Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikTowarzyskiePS2WiiPCX360PS3
Okładka Disney Sing It: High School Musical 3: Senior Year (PS2)

Disney Sing It: High School Musical 3: Senior Year

Muzyczna gra karaoke oparta na motywach znanego filmu dla młodzieży wytwórni Disney. Jego miłośnicy rozpoznają 25 charakterystycznych piosenek. Gracze śpiewają piosenki korzystając z wyświetlanych na ekranie tekstów, podziwiając ciekawe animacje tle i robiąc użytek z podpowiedzi.

Towarzyskie | karaoke | filmy | muzyczne

Okładka Disney Sing It: High School Musical 3: Senior Year (PS2)

producent: Zoë Mode

wydawca PL: CD Projekt S.A.

data premiery gry:

28lis2008

PS2 PS3 Wii X360 PC
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Disney Sing It: High School Musical 3: Senior Year to gra muzyczna (karaoke) oparta na motywach tytułowego filmu stworzonego przez studio filmowe Disneya. Dzieło zostało opracowane przez dewelopera Zoe Mode (odpowiedzialnego chociażby za Rock Revolution i You're in the Movies) i wydane przez Disney Interactive Studios. Tytuł jest kontynuacją High School Musical: Sing It!.

Disney Sing It: High School Musical 3: Senior Year jest grą karaoke przeznaczoną dla całej rodziny. Gracze śpiewają piosenki korzystając z wyświetlanych na ekranie tekstów i podpowiedzi oraz podziwiając animacje w tle. Całość została opracowana w stylistyce wspomnianego obrazu kinowego Disneya – pojawiają się więc postacie, miejsca i wydarzenia znane z kina.

W grze możemy wykonać 10 niezapomnianych piosenek z tytułowego filmu, czyli High School Musical 3: Senior Year z 2008 roku, jak również kilka wybranych utworów z pierwszych dwóch części serii. Śpiewać możemy zarówno ze znajomymi – w maksymalnie 8 osób, przy jednym ekranie – lub w pojedynkę, w towarzystwie wielu znanych z kina gwiazd.

W trybie dla pojedynczego gracza otrzymujemy kilka form zabawy. Podstawą jest trening, prowadzony przez profesjonalistę – wyszlifujemy w nim najtrudniejsze fragmenty piosenek. W Gig Mode możemy natomiast dać mały występ wybierając własny repertuar. Challenge Mode to najtrudniejsze wyzwanie – musimy w nim poradzić sobie z wymagającymi kawałkami bez żadnych pojawiających się na ekranie wskazówek. Za dobre wykonanie danej partii odblokowujemy pewne dodatkowe elementy.

Twórcy przygotowali w sumie 25 różnych piosenek. Wśród nich usłyszeć i zaśpiewać można między innymi takie utwory jak: We're All In This Together, Breaking Free, When There Was Me And You, Stick To The Status Quo i Bop to the Top. Specjalna opcja Quick Play Mode pozwala wybrać każdy z dostępnych utworów i ustalić odpowiedni poziom trudności oraz przejść bezpośrednio do zabawy solowej lub grupowej.

Autorzy przygotowali również kilka trybów dotyczących zabawy z innymi ludźmi. Z partnerem możemy więc zaśpiewać w duecie lub stoczyć muzyczny pojedynek. Możliwe jest również wspólne zaprezentowanie krótkiego występu z wybranym repertuarem lub gra drużynowa (w 8 osób). Twórcy przygotowali dwa wydania pudełkowe produktu – samą grę i pakiet z dodatkowym mikrofonem firmy Logitech.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   podzielony ekran     Liczba graczy: 1-8  

Nośnik: 1 DVD

Ocena czytelników: 2,2 / 10 na podstawie 67 głosów czytelników.

Gry podobne do Disney Sing It: High School Musical 3: Senior Year

Klasyfikacja PEGI Disney Sing It: High School Musical 3: Senior Year

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.

Wymagania sprzętowe Disney Sing It: High School Musical 3: Senior Year

Sony PlayStation 2

Sony PlayStation 2

  • Wykorzystuje:
  • karta pamięci 8 MB
Microsoft Xbox 360

Microsoft Xbox 360

  • Wykorzystuje:
  • Xbox Live
PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Pentium 4 1.5 GHz
  • 1 GB RAM
  • karta grafiki 64 MB (GeForce 4 Ti4200 lub lepsza)
  • 200 MB HDD
  • Windows XP SP2/Vista
Disney Sing It: High School Musical 3: Senior Year - recenzja gry
Disney Sing It: High School Musical 3: Senior Year - recenzja gry

Recenzja 25 marca 2009, 13:05

Kolejnym minusem Disney Sing It: High School Musical 3: Senior Year jest fakt, że wszystkie dostępne piosenki są w języku angielskim, co może stać się przyczyną szybkiego zniechęcenia się do gry. Zwłaszcza, że produkt ten skierowany jest raczej do młodszych użytkowników, którzy niekoniecznie muszą mieć na tyle opanowany angielski, aby bez trudu wyśpiewać kolejne partie. Dodatkowe utrudnienie, a tym samym dużą wadę stanowi brak możliwości wyciszenia oryginalnych głosów na rzecz własnego, jak to ma miejsce chociażby w serii SingStar. W przypadku Sing It: High School Musical 3: Senior Year użytkownik podczas występu praktycznie nie słyszy sam siebie, co jest nieco irytujące. Dodatkowo na niekorzyść gry przemawia fakt, że program nalicza nam punkty, nawet gdy nie wydobywamy z siebie ani jednego dźwięku. Co ciekawe, część dostępnych na rodzimym rynku egzemplarzy gry została nieprawidłowo wytłoczona - takie kopie charakteryzują się tym, że nie można w nich wybrać języka polskiego. Skontaktowanie się z działem pomocy technicznej dystrybutora, czyli firmy CD Projekt, pozwala jednak bezproblemowo wymienić towar na pełnowartościowy (tj. posiadający zlokalizowany interfejs).

PS2
PS3
Wii
X360
PC