Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 22 kwietnia 2009, 15:00

Europa otrzyma kontynuację Tales of Symphonia dopiero jesienią

Europejski oddział firmy Namco Bandai podzielił się z nami datą premiery jRPG Tales of Symphonia: Dawn of the New World w krajach Starego Kontynentu. Produkcja, będąca kontynuacją przygód opowiedzianych w Tales of Symphonia wydanej w 2004 roku na konsole GameCube i PlayStation 2, trafi do naszych sklepów jesienią. Zostanie wydana wyłącznie na Nintendo Wii.

Europejski oddział firmy Namco Bandai podzielił się z nami przybliżoną datą premiery jRPG Tales of Symphonia: Dawn of the New World w krajach Starego Kontynentu. Produkcja, będąca kontynuacją przygód opowiedzianych w Tales of Symphonia wydanej w 2004 roku na konsole GameCube i PlayStation 2, trafi do naszych sklepów jesienią. Zostanie wydana wyłącznie na Nintendo Wii.

Europa otrzyma kontynuację Tales of Symphonia dopiero jesienią - ilustracja #1

Dawn of the New World będzie oczywiście kolejnym przykładem gry, która trafia na nasz rynek wiele miesięcy po swojej amerykańskiej i japońskiej premierze (doszło do nich jeszcze w ubiegłym roku). W tym jednak przypadku, dłuższy czas oczekiwania zostanie Europejczykom odpowiednio wynagrodzony. Wraz z ukończeniem głównego wątku, posiadacze Wii uzyskają dostęp do specjalnej galerii wypełnionej efektownymi grafikami. Ponadto w trakcie zabawy będziemy mogli skorzystać z kilku przedmiotów niedostępnych we wcześniejszych edycjach gry. Mamy tu na myśli przede wszystkim nowe nakrycia głowy oraz maski, w wielu przypadkach wyposażające postać w dodatkowe umiejętności magiczne.

Fabuła Tales of Symphonia: Dawn of the New World opowiada historię Emila Castagniera oraz Marty Lualdi, którzy starają się dociec, co takiego wpłynęło na katastrofalne zmiany w ich świecie. W tym celu przemierzają krainy, które dwa lata wcześniej odwiedzili już Lloyd, Colette oraz Sheen, bohaterowie pierwszej części cyklu. Powróci również Ratatosk, stwór nad stworami, który okaże się głównym złym Dawn of the New World.