Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 19 stycznia 2014, 12:50

autor: Góral

Wallace & Gromit's Grand Adventures od Telltale Games zostało wycofane ze sprzedaży

Przygodówka Wallace & Gromit's Grand Adventures od studia Telltale Games została wycofana ze sprzedaży ze względu na wygaśniecie umowy zawartej z wytwórnią filmową Aardman Animations. Nie zdradzono dlaczego nie przedłużono współpracy, jednak ujawniono, że obecnie nie ma żadnych planów na jej wznowienie.

Firma Telltale Games poinformowała, że gra przygodowa Wallace & Gromit's Grand Adventures została wycofana ze sprzedaży, ze względu na wygaśnięcie umowy z wytwórnią Aardman Animations. Jednocześnie ujawniono, że obecnie nie ma planów na wznowienie współpracy, więc jeżeli nie zdążyliście do tej pory zakupić tej przygodówki, to już raczej tego nie zrobicie. Jednak jeżeli kupiliście już ten tytuł, to w dalszym ciągu możecie się nim bawić - wystarczy zastosować się do instrukcji opublikowanych przez dewelopera, a w przypadku wersji na urządzenia mobilne (iOS) koniecznym jest skontaktowanie się z działem obsługi klienta iTunes. Nie wyjaśniono dlaczego nie zdecydowano się na przedłużenie umowy, ale można podejrzewać, że gra po prostu przestała się sprzedawać.

Wallace & Gromit's Grand Adventures to gra wykorzystująca licencję słynnej serii filmów animowanych. - Wallace & Gromit's Grand Adventures od Telltale Games zostało wycofane ze sprzedaży - wiadomość - 2014-01-19
Wallace & Gromit's Grand Adventures to gra wykorzystująca licencję słynnej serii filmów animowanych.

Wallace & Gromit's Grand Adventures ukazało się w 2009 roku na komputerach osobistych I konsolach Xbox 360, a w późniejszym czasie zostało przeniesione na urządzenia mobilne, działające pod kontrolą systemu operacyjnego iOS. Tytuł, tak jak i pozostałe produkcje studia Telltale Games, podzielony był na kilka epizodów. Gra była luźną adaptacją krótkometrażowych filmów tworzonych przez brytyjskie studio Aardman Animations i opowiadała o przygodach domorosłego wynalazcy Wallace’a i jego psa Gromita.

Wallace & Gromit's Grand Adventures od Telltale Games zostało wycofane ze sprzedaży - ilustracja #2Wallace & Gromit to seria popularnych brytyjskich filmów animowanych, realizowanych techniką animacji poklatkowej. Pierwszy krótkometrażowy obraz - A Grand Day Out - ukazał się w 1989 roku, odnosząc wielki sukces (m.in. nominacja do Oscara w kategorii „Krótkometrażowy film animowany”). W późniejszych latach doczekaliśmy się takich dzieł jak The Wrong Trousers, A Close Shave, A Matter of Loaf and Death czy też pełnometrażowego filmu Wallace & Gromit: The Curse of the Were-Rabbit (Wallace i Gromit: Klątwa królika), który zdobył Oscara w kategorii „Najlepszy film animowany”.

Za serię Wallace & Gromit odpowiada brytyjska wytwórnia Aardman Animations założona w 1972 roku przez Petera Lorda i Davida Sproxtona. Firma specjalizuje się w produkcjach realizowanych techniką animacji poklatkowej i ma na swoim koncie takie hity jak Flushed Away (Wpuszczony w kanał) czy też Chicken Run (Uciekające kurczaki).