Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePCX360
Okładka Wallace & Gromit's Grand Adventures (PC)

Wallace & Gromit's Grand Adventures

Gra przygodowa zrealizowana w konwencji point & click. Grand Adventures stanowi luźną adaptację animowanych filmów krótkometrażowych, tworzonych przez brytyjskie studio Aardman Animations.

Przygodowe | filmy animowane

Okładka Wallace & Gromit's Grand Adventures (PC)

data premiery gry:

24mar2009

PC

27maj2009

X360

Wallace & Gromit’s Grand Adventures to zrealizowana w konwencji point & click gra przygodowa, wyprodukowana przez firmę Telltale Games. Ekipa ta zasłynęła wcześniej autorstwem projektów z cyklu Sam & Max i zachęcona sukcesem tejże serii już na wstępie zapowiedziała, że tak jak perypetie pary zwierzęcych detektywów, tak i opisywany tytuł doczeka się dystrybucji w formie epizodycznej.

Grand Adventures stanowi luźną adaptację animowanych filmów krótkometrażowych, tworzonych przez brytyjskie studio Aardman Animations. Fabuła opowiada o losach wynalazcy Wallace’a oraz jego wiernego psa Gromita, którzy każdego dnia stają przed obliczem niecodziennych, trącących absurdem problemów. Autorzy wirtualnych przygód dwójki bohaterów starali się zawrzeć w swoim przedsięwzięciu humor ze srebrnego ekranu, jak również upodobnić wizualną stronę gry do oprawy kinowej. W tym celu zmodyfikowali silnik 3D z drugiego sezonu przygód Sama i Maksa i sprawili, że widoczne na ekranie postacie oraz ich otoczenie przypominają obiekty wykonane z plasteliny. Sposób poruszania się Wallace’a i Gromita naśladuje z kolei technikę poklatkową, stosowaną w produkcji filmów animowanych. Pod względem interfejsu i pracy kamery Grand Adventures przypomina natomiast wcześniejsze projekty Telltale Games, dając jak zwykle możliwość wcielenia się w obu pierwszoplanowych bohaterów.

Prócz tego scenarzyści gry pokusili się o naszpikowanie fabuły licznymi żartami słownymi i sytuacyjnymi, powstałymi przy stałej współpracy z zespołem Aardman. Dodatkowo każdy odcinek projektu Wallace & Gromit’s Grand Adventures stanowi odrębną część historii i nie wymaga pełnej znajomości poprzednich epizodów.

Poniżej lista wydanych epizodów:

 • Episode 1: Fright of the Bumblebees
 • Episode 2: The Last Resort
 • Episode 3: Muzzled!
 • Episode 4: The Bogey Man
Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Ocena czytelników: 6,6 / 10 na podstawie 44 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: / 10 na podstawie 4 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Wallace & Gromit's Grand Adventures

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.

Wymagania sprzętowe Wallace & Gromit's Grand Adventures

PC Windows

PC Windows

 • Rekomendowane:
 • Pentium 4 3 GHz
 • 1 GB RAM
 • karta grafiki 128 MB (GeForce FX 5700 lub lepsza)
 • 310 MB HDD
 • Windows XP/Vista
Microsoft Xbox 360

Microsoft Xbox 360

 • Wykorzystuje:
 • Xbox Live
Wallace & Gromit's Grand Adventures od Telltale Games zostało wycofane ze sprzedaży
Wallace & Gromit's Grand Adventures od Telltale Games zostało wycofane ze sprzedaży

wiadomość19 stycznia 2014

Przygodówka Wallace & Gromit's Grand Adventures od studia Telltale Games została wycofana ze sprzedaży ze względu na wygaśniecie umowy zawartej z wytwórnią filmową Aardman Animations. Nie zdradzono dlaczego nie przedłużono współpracy, jednak ujawniono, że obecnie nie ma żadnych planów na jej wznowienie.

Wieści ze świata (Call of Duty: Modern Warfare 3, From Dust, Wallace & Gromit) 7/11/11
Wieści ze świata (Call of Duty: Modern Warfare 3, From Dust, Wallace & Gromit) 7/11/11

wiadomość7 listopada 2011

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dziś piszemy m.in. o dodatku do Tropico 4, przecenie Shattered Horizon, nowym projekcie twórcy Another World i From Dust, a także demie Rayman Origins na PS3.

Zapłać 75% mniej za gry Telltale Games - Sam & Max, Tales of Monkey Island i inne

wiadomość6 czerwca 2011

Z okazji siódmych urodzin studio Telltale oferuje w swoim sklepie internetowym 75% zniżkę na prawie wszystkie stworzone przez siebie gry. Przygotowana przez dewelopera promocja trwać będzie nieprzerwanie do 30 czerwca.

Wieści ze świata (Assassin's Creed, Tales of Monkey Island, Rock Band) 29/12/09
Wieści ze świata (Assassin's Creed, Tales of Monkey Island, Rock Band) 29/12/09

wiadomość29 grudnia 2009

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dzisiaj w menu: krótkometrażowy prequel Assassin’s Creed, 25% promocja w sklepie Telltale Games, koniec testów Face of Mankind i inne. Zapraszamy do lektury.

Telltale Games świętuje dwudziestolecie Wallace i Gromita
Telltale Games świętuje dwudziestolecie Wallace i Gromita

wiadomość5 listopada 2009

Plastelinowy duet już dwadzieścia lat bawi widzów na całym świecie. Z tej okazji Telltale Games, firma tworząca epizodyczne gry przygodowe o przygodach solenizantów udostępniła fanom darmowy epizod, jak również przygotowała inne atrakcje.

PC
X360