Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGPS3X360
Okładka Tales of Vesperia (PS3)
OkładkaTales of Vesperia (PS3)

Tales of Vesperia

Tales of Vesperia to osadzona w klimatach fantasy gra z gatunku jRPG, stworzona przez firmę Namco Bandai. Fabuła przedstawia losy chłopca imieniem Yuri oraz jego przyjaciół mieszkających na planecie Terca Lumireis.

RPG | TPP | fantasy | jRPG

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Tales of Vesperia Premiera

26sie2008

X360

17wrz2009

PS3

Gry podobne do Tales of Vesperia

Final Fantasy XV

Kingdom Hearts III

Eternal Sonata

Tales of Vesperia to dziesiąta część znanej miłośnikom jRPG serii gier Tales of..., swoimi korzeniami sięgającej roku 1995, kiedy to pierwsza odsłona została wydana na Super Nintendo Entertainment System.

Rzecz dzieje się w świecie, kontrolowanym przez jedno mocarstwo. Wcielamy się w Yuri’ego - chłopca pochodzącego z ubogiej dzielnicy. Początkowo chciał on zostać imperialnym rycerzem, jak jego przyjaciel Flynn. Razem z nim przeżywamy wiele przygód, mocno zabarwionych mangowym klimatem.

W czasie rozgrywki napotykamy licznych wrogów. Walka z nimi jest toczona na specjalnych arenach. Szczególnie trudne i ciekawe są starcia z bossami - stanowią nie lada wyzwanie dla osób, mających pierwszy raz do czynienia z serią Tales of.... W takich bataliach wyjątkowo przydają się nowe przedmioty specjalne, zdobywane za wypełnianie określonych zadań, bądź samodzielnie zrobione ze znalezionych materiałów. Całkiem użyteczne okazują się także kombosy, aktywowane przez naciskanie odpowiednich klawiszy w należytych odstępach czasu.

Całość przedstawiono w technice cel-shadingu, dzięki czemu uzyskano klimat ręcznie rysowanego anime. Za projekty postaci odpowiedzialny jest Kosuke Fujishima, który odpowiada za projekty graficzne w Ah! My Goddes! czy Sakura Taisen. Jest on też twórcą bohaterów m.in. Tales of Phantasia oraz Tales of Abyss. Do świetności tej ostatniej gry przyłożył się także Motoi Sakuraba – autor ścieżki dźwiękowej w Tales of Vesperia.

Tryb gry: single player  

Nośnik: 1 BD

Ocena użytkowników: 6,1 / 10 na podstawie 150 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 5,8 / 10 na podstawie 31 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Tales of Vesperia

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język. Gra zawiera elementy przemocy.
X360
PS3