Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 26 marca 2009, 12:25

autor: Piotr "Jiker" Doroń

Wieści ze świata w telegraficznym skrócie (26 marca 2009)

„Wieści ze świata w telegraficznym skrócie” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dzisiaj w menu: nextgenowy Stormrise dostępny od jutra, Bungie nie ustaje we wsparciu Halo 3, The Pitt ponownie dostępny, beta Battlefield Heroes czasowo wstrzymana, Wheelman w sklepach i inne. Zapraszamy do lektury.

„Wieści ze świata w telegraficznym skrócie” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dzisiaj w menu: nextgenowy Stormrise dostępny od jutra, Bungie nie ustaje we wsparciu Halo 3, The Pitt ponownie dostępny, beta Battlefield Heroes czasowo wstrzymana, Wheelman w sklepach i inne. Zapraszamy do lektury.

Stormrise

Już jutro w ofercie europejskiego Steama pojawi się strategia czasu rzeczywistego Stormrise, autorstwa Creative Assembly (w Stanach Zjednoczonych od wtorku). Produkcja wymaga od gracza posiadania karty grafiki obsługującej biblioteki DirectX 10 oraz systemu operacyjnego Windows Vista. Pod tym adresem znajdziecie jej wymagania sprzętowe. Przypominamy, że także jutro do sklepów trafią wersje gry na konsole Xbox 360 i PlayStation 3.

Halo 3

Przedstawiciele Bungie poinformowali, że będą wspierać Halo 3 jeszcze przez dwa lata. Będzie się to najprawdopodobniej odbywać poprzez publikację DLC oraz obsługę mechanizmów trybu sieciowego.

Fallout 3

Niezwykle zabugowany dodatek The Pitt do cRPG Fallout 3 trafił ponownie do oferty Xbox Live Marketplace. Tym razem pozbawiony wszelkich niedociągnięć. Osoby, które posiadają jeszcze na swoich dyskach wadliwą wersję programu, powinny skorzystać z podpowiedzi Majora Nelsona, który zamieścił na łamach swojego bloga stosowną instrukcję. Dzięki niej można uzyskać ponowny dostęp do DLC bez ponoszenia dodatkowych opłat.

Brothers In Arms: Hell’s Highway

W ofercie Steama rozpoczęła się kolejna, jednodniowa promocja związana z firmą Ubisoft. Tym razem za połowę standardowej ceny (w tym wypadku 14,99 euro) można nabyć taktyczną strzelaninę Brothers in Arms: Hell’s Highway, oczywiście w wersji PC. Promocja trwa tylko 24 godziny (cały czwartek).

Battlefield Heroes

Studio EA DICE zdecydowało się na czasowe wstrzymanie beta testów sieciowej strzelaniny Battlefield Heroes. Decyzję podjęto w celu wprowadzenia kilku nowych funkcji i elementów. Wznowienie bety nastąpi już niebawem.

Empire: Total War

Długo oczekiwana, druga łatka do strategii Empire: Total War została opublikowana. Pełną listę zmian znajdziecie na łamach oficjalnego forum dyskusyjnego serii Total War.

Stardock

Firma Stardock wprowadziła do platformy dystrybucji cyfrowej Impulse technologię Game Object Obfuscation, dzięki której osoby, które nabyły cyfrową wersję danej gry, mogą ją odsprzedać innemu użytkownikowi. Odbywa się to dzięki możliwości przeniesienia licencji na innego gracza.

Elemental: War of Magic

Na łamach oficjalnego serwisu internetowego strategii Elemental: War of Magic opublikowany został pierwszy film ukazujący grę w działającej wersji. Produkcję fantasy autorstwa firmy Stardock będziemy mogli znaleźć na sklepowych półkach w lutym 2010 roku.

Wheelman

Do sklepów w Stanach Zjednoczonych powędrowała gra Wheelman, wyprodukowana przez firmę Tigon Studios założoną przez samego Vina Diesela. W Europie dojdzie do tego jutro. Polacy własną wersję otrzymają dopiero 17 kwietnia. Produkcja powstała z myślą o konsolach Xbox 360 i PlayStation 3, a także komputerach osobistych.

Home

Przedstawiciele Sony poinformowali, że począwszy od przyszłego miesiąca firma będzie nieustannie rozbudowywać usługę Home. Ma się to odbywać m.in. poprzez comiesięczną, regularną publikację co najmniej trzech nowych lokacji powiązanych z określonymi grami wydawanymi na PlayStation 3 (tak jak to jest choćby w przypadku Resident Evil 5, Warhawk czy Far Cry 2).

Tales of Vesperia

Do europejskiej premiery Tales of Vesperia, pierwszej odsłony popularnej serii jRPG autorstwa Namco Bandai, powstałej z myślą o nowej generacji konsol, dojdzie w czerwcu bieżącego roku. Produkcja powstała jedynie z myślą o Xboksie 360. W Japonii zdobyła miano najlepiej sprzedającej się gry na tę platformę w całym 2008 roku.

Hideo Kojima

Tegoroczne targi E3 (2-4 czerwca) będą miejscem ujawnienia kolejnego dzieła Hideo Kojimy, słynnego autora cyklu Metal Gear Solid. W chwili obecnej nie znamy oczywiście żadnych szczegółów na jego temat.

MMO

Farmerzy złota, to osoby, które trudnią się sprzedażą wirtualnej waluty w grach MMO za prawdziwą gotówkę. Wielu twierdzi, i pewnie ma rację, że stanowią prawdziwą zarazę, bowiem zajmują się czymś, co jest procederem nielegalnym. Z raportu serwisu Eurogamer.net wynika, że aktualnie w samych tylko Chinach tego typu czynnościami zajmuje się milion osób, a czarny rynek handlu złotem wart jest obecnie około 10 miliardów dolarów. Na same World of Warcraft przypada około 70% tej sumy.

Galeria obrazków

Polecamy Waszej uwadze najnowsze obrazki w galeriach...

Hidden Target

Empire of Sports

The Lord of the Rings Online: Mines of Moria

Wallace & Gromit's Grand Adventures

Disney Sing It: High School Musical 3: Senior

Galeria filmów

A także najnowsze filmy z gier:

Wolfenstein

BattleForge

Death to Spies: Moment of Truth

Ninja Gaiden Sigma II

Excitebots: Trick Racing

New Play Control! Mario Power Tennis

R.U.S.E.

Stalin vs. Martians

Wheelman

Mortal Online

Rozmawiamy o CryENGINE 3! - GDC09 wywiad

Polska kontra Rosja w Age of Conan - GDC09 wywiad

gry