Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 2 kwietnia 2009, 10:00

autor: Maciej "Maciej Śliwiński" Śliwiński

Szefowie BioWare o swoich projektach

W jednej z najbardziej oczekiwanych gier tego roku, przygotowywanej przez studio BioWare Corporation Dragon Age: Początek, nie będzie trybu gry wieloosobowej. Potwierdzili to Greg Zeschuk i Ray Muzyka, prezesi firmy z Edmonton.

W jednej z najbardziej oczekiwanych gier tego roku, przygotowywanej przez studio BioWare Corporation, czyli Dragon Age: Początek, nie będzie trybu gry wieloosobowej. Potwierdzili to Greg Zeschuk i Ray Muzyka, prezesi firmy z Edmonton.

Podczas zakończonej pod koniec marca konferencji Games Developers Conference w San Francisco, dwóch założycieli BioWare odpowiadało na pytania fanów przesłane za pomocą popularnego w Stanach Zjednoczonych serwisu Twitter.com. W ten sposób powstał całkiem obszerny wywiad, którego transkrypcję opublikował serwis MTV Multiplayer. Z rozmowy dowiadujemy się między innymi kilku ciekawych rzeczy dotyczących gier, nad którymi pracuje studio: Dragon Age: Początek, Mass Effect 2 czy Star Wars: The Old Republic.

Szefowie BioWare o swoich projektach - ilustracja #1

Ci, którzy z wypiekami na twarzy oczekują premiery osadzonego w świecie fantasy, świetnie zapowiadającego się cRPG – Dragon Age: Początek, na pewno zainteresują się informacjami o trybie multiplayer w tej grze. A raczej o jego braku. Prezesi BioWare potwierdzili tym samym krążące od jakiegoś czasu plotki. Dragon Age będzie grą poświęconą zupełnie rozgrywce jednoosobowej.

Zamiast trybu gry wieloosobowej, graczy DA będzie integrować rozbudowany serwis społecznościowy, który zapowiedzieli właściciele BioWare. „Planujemy mnóstwo małych dodatków do pobrania, jak również udostępnienie narzędzia do pracy nad nimi przez społeczność. Będzie również system, który wszystkie nasze osiągnięcia i czyny z gry zapisze i udostępni innym graczom.” – zapewnił Muzyka. Nie wiem jak Wam, ale mi to multiplayera nie zastąpi.

Brak sieciowej rozgrywki w Dragon Age nie oznacza jednak, że BioWare nie docenia takiej formy zabawy. Wprost przeciwnie, obaj panowie zarzekają się, że widzą potencjał drzemiący w multiplayerze i rozumieją, że fani potrzebują możliwości gry z innymi żywymi przeciwnikami. Jednak zapytani o tryb kooperacji w Mass Effect 2 nie są w stanie udzielić jednoznacznej odpowiedzi – zapewniając jednak, że niesamowity świat do wieloosobowych przygód zostanie przedstawiony w Star Wars: The Old Republic: „Dobra wiadomość jest taka, że przygotowujemy świetną grę multiplayer, w której będzie tryb kooperacji – The Old Republic. Słyszałem, że będzie naprawdę duży” – śmiejąc się dodał Ray Muzyka.

Szefowie BioWare o swoich projektach - ilustracja #2

Zostając przy Mass Effect 2, warto również dodać, że BioWare wzięło sobie do serca sugestie i opinie fanów pierwszej części tej gry. „Dostaliśmy mnóstwo uwag dotyczących ME1 i obecnie pracujemy nad uwzględnieniem ich w ME2. Przykładowo, mimo że ME2 jest grą RPG, pracujemy nad o wiele bardziej intensywną akcją.” – zdradzili przedstawiciele studia.

Z ostatnich słów wywiadu można wywnioskować, że BioWare szykuje coś, czego jeszcze oficjalnie nie zapowiedziało. Prezesi studia zapytani o dalsze plany i kierunek rozwoju swoich marek w przyszłości tajemniczo odpowiedzieli: „jest jeszcze coś, czego nie zapowiedzieliśmy, coś innego niż dotychczasowe tytuły” (DA, SW: TOR, ME2 – dop. red).