Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikSportowePC
Okładka Empire of Sports (PC)

Empire of Sports PC

Firmowana przez Infront Sports & Media i stworzona przez zespół F4 gra Empire of Sports jest pierwszą pozycją typu MMO w całości poświęconą rozgrywce sportowej.

Sportowe | zagraj za darmo | MMO

PC Windows
Okładka Empire of Sports (PC)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

20marca2008

Firmowana przez Infront Sports & Media i stworzona przez zespół F4 gra Empire of Sports jest pierwszą pozycją typu MMO w całości poświęconą rozgrywce sportowej. Zaprojektowany z gigantycznym rozmachem program ma za zadanie umożliwić tysiącom graczy z całego świata wspólne współzawodnictwo w jednej z wielu dostępnych dyscyplin sportu. Tworząc naszego wirtualnego bohatera, troszczymy się o jego rozwój fizyczny i techniczny, przygotowujemy go na kolejne imprezy sportowe i walczymy o najwyższe sportowe laury, w zamian za wysiłek otrzymując wirtualne nagrody pieniężne i dostęp do rożnego rodzaju dóbr pomagających naszemu pupilowi w karierze zawodniczej.

Użytkownik rozpoczyna zabawę z EoS od stworzenia własnego sportowca. Sam określa jego wygląd, warunki fizyczne oraz ogólne sportowe umiejętności. Musi także zdecydować w jakiej dyscyplinie sportowej będzie się on specjalizował – od samego początku ma do dyspozycji zestaw popularnych sportów indywidualnych i zespołowych, m.in. koszykówkę, narciarstwo, tenis oraz ćwiczenia fitness. Początkowo nasz bohater prezentuje raczej mierny poziom umiejętności i wyszkolenia, z czasem jednak rozwija swoje talenty i ma realne szanse, by stać się regularnym zawodowcem i (w przypadku reprezentowania dyscypliny zespołowej) silnym punktem swojej drużyny. Żeby jednak tak się stało, musimy włożyć wiele wysiłku w systematyczne ćwiczenia. Plan treningowy ustalamy samodzielnie lub korzystamy z pomocy trenerów i asystentów NPC. Jego założenia wypełniamy już sami, za pośrednictwem szeregu wbudowanych minigier PvE.

Postarano się, by świat Empire of Sports w możliwie największym stopniu przypominał rzeczywistość, stąd nie dziwi spora ilość różnego rodzaju lig, rankingów, zawodów i imprez sportowych. Im więcej sobą reprezentujemy, tym wyższą wartość rynkową nasz wizerunek osiąga, a to z kolei przekłada się bezpośrednio na dostęp do lepszego, markowego sprzętu i regularne zaproszenia na turnieje najwyższej rangi. Wiąże się to oczywiście z podróżami do różnych zakątków świata i możliwością trenowania w najbardziej znanych i najlepiej wyposażonych ośrodkach treningowych. Warto przy tym zauważyć, że kariera profesjonalnego sportowca nie polega wyłącznie na ćwiczeniach i rozgrywkach. W wolnych chwilach możemy spotykać się przyjaciółmi, wspólnie omawiać nowe techniki i taktyki treningowe, zabawić się wspólnie w meczach i mini-turniejach towarzyskich czy rekreacyjnie wybrać się na mecz obcej dla nas dyscypliny sportowej. Ciekawostką jest obecność w grze nazwisk prawdziwych gwiazd sportu i nazw sławnych drużyn.

Od strony technicznej program oferuje przede wszystkim nieskomplikowany, intuicyjny interfejs oraz przyzwoitą oprawę audiowizualną, która jednak nie pociąga za sobą wygórowanych wymagań sprzętowych.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: massive online multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet    

Ocena czytelników: 5,8 / 10 na podstawie 80 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 7.2 / 10 na podstawie 30 głosów czytelników.

Gry podobne do Empire of Sports

Klasyfikacja PEGI Empire of Sports

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Empire of Sports

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Core 2 Duo 3 GHz
  • 2 GB RAM
  • karta grafiki 128 MB (GeForce FX 5700 lub lepsza)
  • Windows XP/Vista
Empire of Sports - przed premierą
Empire of Sports - przed premierą

Przed premierą 19 czerwca 2008, 11:34

Każdy gracz ma posiadać swoje własne mieszkanko, które będzie mógł urządzić według własnej woli, dzięki pieniążkom zarobionym w zwycięskich zawodach. Zapachniało Wam serią The Sims? Mnie również. Każdego będziemy mogli zaprosić do siebie. Pochwalimy się wtedy własną kolekcją medali i proporczyków. Nie ma to jak lans...