oko z protagonistami poprzedniej gry.

W przeciwieństwie do poprzednika, Tales of Symphonia: Dawn of the New World posiada bardziej rozbudowany system walki, a także funkcjonalności oraz interfejs podobny do tego jaki znajdziemy w najnowszych odsłonach cyklu Tales of. Gracze zostali jednak ograniczeni do dwóch osób w drużynie, kolejne miejsca zajmują w niej spotkane podczas przygody stwory, z którymi możemy podpisać swoisty magiczny kontrakt, dzięki któremu stają się naszymi sprzymierzeńcami. Potyczki z przeciwnikami odbywają się w czasie rzeczywistym się na małych arenach. W trakcie pojedynków gracze stosując rożnego rodzaju umiejętności specjalne oraz kompleksowe kombosy.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Gry podobne do Tales of Symphonia: Dawn of the New World

Klasyfikacja PEGI Tales of Symphonia: Dawn of the New World

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język. Gra zawiera elementy przemocy.
Premiery gier w Polsce (8-12 lutego)

wiadomość15 lutego 2010

Ubiegły tydzień zapisze się w historii jako okres premiery drugiej odsłony BioShocka. Gra zadebiutowała na polskim rynku we wtorek i zupełnie przesłoniła inne pozycje, które trafiły do naszego kraju w ciągu minionych siedmiu dni. O tym, czy podwodna strzelanina z elementami RPG spełniła pokładane w niej nadzieje, dowiecie się z piątkowej recenzji, zamieszczonej na łamach Gry-OnLine.

Europa otrzyma kontynuację Tales of Symphonia dopiero jesienią
Europa otrzyma kontynuację Tales of Symphonia dopiero jesienią

wiadomość22 kwietnia 2009

Europejski oddział firmy Namco Bandai podzielił się z nami datą premiery jRPG Tales of Symphonia: Dawn of the New World w krajach Starego Kontynentu. Produkcja, będąca kontynuacją przygód opowiedzianych w Tales of Symphonia wydanej w 2004 roku na konsole GameCube i PlayStation 2, trafi do naszych sklepów jesienią. Zostanie wydana wyłącznie na Nintendo Wii.

Tales of Symphonia 2 zmierza na Nintendo Wii?

wiadomość10 lipca 2007

Mnóstwo pytań oraz brak jakichkolwiek konkretnych i jednoznacznych odpowiedzi. A wszystko przez nieposkromiony język jednego z dziennikarzy IGN, Matta Casamassiny. W ostatnim wydaniu podcastowej audycji Wii-k Review redaktor chlapnął, że powstaje sequel Tales of Symphonia

Wii
PS3