Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościoweX360
Okładka Galaga Legions (X360)

Galaga Legions X360

Galaga Legions to kolejna odsłona popularnej strzelaniny, w której za pomocą malutkiego statku kosmicznego zajmujemy się masową eksterminacją jednostek wroga.

Zręcznościowe | tytuły ekskluzywne Xbox

Microsoft Xbox 360
Okładka Galaga Legions (X360)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji X360:

20sierpnia2008

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Galaga Legions to kolejny remake klasycznej strzelaniny firmy Namco, której pierwotna wersja trafiła do sprzedaży w 1981 roku. Zadanie gracza polega na masowej eksterminacji jednostek wroga. Galaga Legions przygotowana została z myślą o klientach sieciowej usługi Xbox Live Arcade.

Ogólne założenia rozgrywki pozostają w zgodzie z pierwowzorem. Przejmuje się więc na kontrolę nad niewielkim myśliwcem, przemieszczając w przestrzeni kosmicznej. Kluczem do sukcesu jest szybka i bezbłędna eliminacja hord wrogich myśliwców, które pojawiają się na ekranie. Co ciekawe, uzyskuje się ostrzeżenia w postaci charakterystycznych smug, informujących o miejscach, w których nastąpią kolejne ataki.

Eksterminacja przeciwników możliwa staje się za sprawą bogatego arsenału broni, w które wyposażony jest sterowany myśliwiec. Producent przewidział też między innymi możliwość korzystania z potężnych bomb. Nowością w wersji Legions są satelity, które rozmieszcza się wokół własnej jednostki, a następnie ustala kierunek prowadzenia ostrzału. Obiekty te stają się szczególnie przydatne wtedy, gdy niezbędne jest ostrzelanie wrogów pojawiających się po bokach lub na tyłach sterowanego myśliwca.

Akcja obserwowana jest w klasycznym dla tej serii ujęciu, a więc z lotu ptaka. Gracz może poruszać statkiem po ekranie, ale widok przesuwa się do przodu w ściśle ustalony sposób, nie dając możliwości wykroczenia poza ustaloną trasę przelotu. Galaga Legions oferuje liczne usprawnienia graficzne w stosunku do swojego poprzednika. Obejmują one między innymi liczebność oraz stopień zróżnicowania wrogich myśliwców. Walki wzbogacane są licznymi eksplozjami i rozbłyskami.

Na ekranie wyświetlane są podstawowe informacje, między innymi na temat liczby pozostałych do wykorzystania myśliwców, aktualnego mnożnika czy sumy zdobytych punktów. Z myślą o nabywcach Galaga Legions przewidziano opcję zdobycia kilkunastu nowych achievementów. Swoje wyniki można natomiast podesłać do ogólnoświatowego rankingu najlepszych zawodników. Galaga Legions przygotowana została wyłącznie z myślą o pojedynczym graczu.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Klasyfikacja PEGI Galaga Legions

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.

Wymagania sprzętowe Galaga Legions

Microsoft Xbox 360

Microsoft Xbox 360

  • Wykorzystuje:
  • Xbox Live
Rekordowy miesiąc w Xbox Live Arcade

wiadomość29 września 2008

Akcja „Summer of Arcade” – pięciotygodniowe, wzmożone wsparcie usługi Xbox Live Arcade, uruchomione 30 lipca bieżącego roku – przyniosła oczekiwany skutek. Jak poinformował koncern Microsoft, szereg interesujących premier spowodował 58% wzrost liczby unikalnych nabywców gier publikowanych za sprawą XBLA.