Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 2 kwietnia 2009, 09:29

Tales of Vesperia także na PS3

Dobra wiadomość dla wszystkich fanów jRPG – firma Namco Bandai ujawniła kilka istotnych informacji związanych z cyklem Tales of... . Przewodzi im wiadomość, z której wynika, że najnowsza odsłona serii, Tales of Vesperia dostępna do tej pory jedynie w wersji na Xboksa 360, już niedługo zostanie wydana również na PlayStation 3. Informację przekazał japoński periodyk Weekly Jump.

Dobra wiadomość dla wszystkich fanów jRPG – firma Namco Bandai ujawniła kilka istotnych informacji związanych z cyklem Tales of... . Przewodzi im wiadomość, z której wynika, że najnowsza odsłona serii, Tales of Vesperia dostępna do tej pory jedynie w wersji na Xboxa 360, już niedługo zostanie wydana również na PlayStation 3. Informację przekazał japoński periodyk Weekly Jump.

Tales of Vesperia także na PS3 - ilustracja #1

Vesperia trafi na PlayStation 3, mimo że była najlepiej sprzedająca się grą na Xboxa 360 w 2008 roku w Japonii i teoretycznie miała pozostać tytułem na wyłączność względem tej konsoli. Z wynikiem 160 tysięcy egzemplarzy nie zdołała jednak zawojować tamtejszego rynku. Bardzo słaba sprzedaż w Stanach Zjednoczonych (według nieoficjalnych danych VGChartz jedynie 130 tysięcy sztuk) spowodowała, że Namco Bandai zdecydowało się na podjęcie decyzji o rozpoczęciu prac nad konwersją na platformę Sony. Czy pomoże to firmie odzyskać większą część pieniędzy włożoną w deweloping produkcji? Jest to bardzo możliwe – Tales of Vesperia to według krytyków bardzo dobra produkcja (ocena na poziomie 82% według Metacritic). Problemem gry był fakt, że na platformie Microsoftu brakowało jej odbiorców. Na PS3 sytuacja może być zdecydowanie lepsza.

To oczywiście nie koniec informacji. Własne odsłony serii Tales of... otrzymają także posiadacze Nintendo Wii i PSP. Dla pierwszych opracowywana jest Tales of Grace. Drudzy otrzymają dosyć niecodzienne Tales of VS. Dlaczego niecodzienne? Otóż, produkcja będzie bijatyką przywodzącą na myśl choćby Dissidia: Final Fantasy. Podobnie jak w dziele Square Enix, tak też w Tales of VS uzyskamy możliwość wcielenia się w grono bohaterów z poprzednich gier z cyklu i wzięcia udziału w turnieju walki.

Wszystkie trzy produkcje trafią do sprzedaży na japońskim rynku jeszcze w tym roku. Premiery na rynkach amerykańskim i europejskim nie zostały póki co zapowiedziane, lecz możemy zakładać, że dojdą do skutku – prawdopodobnie w 2010 roku.