Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 2 lipca 2010, 12:01

autor: Jiker

Wieści ze świata (Kane & Lynch 2: Dog Days, Crackdown 2, Nail'd) 2/07/10

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dziś piszemy m.in. o weekendzie z darmowym Free Realms, ścieżce dźwiękowej w Nail’d, The Path i Crackdown 2, demie Kane & Lynch 2, a także nowej grze twórców Warhawka. Zapraszamy do lektury.

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dziś piszemy m.in. o weekendzie z darmowym Free Realms, ścieżce dźwiękowej w Nail’d, The Path i Crackdown 2, demie Kane & Lynch 2, a także nowej grze twórców Warhawka. Zapraszamy do lektury.

Free Realms

Firma Sony Online Entertainment poinformowała, że przez cały najbliższy weekend gra MMO Free Realms, dedykowana młodszych miłośnikom tego typu rozgrywki, będzie w pełni darmowa. Oznacza to, że gracze uzyskają w tym czasie dostęp do wszystkich przedmiotów, mini-gier oraz obszarów oferowanych w ramach produkcji (dotąd do nabycia w systemie mikrotransakcji).

QuakeCon 2010

Zapisy na imprezę QuakeCon 2010, która odbędzie się w dniach od 12 do 15 sierpnia, zostaną przeprowadzone na miejscu, czyli w hotelu Hilton Anatole w Dallas, oświadczyli przedstawiciele id Software oraz Bethesda Softworks. W trakcie spotkania dedykowanego wszystkim fanom gier obu firm, otrzymają oni szansę przetestowania grywalnych wersji takich pozycji, jak Brink, Fallout: New Vegas, a także Hunted: The Demon’s Forge. Więcej informacji znajdziecie na oficjalnej stronie internetowej QuakeCon 2010.

Nail’d

Poznaliśmy wykonawców, których piosenki będą umilać czas graczom szalejącym na quadach po wyboistych trasach w grze Nail’d (PC, X360, PS3), autorstwa polskiego studia deweloperskiego Techland. W produkcji, której premiera przypada na ostatni kwartał bieżącego roku, posłuchamy utworów takich zespołów, jak m.in. Slipknot, Backyard Babies, Queens of the Stone Age oraz Rise Against.

Wieści ze świata (Kane & Lynch 2: Dog Days, Crackdown 2, Nail'd) 2/07/10 - ilustracja #1

Crackdown 2

Studio Ruffian Games podzieliło się szczegółami na temat ścieżki dźwiękowej, która zostanie zawarta w sandboksowej grze akcji Crackdown 2 (X360). Okazuje się, że obok oryginalnych kompozycji Kevina Riepla, znajdą się również licencjonowane utwory (kapel King Cannibal, Tek-One, Atari Teenage Riot, oraz Joker), a także remiksy, w tym m.in. Ignoreland (R.E.M), Bad Moon Rising (Creedence Clearwater Revival), Godzilla (Blue Oyster Cult), Masters of War (Bob Dylan), Man In Black (Johnny Cash) oraz Louder Than A Bomb (Public Enemy). Europejski debiut Crackdown 2 odbędzie się już za tydzień.

Kane & Lynch 2: Dog Days

W ofercie serwisu Xbox Live pojawiła się wersja demonstracyjna gry akcji Kane & Lynch 2: Dog Days. Jej pobranie nie jest jednak na tyle łatwe, na ile mogłoby się to wydawać. Demo wymaga bowiem aktywacji specjalnego kodu. Ten ostatni można pozyskać na kilka sposobów – rejestrując się na łamach oficjalnego serwisu internetowego gry, przeczesując Dashboard Xbox Live w poszukiwaniu informacji o odblokowaniu dostępu, a także m.in. poprzez udział w konkursie na łamach serwisu 1UP.com. Demonstracja umożliwia przetestowanie trybu single player na przykładzie misji nr 4, a także podstawowych opcji rozgrywki wieloosobowej. Pełna wersja dzieła IO Interactive odbędzie się pod koniec sierpnia bieżącego roku (również w wersjach na PC i PlaySTation 3).

Wieści ze świata (Kane & Lynch 2: Dog Days, Crackdown 2, Nail'd) 2/07/10 - ilustracja #2

The Path

The Path to wyjątkowo inspirująca, niezależna produkcja opracowana w ubiegłym roku przez studio Tale of Tales (Fatale, The Endless Forest). Czy to samo można powiedzieć o ścieżce dźwiękowej do tej gry? Od teraz możecie sprawdzić to sami – soundtrack został właśnie wydany na płycie CD (przez Paradigms Recordings, w bardzo ograniczonej liczbie egzemplarzy) oraz w formie elektronicznej, rozprowadzanej za pośrednictwem różnych serwisów dystrybucji cyfrowej. Jednocześnie dowiedzieliśmy się, że studio pracuje nad dwoma nowymi tytułami: The Book of 8 oraz Cncntrc.

Lightbox Interactive/ Incognito

Studio Lightbox Interactive (wcześniej znane jako Incognito) pracuje nad kolejnym projektem. Nowe dzieło producentów Warhawka – sieciowej strzelaniny, jednej z pierwszych sprzedawanych za pośrednictwem serwisu PlayStation Network – powinno zostać ujawnione już niebawem. Informację przekazał w rozmowie z redakcją serwisu Joystiq Shuhei Yoshida, dyrektor generalny Sony Computer Entertainment Worldwide Studios.

Halo

Serwis CVG donosi, że Microsoft poszukuje pracowników mogących zasilić studio 343 Industries, które po ukończeniu przez Bungie Halo: Reach (X360 – premiera w wrześniu bieżącego roku), przejmie od twórców marki pieczę nad tą bestsellerową serią. W ciągu ostatnich kilku dni szefostwo producenta rozpoczęło poszukiwania właściwych osób do objęcia kilkunastu zróżnicowanych stanowisk – od programisty do grafika.

Nintendo

Na ostatnim spotkaniu z inwestorami firmy Nintendo, projektant Shigeru Miyamoto oświadczył, że „nastała odpowiednia pora dla nowego bohatera gier Nintendo ”. Z informacji ujawnionych przez pomysłodawcę m.in. przygód hydraulika Mario, marki The Legend of Zelda, a także Donkey Konga, wynika, że do jego ujawnienia dojdzie być może w przyszłym roku. Potwierdził jednocześnie, że jednym z jego najbliższych celów jest wydanie nowej odsłony cyklu Pikmin.

Galeria obrazków

Polecamy Waszej uwadze najnowsze obrazki w galeriach...

APB: All Points Bulletin

Kane & Lynch 2: Dog Days

MicroVolts

World of Tanks

Transformers: War For Cybertron

Mytheon

Puzzle Quest 2

Runes of Magic

Galeria filmów

...a także najnowsze filmy z gier:

Aliens vs Predator - Bughunt DLC

Portal 2 - gameplay 4/7

Portal 2 - gameplay 5/7

Splatterhouse - gameplay 1/3

Splatterhouse - gameplay 2/3

Splatterhouse - gameplay 3/3

MicroVolts - trailer #1

Swarm - E3 2010

Megamind - E3 2010

Gramy w Sniper: Ghost Warrior - multiplayer Gramy!

gry